Nowe życie zwyczajnego domu w Poznaniu!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowe życie zwyczajnego domu w Poznaniu!

Alicja Olko Alicja Olko
Dom jednorodzinny w Poznaniu - przebudowa i adaptacja: styl {:asian=>"azjatyckie", :classic=>"klasyczny", :colonial=>"kolonialny", :country=>"wiejskie", :eclectic=>"eklektyczny", :industrial=>"przemysłowy", :mediterranean=>"śródziemnomorski", :minimalist=>"minimalistyczny", :modern=>"nowoczesny", :rustic=>"rustykalny", :scandinavian=>"skandynawski", :tropical=>"tropikalny"}, w kategorii  zaprojektowany przez Sasiak - Sobusiak Pracownia Projektowa,
Loading admin actions …

Polski krajobraz architektoniczny pełen jest domów, co do których atrakcyjności mamy wiele wątpliwości. Chodzi głównie o budynki zaniedbane, zniszczone i znajdujące się w stanie kompletnego rozkładu. Wiele z nich nie nadaje się do zamieszkania, zieją pustką i ich ogrody zarastają chwastami, a jednak stoją dalej w tym samym miejscu, negatywnie wpływając na atrakcyjność otoczenia.

Dziś pokażemy Wam, jak fantastycznie odnowić można stary, zaniedbany i nieładny dom, nadając mu nowoczesny, ponadczasowy i elegancki charakter. Tej imponującej metamorfozy dokonały architektki ze studia Sasiak- Sobusiak Pracownia Projektowa.

Przed: smutny dom

Szaro i smutno prezentował się ten dom przed jego metamorfozą. Była to typowa „kostka”, wybudowana w czasach PRL-u, z niewielką, parterową dobudówką z jednej strony. Poszarzała fasada nadawała budynkowi charakter niezwykle ponury, co potęgowane było przez nieliczne otwory na okna o niewielkich rozmiarach. Atrakcyjności z pewnością nie dodawał budynkowi zapuszczony i zarośnięty chwastami ogród. Na tle innych domów na osiedlu ten partykularny prezentował się wyjątkowo nieestetycznie.

Po: imponująca przemiana

Niezwykle trudno uwierzyć, że ten dom jest tym samym budynkiem, który widzieliśmy na poprzednim zdjęciu! Całkowicie zmieniono charakter jego bryły, modyfikując ją i nadając jej ciekawszy kształt. Wysunięto nieco płaski dach, co także pozytywnie wpłynęło na zmianę charakteru sześciennej, klockowatej bryły. Otynkowana na piaskowy kolor fasada jawi się świeżo i czysto, co w połączeniu w drewnianymi wykończeniami okien i drzwi daje wspaniały efekt. Dobudówka zyskała wielkopowierzchniowe przeszklenia, przez które wpada do niej mnóstwo naturalnego światła. Nowe okna wpasowują się w charakter fasady. 

Po: zachęcające wnętrze

Nie tylko sam dom przeszedł transformację- także jego otoczenie całkowicie się zmieniło. Zamiast zarośniętego ogrodu widzimy zielony, schludnie przycięty trawnik. Do wejścia prowadzi wyłożona kostką brukową ścieżka. Samo zadaszone wejście jest teraz zachęcające i skłania do tego, aby wejść do środka.

Po: nowoczesna struktura

Aby jak najbardziej odejść od sztampowej i oklepanej „kostki” budynkowi nadano całkowicie nową strukturę. Rozbudowano go, także o dekoracyjne części, jak szkieletowa zewnętrzna struktura nad tarasem. Dzięki takim udoskonaleniom dom jest nie do poznania, wpisując się jednocześnie doskonale w nurt nowoczesnej architektury.

Koniecznie przyjrzyjcie się fantastycznej metamorfozie najzwyczajniejszego domu!

Jak Wam się podoba efekt po?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu