Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Gärten für Auge und Seele

15 ścieżek tworzących spektakularne wejście

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wszyscy chcemy mieć spektakularne wejście do domu, którego pozazdroszczą nam sąsiedzi i znajomi. Nierzadko osiągnięcie tego celu wydaje się znajdować poza naszym zasięgiem przede wszystkim w przypadku, gdy działka, na której stoi dom nie jest w stu procentach równa. Co zrobić w takim przypadku? Dziś pokażemy Wam aż 15 różnych propozycji od specjalistów z homify. Na naszej liście znalazły się bardzo zróżnicowane projekty, więc powinno się tu znaleźć coś dla każdego.

​W stylu nowoczesnym

Coraz bardziej popularnym trendem jest wymiana standardowych stopni większymi i bardziej masywnymi strukturami. W tym przypadku, możemy podziwiać bardzo nowoczesne schody z czarnego kamienia, które z daleka wydają się lewitować ponad ziemią. Warto podkreślić również, że kamienne schody otoczone są niewielkimi kamieniami kontrastującymi swym jasnym kolorem i delikatnością. Ciekawy pomysł.

​Naturalny kamień

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Gärten für Auge und Seele
Gärten für Auge und Seele

Treppe in den hinteren Garten

Gärten für Auge und Seele

Podobnie jak w przykładzie wyżej, postawiono tu na kamień, jednak w tym przypadku, jest to kamień jasny o wielu nutach kolorystycznych. Doskonale dobrany do kompozycji całego ogrodu. Kamiennym schodom towarzyszą kwiaty o wyrazistych barwach, dzięki czemu mamy bardzo żywą aranżację.

​Niekończące się schody

Do nowoczesnego domu w stylu śródziemnym niewątpliwie najlepiej pasują schody z betonu! Betonowe stopnie zapewniają powiew stylu industrialnego, co doskonale uzupełnia design nieruchomości.

​Rustykalnie

Drewno zawsze będzie doskonałą alternatywą dla każdego elementu wyposażenia i aranżacji domu. Jego ciepło i niezaprzeczalny urok wpasują się w każdą kompozycję,  jak widać na zdjęciu. Drewniane platformy i schody doskonale wpisują się w obraz ogrodu.

​Naturalnie

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Weber Arquitectos
Weber Arquitectos

Facahda de acceso – Casa 5

Weber Arquitectos

Jeżeli nasza kreatywność pozwala osiągnąć tak piękne efekty jak te, to koniecznie musimy się jej poddać! Przy budowie domu wykorzystano dużo drewnianych belek, a reszta posłużyła za nietuzinkowe i niepowtarzalne schody prowadzące ku wejściu. Efekt jest nieziemski, a tak bliski naturze.

​Kamień w swej pierwotnej postaci

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Yorkshire Gardens
Yorkshire Gardens

Small Garden with a Very Steep Slope

Yorkshire Gardens

Kontynuując pomysły wykorzystujące naturalne bogactwo ziemi, możemy pójść w kamień w innej formie niż pokazany wcześniej. Wystarczy zbudować formę, którą wypełnią kamienie o różnych kształtach i kolorach.

​Nowoczesny styl rustykalny

Przypominająca pierwszą propozycję z tej listy, ta aranżacja została oparta o płyty stworzone z niewielkich kamieni. Jest to bardzo fajny i innowacyjny pomysł wykorzystujący malutkie elementy. Z resztą, sami możemy wybrać jakie kamienie znajdą się w naszej mieszance.

​Proste podejście

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez renziravelo
renziravelo

Casa Lago

renziravelo

Kolejnym przykładem prostego rozwiązania jest połączenie ścieżki ze schodami, czyli ułożenie stopni schodów w nieznacznej od siebie odległości, co daje świetny efekt.

​Schody ogrodowe

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Yorkshire Gardens
Yorkshire Gardens

Modern Garden with a rustic twist

Yorkshire Gardens

Powracamy do tematu form wypełnionych różnymi elementami. W tym przypadku patrzymy na formy z drewna wypełnione żwirem. Po bokach, w podobnych formach umieszczono różnego rodzaju roślinność. Całość prezentuje się niesamowicie! Architekci krajobrazu mogą być dumni z tej kompozycji.

​Minimalistycznie

W tym projekcie postawiono na bardzo minimalistyczne schody z betonu. Nie możemy się nie zgodzić, że w tak pięknym otoczeniu nie potrzeba więcej ozdobników.

​Dyskretne schody

Bez wątpienia, w tym Katalogu Inspiracji znalazły się pomysły na każdy gust i każdą kieszeń. W tym przypadku widzimy schodki z drewnianymi stopniami niczym zatopionymi w ziemi.

​Powlekane płyty

Czy Wam również wydaje się, że te schody są zrobione z maksymalnie powiększonych płytek ceramicznych? Takie wrażenie wywołane jest przez użycie powlekanych płyt o jasnym, łososiowym zabarwieniu. Połączono je z równie dużymi płytami przypominającymi wzór drewna.

​Mieszanka kamienia i drewna

  Kiedy wydaje nam się, że już widzieliśmy wszystko, pojawia się pomysł nawet lepszy od poprzedniego! Tym razem, mamy na myśli bardzo naturalną i rustykalną alternatywę. Schody z kamienia wydają się być częścią skalnego ogrodu. W połączeniu z trawą i drewnem, mamy doskonały przykład wykorzystania potencjału natury.

​Towarzystwo dla bujnego ogrodu

Te płyty zostały ułożone pośród bujnego ogrodu, który przypomina dżunglę. Tylko patrząc na tę kompozycję, mamy ochotę spacerować od bram ogrodzenia do drzwi domu i z powrotem.

​Na wodzie

Na koniec zostawiliśmy bardzo majestatyczną aranżację. Na taki projekt trzeba jednak wydać sporo pieniędzy i włożyć dużo pracy. Efekty są chyba warte tej inwestycji. Co myślicie?   

W wielu przykładach ogromną rolę odgrywa nie tylko sama ścieżka, ale również całe otoczenie. Szukając inspiracji na teren przed domem, koniecznie zajrzyjcie do Katalogu: Jak powinna wyglądać przestrzeń przed domem? 8 imponujących pomysłów

Które schody lub ścieżka pojawi się przed Waszymi domami?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu