Projekty,  Domy zaprojektowane przez Falke Architekten

Dom jak z dziecięcego obrazka podbija serca dorosłych

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Co macie przed oczami, kiedy słyszycie domek jak z obrazka? Zapewne malowniczy krajobraz, a wśród niego urokliwą chatkę. Wszystko w radosnych kolorach. Dzisiaj jednak pokażemy Wam coś innego: dom, który wygląda niczym przeniesiony do rzeczywistości 3D płaski rysunek dziecka. Prawdziwa gratka dla… miłośników minimalizmu.

Za oryginalny projekt odpowiadają architekci z Kolonii, z biura Falke Architekten. Poznajmy efekty ich pracy!

Wymyślna prostota

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Falke Architekten
Falke Architekten

Straßenansicht

Falke Architekten

Minimalistyczna bryła zwieńczona dwuspadowym dachem, śnieżnobiała elewacja obrysowana czarnymi liniami dachu oraz metalowych ram okien, które z kolei wydają się być nie na swoim miejscu. Mówiliśmy, że ten dom wygląda jak z obrazka! Bezchmurne niebo tylko wzmaga to wrażenie.

Dyskretne wejście główne

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Falke Architekten
Falke Architekten

Eingang / Garage

Falke Architekten

Kierujemy się w stronę wejścia głównego, które pojawia się niespodziewanie, gdy część muru staje się coraz bardziej wklęsła, a pozostała zaczyna tworzyć zadaszenie. Poezja geometrii! Drzwi umieszczone są na uboczu, co pozwoliło na ich przeszklenie. Obok widzimy dyskretny, cały śnieżnobiały, garaż.

Bardzo jasne wnętrze

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Falke Architekten
Falke Architekten

Esstisch mit Luftraum

Falke Architekten

Spodziewaliśmy się jasnego wnętrza, ale przyznajemy, że nie aż tak! Druga fasada boczna została prawie całkowicie przeszklona, w dachu zamontowano okna połaciowe, które również rzucają światło na jadalnię – sufit nad stołem ma podwójną wysokość. Wygodne, kolorowe fotele projektu Eames urozmaicają białą przestrzeń.

Od zewnątrz

Tak ogromne przeszklenie prezentuje się od drugiej strony. Z tej perspektywy możemy docenić skalę budynku. Przestrzeń publiczna na parterze ma plan otwarty, kuchnia przechodzi w znaną nam jadalnię, a ta dalej w salon, który podejrzeć mogliśmy przez panoramiczne okno od frontu. Przed tą fasadą usytuowano prosty taras o podłożu z takiego samego materiału co podjazd – betonowych płyt.

Sypialnia z widokiem

Projekty,  Okna zaprojektowane przez Falke Architekten
Falke Architekten

Panoramafenster

Falke Architekten

Wychodzimy na piętro, by zajrzeć do sypialni głównej. Otrzymała ona wielkie, kwadratowe okno, przez które można podziwiać ogród siedząc wygodnie w bujanym fotelu. Żółte akcenty koloru ożywiają wystrój. Zwróćmy uwagę, że ramy przeszkleń od wewnątrz są nie czarne lecz białe, dzięki czemu nie zajmują naszej uwagi, pozwalają na swobodne przemieszczanie się do środka strumieni naturalnego światła.

Minimalistyczna łazienka

Zajrzyjmy jeszcze do łazienki głównej, w której króluje minimalizm. Prezentuje się ona tak przestronnie, że nawet skośny sufit nie jest tutaj problemem. Białe ściany, okno połaciowe oraz ogromne lustro kamuflujące półkę nad umywalkami doskonale grają swoją rolę. Ciekawe jest wykorzystanie taśmy LED do oświetlenia podstawy wanny.

Prywatna oaza

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Falke Architekten
Falke Architekten

Gartenansicht Süd

Falke Architekten

Zadaszenie garażu wysuwa się, by osłonić kolejny taras umiejscowiony na tyłach domu. Prawdziwym autem działki jest ogród na planie litery 'L', którego dopełnienie stanowi bryła domu. Pozwala to na otwarcie perspektywy na zieleń z dwóch stron oraz zapewnienie wiele prywatnych zakątków mieszkańcom. 

Chcecie urządzić sobie taki zakątek, ale na piętrze? Musicie zajrzeć tutaj: Kiedy taras staje się rajskim ogrodem – niesamowita przemiana!

Co sądzicie o tej bryle?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu