Projekty,  Salon zaprojektowane przez Sonia Santirocco architetto e home stager

Przed i po: biały apartament pełen ciekawych dodatków

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Praca home stagera przynosi wiele korzyści i jest bardzo spektakularna dlatego warto przyjrzeć się jej z bliska. Dzięki niej przestrzeń domu może być bardziej przyjazna dla mieszkańców, przyda się także w wypadku sprzedaży nieruchomości, aby podnieść jej wartość lub cenę za wynajem. Home staging to trend, który zyskał w ostatnich czasach sporą popularność, polega na wyborze odpowiednich mebli i akcesoriów w oparciu o ustalony wcześniej budżetu. Powstała w tym wyniku aranżacja jest uniwersalna i harmonijna, dzięki czemu trafia w niemalże każdy gust. 

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji będziemy razem podróżować po wnętrzu uroczo urządzonego mieszkania, efektu pracy architektki SONII SANTIROCCO. Apartament powstał bez dużych inwestycji, ale efekty mogą Was zaskoczyć!

Pusta przestrzeń kuchni i jadalni

Aby docenić w pełni zakres tego projektu, trasa naszej wycieczki obejmuje  przestrzenie przed i po aranżacji. Istotny był tu wybór mebli, styl i szczegóły, które dały życie temu środowisku. Pierwszy przystanek robimy w miejscu, w którym planowana jest kuchnia i jadalnia. Jak widać na razie jest pusto i nic nie zapowiada, że będzie wystrzałowo…

Współczesna i pełne światła kuchnia

Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy wkraczają jasne meble i dodatki. Nowoczesne linie mebli nie pozostawiają wątpliwości, że mamy współczesną przestrzeń wypełnioną światłem. Mimo, że wymiary pomieszczenia są nieduże, funkcjonalność i estetyka odgrywają tu bardzo istotną rolę. Wybór bieli jako koloru dominującego stworzył wrażenie przestronności. Aby nie było nudno, architektka dobrała ciekawe detale i dodatki. 

Wyjątkowe dodatki

Oprócz ogólnego obrazu, który jest niezwykle stonowany, przestrzeń kuchni jest pełna subtelnych niuansów, odgrywających istotną rolę. Wszystkie akcesoria i przedmioty dekoracyjne są ciepłe i domowe, niezwykle nowoczesne zarazem. Ich spokojna, neutralna kolorystyka sprawia, że nie rzucają się na pierwszy plan, a stanowią jedynie dopełnienie aranżacji.  

Niefunkcjonalny salon

Tak jak to miało miejsce z kuchnią i jadalnią, początkowy obraz salonu jest pozbawiony jakiegokolwiek elementu, który mógłby warunkować wystrój. Dobrze rokującym elementem jest duże okno, które wpuszcza sporą ilość naturalnego światła do wnętrza. Widzimy także drabinę, która prowadzi do wyższego obszaru antresoli, jednak jej funkcjonalność jest mocno wątpliwa. 

Po interwencji specjalistów

Znów widzimy przestrzeń ubraną w stonowaną kolorystykę opartą głównie na biel,i z przyjemnymi akcentami w kolorze cappuccino i szarości. Nowoczesne, spiralne schody tworzą współczesną atmosferę, która emanuje stylem i świeżością. Dla jej podkreślenia nie zapomniano o wygodnej, choć małej, kanapie i urokliwej żywej zieleni. 

Nieurządzona sypialnia

Przestrzeń na najwyższym piętrze jest zarezerwowana dla prywatnej części sypialnej, i już na tym zdjęciu widzimy, że posiada ona ogromny potencjał w postaci drewnianego stropu z widocznymi belkami. Dzięki naturalnemu materiałowi w pomieszczeniu obowiązuje niepowtarzalne ciepło, co stanowi idealny punkt wyjścia, aby dać życie romantycznej i przytulnej sypialni.

Rustykalna atmosfera

W przeciwieństwie do tego, co widzieliśmy w innych pokojach, gdzie królował absolutnie współczesny styl, w sypialni pozostawiono akcenty rustykalne. Ogromne łóżko pod drewnianym skosem, otwarta szafa-wieszak, klasyczne szafki nocne i miękkie, połyskujące tkaniny… To wszystko sprawia, że atmosfera romantyzmu unosi się w powietrzu. W rzeczywistości jest to relaksujący i bardzo inspirujący pokój.

Urocze niuanse

Dostosowanie wystroju lub mebli do określonego budżetu wcale nie musi oznaczać rezygnacji z intrygujących dodatków. Ta sypialnia jest ostrożna i spokojna jednak doskonale zaplanowana nawet w najdrobniejszych szczegółach. Elementy takiej jak lampy, świeczniki czy dekoracje sprawiają, że pokój robi wrażenie bardzo luksusowo urządzonego. 

Ciekawie dobrane dodatki

Pomimo prostoty, która jest dominującą cechą tego pokoju, sypialnia w każdym swoim kącie oferuje coś nowego, jakiś intrygujący niuans, który odgrywa sporą rolę w ogólnej aranżacji. Akcesoria na stolikach nocnych lub elementy dekoracyjne na ścianach i piękne pionowe lustro – te wszystkie skarby odpowiadają za prawdziwą atmosferę pomieszczenia, bo jak wiadomo, sekret tkwi w szczegółach. 

Stara łazienka

Znów oglądamy przestrzeń przed interwencją specjalisty. Łazienka jest jednym z podstawowych pomieszczeń w każdym domu dlatego jej wygląd jest niewątpliwie ważny. W tym wypadku widzimy silną konieczność transformacji estetyki tego pomieszczenia. Mimo że jest to mała łazienka, interwencja profesjonalny pozwoli osiągnąć zadziwiające rezultaty! 

Harmonia i urok nowej łazienki

Białe płytki w obszarze pod prysznicem zostały zastąpione nowymi, w kolorze beżu. Paleta kolorystyczna jest znacznie cieplejsza niż przed remontem, dodano także stylowe drewniane akcesoria, dobre oświetlenie i półeczkę pod lustrem. Najważniejsze sprzęty pozostały nie wymienione, dzięki czemu koszt modernizacji i zasięg prac był mocno ograniczony. Na pierwszy plan wysuwa się ozdobna trawa w doniczce, mocny, żywy akcent! Zmiana jest widoczna gołym okiem.

Wszechobecne drewno

Ostatnim z sekretów tej uroczej łazienki jest drewniany sufit! Jak to miało miejsce w sypialni, obecność tego materiału i tutaj nadaje wyjątkowy czar i wspaniale łączy się z innymi elementami. Niewielka półka z przegródkami została wzbogacona o ciekawe kosze, stanowiące ozdobę w naturalnym tonie. 

Jeśli macie jeszcze wątpliwości odnośnie home stagingu, czy jest to efektywne i opłacalne, koniecznie zajrzyjcie tutaj: Home staging – dlaczego warto?

Co myślicie o takiej estetyce wnętrz? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu