Elegancki dom nad Bałtykiem! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Elegancki dom nad Bałtykiem!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Dom Babidół Nowoczesne domy od Pracownia Projektowa Wioleta Stanisławska Nowoczesny
Loading admin actions …

Płaskie dachy i surowość minimalizmu mogą cieszyć się niesłabnącą popularnością, jednak nie są dla każdego! Nie od dziś wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje. Nie ważne jak modne byłoby jakieś rozwiązanie, my powinniśmy wybudować nasz dom kierując się tylko i wyłącznie naszym osobistym gustem, potrzebami oraz charakterystyką lokalizacji. Zwłaszcza płaskie dachy mają w Polsce wielu krytyków, którzy uważają je za niepraktyczne w naszym klimacie. Jakie są zatem alternatywy, jeśli i tak chcemy stać się posiadaczami ciekawego, nowoczesnego budynku? Inspiracji najlepiej poszukać u polskich architektów!

Pracownia Projektowa Wioleta Stanisławska jest już dobrze znana stałym czytelnikom homify. Inne dzieło architektów prezentowaliśmy w Katalogu Inspiracji Nowoczesny polski dom jednorodzinny! Możemy Was zapewnić, że budynek z dzisiejszego artykułu będzie równie interesujący.

Z resztą, nie macie co wierzyć nam na słowo – czas rozpocząć nasz spacer!

Dwupiętrowy dom

Strefa publiczna w tym domu znajduje się na piętrze, a raczej tym, co z naszej perspektywy nim się wydaje. Dom bowiem znajduje się na zboczu i piętro odpowiada poziomowi ulicy. My teraz znajdujemy się w przestronnym ogrodzie, miejscu idealnym do wypoczynku. Na piętro dostać się możemy stąd przez praktyczne schody. Z tej perspektywy widać, że dom zmienia nie tylko wysokość, ale również szerokość. Bryła wydaje się rozkładać niczym wachlarz!

Postmodernistyczna bryła

Z pewnością słyszycie często określenie modernistyczny, które kojarzy się z prostotą, funkcjonalnością, a odnosi się do prądu rozwijającego się w architekturze w XX wieku. Nieco mniej znana jest odpowiedź na te tendencje, czyli postmodernizm, charakteryzujący się pełną swobodą projektowania. Postmodernistyczne budynki są złożone, często o zaskakujących bryłach, które moglibyśmy określić jako zabawne czy sympatyczne. Dlaczego nasz dom nie miałby nie nawiązywać do tego prądu i być właśnie sympatyczny? Powyższy budynek jest zapraszający, ciekawi i chcemy dowiedzieć się o nim jak najwięcej!

Strefa dzienna

Niektórzy lubią, kiedy styl wystroju wnętrza całkowicie zaskakuje, inni preferują, gdy dom tworzy spójną całość. Właściciele tego budynku z Babich Dołów zdecydowanie należą do tej drugiej grupy. Po nowoczesnej fasadzie czas na nowoczesne wnętrze! Znajdujemy się teraz w otwartej przestrzeni, gdzie mieści się salon z jadalnią oraz kuchnia. Na trzy dzieli ją wizualnie kominek na rogu. Ciemne meble kontrastują z jasnymi ścianami oraz podłogą.

Brązowa kuchnia

Przechodzimy nieco w tył i naszym oczom ukazuje się część otwartej kuchni. Do zaprojektowania frontów mebli użyto tego samego ciemnego drewna co do stołu oraz krzeseł jadalni, dzięki czemu czujemy, że strefy te są połączone. W kuchni znalazło się także miejsce na mały stolik, gdzie możemy spożyć szybki posiłek. W głębi widzimy przeszklone wyjście do ogrodu, które poznaliśmy już dobrze z innej perspektywy.

Stylowa łazienka

Mieszkańcy tego domu uwielbiają kontrast bieli i brązu. Takie zestawienie będzie idealne dla tych, których nie przekonuje klasyczna biel z czernią. Brąz wprowadza ciepło i przytulność, zwłaszcza jeśli zadbamy także o nastrojowe oświetlenie. W małych toaletach, z których w naszych domach często korzystają goście, warto zatroszczyć się o duże lustro. Optycznie powiększy ono ograniczoną przestrzeń.

Schody

Schody na najwyższe piętro w domach z dachem dwuspadowym często są doświetlane przez umiejscowione nad nimi okno połaciowe. Warto pomyśleć o takim praktycznym rozwiązaniu także i w naszych domach! Co jednak, gdy zapadnie zmrok? Nasi profesjonaliści tuż przy oknie zawiesili nowoczesne wiszące lampy, które za dnia wyglądają niczym dzwonki wietrzne! Do drewnianych schodów dobrano dyskretną metalową balustradę.

Widok od góry

Tak prezentuje się posiadłość widziana od strony głównego wejścia. Bujna, zielona roślinność zachwyca! W stojącej w głębi drewnianej altanie mielibyśmy ochotę spędzać każdą wolną chwilę. Praktyczne jest także wybudowanie ścieżki prowadzącej wprost do ogrodu, gdzie z pewnością przy dobrej pogodzie odbywa się wiele przyjęć i spotkań z przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Dzięki ścieżce – wspaniale oświetlonej metalowymi latarniami – nasi goście będą mogli przejść bezpośrednio na miejsce. Z tą wizją letniego przyjęcia pozostawiamy już ten interesujący dom…

Co Wam spodobało się tutaj najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu