Dom z artystyczną duszą | homify

Dom z artystyczną duszą

Aśka Warchał Aśka Warchał
Gariselli Associati Domy
Loading admin actions …

Na homify często pokazujemy Wam domy wyjątkowe. Wiele z nich jest luksusowych, inne niezwykle ekstrawaganckie lecz ogromna ich liczba to domy jednorodzinne, które mogą stać się inspiracją do budowy naszych własnych rodzinnych gniazdek. Budynek, który przygotowaliśmy dla Was dzisiaj, łączy w sobie prostotę z oryginalnością. Na pierwszy rzut oka się nie wyróżnia lecz po bliższym poznaniu okazuje się niezwykle oryginalny. I mówimy tu tylko o bryle! Jeśli chodzi o wnętrza, to ich wystrój zdeterminowała pasja domowników, czyli sztuka. Za całość odpowiadają projektanci ze studia Gariselli Associati.

Nie wiemy jak Wy, ale my zawsze mamy ochotę wybrać się do Włoch…

Nowoczesny dom

Z tej perspektywy dom wydaje się całkiem zwyczajny. Zaskakują duże przeszklenia od strony ulicy lecz poza tym jest to po prostu ładny dom w stylu nowoczesnym. Parter został obłożony płytkami granitu, a piętro otrzymało śnieżnobiałą elewację. Interesujący jest balkon, na którym w ogromnej białej donicy posadzono małe drzewko. Biel i szarość tworzą wręcz minimalistyczną kombinację, o której chętnie dowiemy się więcej…

Dialog bieli i szarości

Przechodzimy przez małą, białą, metalową furtkę, znajdującą się przy wysokim, nowoczesnym murze. Jesteśmy zachwyceni tym, jak przy niezwykle ograniczonej palecie zastosowano tutaj niezwykłe bogactwo materiałów, metal, szkło, kamień, żwir oraz drewno tarasu zawężono do odcieni szarości oraz bieli. Jedyny wyjątek to intensywnie zielona roślinność!

Zaskakująca fasada

Na tyłach domu czeka na nas niemałe zaskoczenie – dom wybudowany został na spadku! Okazuje się, że czeka na nas dodatkowe piętro, zajmowane przez… garaże. Kolejną nowością jest to, iż znajdujemy się na małej działce pomiędzy dwoma ulicami. Nigdy byśmy się tego nie domyślili! Okna powyższej fasady tworzą zabawną kompozycję, która ożywia nieustający dialog bieli i szarości.

Intrygujący przedpokój

Wchodzimy do środka i zatrzymujemy się w przedpokoju. Już od progu staje się jasne, że czeka na nas wizyta w nietypowym domostwie. Zanim zdąży nas zachwycić nowoczesne wnętrze, nasz wzrok przyciąga stary obraz przedstawiający krajobraz z mostem nad wijącą się rzeką, oprawiony w gustowną złotą ramę. Podczas tego spaceru czeka na nas jeszcze wiele obrazów, może zainspiruje to nas do podobnych zakupów? Czas się przekonać…

Nowoczesny pokój dzienny

Na końcu korytarza czeka na nas nowoczesny pokój dzienny. Znajduje się tu strefa salonu z wygodną białą kanapą oraz czarnym fotelem, na którym można zanurzyć się w lekturze oraz jadalnia, gdzie białe krzesła kontrastują z czarnym stołem. A zatem biel i czerń! Jednak nie panuje tutaj typowa minimalistyczna surowość. Dzieje się tak dzięki nietypowym ścianom wyłożonym drewnem w odcieniu ciepłego brązu. W głębi możemy dopatrzeć się ciekawego obrazu przedstawiającego konia.

Jadalnia i kuchnia

Odwracamy się o 360° i naszym oczom ukazuje się przejście do kuchni. Tak jak i w jadalni, wystrój oparty jest na kontraście bieli i czerni. Strefa śniadaniowa nie jest wiele mniejsza od reprezentacyjnego miejsca do spożywania posiłków, jednak brakuje w niej właśnie tego poczucia wyjątkowości. Oba pomieszczenia dzielą tę samą podłogę z szarego parkietu.

Na ścianie jadalni wisi kolejny obraz, tym razem przedstawiający rybaka, a zatem tematycznie związany z miejscem. Uwielbiacie sztukę we wnętrzach? Koniecznie sprawdźcie wspaniały dom hiszpańskiej malarki: Zabawy z geometrią!

Wspaniałe schody

Czas poznać prywatne pomieszczenia. Jak to zazwyczaj bywa, umiejscowione są one na wyższej kondygnacji i musimy przejść do nich schodami. Jednak w tym domu chodzenie po schodach to prawdziwa przyjemność. Ażurowa konstrukcja o drewnianych stopniach z ciemnego drewna dostała znakomicie podświetlona. Biel balustrady kontrastuje z jedną z czarnych ścian wprowadzającą niespotykaną elegancję na klatkę schodową.

Sypialnia pełna sztuki

Każdy powinien urządzać dom lub mieszkanie wsłuchując się jedynie we własne gusta i potrzeby, oczywiście z uwzględnieniem gustów i potrzeb ewentualnego partnera! W tym domu mieszkają prawdziwi miłośnicy sztuki, na co właśnie znaleźliśmy kolejny dowód. Przesuwane drzwi lustrzanej szafy zostały zaklejone fragmentem dzieła przedstawiającego Matkę Boską. Tej interwencji w ciekawy sposób odpowiada dywanik przypominający kostkę brukową dawnych ulic…

Intrygująca łazienka

Każdej z sypialni odpowiada prywatna łazienka. Przechodzimy teraz do innego pomieszczenia lecz tylko po to, by rzucić okiem właśnie na łazienkę. Pomiędzy białymi ścianami kryją się rozsuwane drzwi, a za nimi ściana w biało-czarne pasy. Odrobina ekstrawagancji jeszcze nikomu nie zaszkodziła! Akcentem koloru jest tutaj różowy ręcznik. Korci nas, by dowiedzieć się więcej, ale pora ruszać dalej…

Co zaciekawiło Was najbardziej?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu