8 domów idealnych dla miłośników rodzinnego życia | homify

8 domów idealnych dla miłośników rodzinnego życia

A.D. A.D.
Casa GG Alventosa Morell Arquitectes Nowoczesne domy
Loading admin actions …

Własny dom to marzenie niemalże każdej rodziny, jego realizacja może być łatwiejsza niż się z początku wydaje. Dzisiaj mamy zamiar pokazać Wam ciepłe i rodzinne domy, które mają dużą szansę stać się waszymi ulubionymi. Zebraliśmy 8 pięknych domów, które odpowiadają oczekiwaniom mniejszych i większych rodzin lub par. Od parterowych domów do wielokondygnacyjnych, mamy coś odpowiedniego dla wszystkich gustów i preferencji.

Czy jesteście gotowi, aby wybrać najlepszy z nich i zacząć planować swój własny, nowy dom? Czytajcie dalej i rzućcie okiem na wyjątkowe domy zaprojektowane przez architektów z całego świata.

Nowoczesny i kompaktowy

Projekt: Dom w malinówkach ARCHON+ PROJEKTY DOMÓW
ARCHON+ PROJEKTY DOMÓW

Projekt: Dom w malinówkach

ARCHON+ PROJEKTY DOMÓW

Na początek czeka na nas dom o powierzchni 113 metrów kwadratowych. Jest to wygodny i nowoczesny projekt, który powstał w polskiej pracowni Archon. Ciekawa elewacja pokryta białym tynkiem, modnym betonem i drewnem wygląda stylowo. Na parterze domu mieści się otwarta strefa dzienna, na którą składa się ustawny salon z jadalnią oraz funkcjonalna kuchnia, pięknie doświetlona narożnym oknem.Znalazło się także miejsce na spiżarkę i gościnną sypialnię, oraz, oczywiście, łazienkę. 

W amerykańskim stylu

Dzięki czerwonemu spadzistemu dachowi i elewacji z sidingu, ten dom tchnie amerykańskim stylem. Wykończenie elewacji za pomocą sidingu może być bardzo efektowne, jeśli dodatkowo bryła budynku ma ciekawy kształt. W tym wypadku duża ilość okien jest zapowiedzią jasnego wnętrza. Ponadto widzimy spory garaż, na którego dachu stworzono wspaniały taras. 

W zgodzie z ekologią

Schoolmasters eco house build different Nowoczesne domy
build different

Schoolmasters eco house

build different

Kolejna propozycja obejmuje oryginalny dom z drewnianą fasadą, dużymi oknami i panelami słonecznymi. Własna elektrownia na dachu to spora inwestycja, jednak ceny ogniw fotowoltaicznych ciągle spadają, a korzyści z inwestycji są bardzo szerokie.

Dom jest zbudowany z prefabrykatów dlatego powstał w bardzo szybkim czasie. Zachwycają nas ogromne okna i nowoczesny dziedziniec. Przez cały obraz przemawia idea ekologicznego projektowania. 

Stylowy bungalow

Kolejny przykład domu prefabrykowanego: dzięki minimalistycznej ale oryginalnej elewacji, dom łączy zalety prostej konstrukcji z technologią budowania z keramzytu. Keramzyt stanowi naturalny materiał budowlany o wspaniałych właściwościach. Charakteryzuje się porowatą strukturą, dzięki czemu domy z keramzytobetonu posiadają idealną izolację akustyczną.

Zwróćcie także uwagę na taras, bardzo przestronny, idealny do rodzinnych posiłków.

Naturalnie wyglądający

Przy realizacji tego projektu, architekci z Alventosa Morell  zdecydowali się na rozwiązanie modułowe z prefabrykowanego drewna. Dzięki wyborze tego typu budownictwa  praktycznie cały budynek został wyprodukowany w warsztacie, przewieziony i jedynie zmontowany na miejscu.

Bardzo korzystnie, pod względem kosztów, wypadają elewacje z surowego drewna położonego na części ścian. Oprócz tego idealnie pasują do zielonej okolicy,w której są zlokalizowane. Oryginalna alternatywa dla tradycyjnego tynku bez wątpienia zadowoli miłośników przyrody.

Większy rozmiar

Tradycyjny i wyjątkowy dom jednorodzinny zdecydowanie nadaje się nawet dla dużej rodziny. Jego metraż jest imponujący – wspaniałe 200 metrów kwadratowych wyjątkowej willi z ogrodem, w malowniczej okolicy. Urocza fasada jest bezpretensjonalna i tradycyjna. Pokochaliśmy także wspaniały, gigantyczny taras w kształcie litery L. 

7. fasada kamień

W tym przypadku nie drewno jest honorowane, ale kamień. Fasada domu Casas Cube ozdobiona naturalnymi minerałami jest odzwierciedleniem współczesnych trendów, które opierają się na prostych liniach i naturalnych surowcach.  Wnętrze 100 metrowego budynku jest urządzone perfekcyjnie i bardzo nowocześnie, sama konstrukcja opiera się na modułach, które są wytwarzane w fabryce i składane na miejscu. Dzięki temu powstają budynki bardzo wydajne pod względem zużycia energii oraz izolacyjności cieplnej i akustycznej.

8. W tradycyjnym wydaniu

I wreszcie, na koniec chcemy Wam pokazać bardziej tradycyjny model, który przybiera formę górskiej chatki. Z pięknym narożnym tarasem osłoniętym przez markizę i przestronnym wnętrzem, ten dom stanowi idealne pole do życia rodzinnego.

Głównym materiałem, który odegrał w całym projekcie niebagatelną rolę jest drewno. To ono pozwoliło wyczarować magiczny obiekt, przypominający nieco leśną chatkę. Nasi eksperci doskonale znają się na tym, jak można wykorzystać drewno do stworzenia olśniewającego domu, o czym sami będziecie mogli się dzisiaj przekonać: Parterowy dom drewniany marzeń na wyciągniecie ręki

Który dom wpadł Wam najbardziej w oko? 
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu