Projekty,  Salon zaprojektowane przez Planungsgruppe Korb GmbH Architekten & Ingenieure

Nowoczesne wnętrze skrywające się za staromodną fasadą

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Coraz częściej wybieramy takie projekty domów, które pozostają w symbiozie z naturalnym otoczeniem działki budowlanej. Współczesna architektura stara się nie przytłaczać natury, ale harmonijnie z nią koegzystować. Dlatego tak wielką popularność zyskują sobie domu wykonane z naturalnych materiałów, o prostych bryłach i otwartych na otoczenie wnętrzach.

Dziś pokażemy Wam dom, który świetnie współgra ze sowim otoczeniem. Za jego fasadą skrywają się jednak zupełnie niespodziewane wnętrza- minimalistyczne i nowoczesne.

Widok z zewnątrz

Dom wybudowano na otoczonej zielenią, gęsto obrośniętej działce. Umieszczono go w takim miejscu, aby nie było konieczności wycinania drzew czy krzewów. Ma nienarzucającą się formę i prostą bryłę. Cechuje go także neutralna kolorystyka oraz duże przeszklenia, dzięki którym otwiera się na okolicę. Pod nisko schodzącym dachem stworzono miejsce do zaparkowania samochodu.

Ciekawa koncepcja

Elewacja domu pokryta została śnieżnobiałym tynkiem. Od strony ogrodu fasadę urozmaicono, umieszczając przed nią drewnianą konstrukcję, dzięki której dom jeszcze bardziej spaja się z okolicznym sielskim krajobrazem. Duże okno na parterze zapewnia wspaniałe widoki na ogród, które rozciągają się z salonu.

Wnętrza

Wystrój wnętrz jest zaskakujący. Urządzono je w zgodzie z nowoczesnym stylem, wykorzystując do jego wykończenia innowacyjne materiały, takie jak beton. Elementy wyposażenia ograniczone zostały do minimum- projektanci postawili na wyrafinowany design, a nie na ilość. Pierwsze skrzypce odgrywają jednak naturalne materiały, a zwłaszcza drewno.

Z widokiem na ogród

Wielkoformatowe przeszklenia otwierają wnętrza domu na ogród. Do środka wpada przez nie mnóstwo naturalnego światła, dzięki czemu wnętrza wydają się jaśniejsze i przestronniejsze.

Drewno ponad wszystko

Wnętrza wykończono w głównej mierze jasnym drewnem sosnowym oraz betonem architektonicznym. Są przez to naturalne, a panujący w nich klimat przyjazny człowiekowi. Jak widać, inwestorom zależało na tym, aby mieszkać w zgodzie z naturą.

Podoba Wam się bardziej z zewnątrz czy w środku?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu