Projekty, rustykalne Domy zaprojektowane przez PREFABRICASA

Błyskawiczny dom w rustykalnym stylu

Katarzyna Świątoniowska Katarzyna Świątoniowska
Loading admin actions …

Domy szkieletowe to trend, który cieszy się ostatnio dużym powodzeniem. Wcale nas to nie dziwi, bo jest to nie tylko opcja ekonomiczna, ale także dużo szybsza w budowie niż tradycyjne domy. W dodatku możemy wybierać spośród wielu różnych projektów! 

Domy szkieletowe lub, mówiąc inaczej, prefabrykowane powstają w wcześniej stworzonych modułów, co niesamowicie skraca czas pracy nad budową. Poza tym widząc moduły wcześniej, mamy pewność jak będzie wyglądać gotowa budowla. Prefabrykowane ściany są również cieńsze niż tradycyjne, dzięki czemu zwiększa nam się powierzchnia w środku. Dziś przedstawiamy Wam szkieletowy dom w stylu country, który kojarzy nam się z sielską farmą. Kolory, tekstura oraz połączenie betonu i drewna tworzy niesamowitą całość. Wymiary są tu wspaniale zrównoważone, a kolonialne detale zachwycają. Z pewnością pokochasz ten dom pełen ciepła!

1. Domek na wzgórzu

W pierwszej chwili w oczy rzuca się nietypowa lokalizacja domu na pagórku. Stwarza to możliwość ciekawej aranżacji, będąc jednocześnie wyzwaniem. Drugie piętro zostało przesunięte tak, by opierać się o zbocze, tworząc niezwykle intrygujący efekt. Ściany w radosnym żółtym kolorze, belki oraz drewniane elementy nadają nieco rustykalny nastrój, a od domu aż bije ciepło! Wygląda wprost uroczo.

2. Drzwi wejściowe

Drewniana futryna oraz szklane drzwi ozdobione belkami to bardzo efektowny wybór! Wygląda jednocześnie elegancko i rustykalnie. Niewielki ganek ozdobiony kwiatami to miejsce, gdzie możemy pić poranną kawę lub czytać gazetę, to także świetne miejsce do dziecięcych zabaw. Tak duże szklane drzwi mają jeszcze jedną ważną zaletę. Wpuszczają mnóstwo światła, pięknie rozświetlając wnętrza domu. Wejdźmy teraz do środka i sprawdźmy, czy pokoje dorównują tej niesamowitej konstrukcji.

3. Przytulny salon

Równowaga pomiędzy stylem klasycznym, a rustykalnym to znak charakterystyczny tego domu. Sielskość  podkreślają grube belki i drewniane konstrukcje obecne tak za zewnątrz, jak wewnątrz. Kolonialne meble i neutralne barwy zaś wprowadzają nieco klasycznej elegancji. Wszystko zostało połączone ze smakiem i w sposób naturalny. Dominujące brązy i beże przełamuje obraz w żywych barwach. Zauważmy jednak, jak niewiele jest tu ozdobnych detali. Meble są na tyle piękne, że nie potrzebują dodatkowej oprawy.

4. Jadalnia z nutką nowoczesności

Na parterze zdecydowano się na stworzenie otwartej przestrzeni łączącej salon, jadalnię i kuchnię. Zróżnicowano je przy pomocy mebli, choć wszystkie wykonano z podobnych materiałów i w podobnych kolorach, pewne elementy wyróżniają jadalnię. Lśniący blat stołu oraz wiszące nad nim lampy wprowadzają tu nieco nowoczesności. Przyjrzyjcie się też współczesnej w formie czarnej szafce, ustawionej za stołem. Pomimo tego, że wydaje się kontrastować z łagodnymi, drewnianymi meblami, nie wydaje się nie na miejscu. Nie bójmy się szukać rozwiązań, które na pierwszy rzut oka wydają się nam niedopasowane. A nuż uzyskamy interesujący efekt!

5. Otwarta kuchnia

Oglądanie domu kończymy na kuchni, rodzinnym miejscu, które integruje domowników przy codziennych posiłkach czy rozmowach przy herbacie. Widzimy tu klasyczny design o przytulnym nastroju, wypełnionych brązami i beżami. Rozłożenie szafek w kształcie litery L to bardzo praktyczne rozwiązanie, które optymalizuje miejsce. Teraz kuchnia spełnia funkcję miejsca do przygotowywania posiłków, ale może służyć też jako… bar. Jak w całym domu, dominującym materiałem jest tu drewno, a dzięki licznym szafkom i pojemnikom nie będzie problemu z przechowywaniem. Ładna i komfortowa, taka powinna być kuchnia!

Czy lubicie styl rustykalny?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu