Nowe życie zwyczajnego domu w Poznaniu! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowe życie zwyczajnego domu w Poznaniu!

Alicja Olko Alicja Olko
Dom jednorodzinny w Poznaniu - przebudowa i adaptacja od Sasiak - Sobusiak Pracownia Projektowa
Loading admin actions …

Polski krajobraz architektoniczny pełen jest domów, co do których atrakcyjności mamy wiele wątpliwości. Chodzi głównie o budynki zaniedbane, zniszczone i znajdujące się w stanie kompletnego rozkładu. Wiele z nich nie nadaje się do zamieszkania, zieją pustką i ich ogrody zarastają chwastami, a jednak stoją dalej w tym samym miejscu, negatywnie wpływając na atrakcyjność otoczenia.

Dziś pokażemy Wam, jak fantastycznie odnowić można stary, zaniedbany i nieładny dom, nadając mu nowoczesny, ponadczasowy i elegancki charakter. Tej imponującej metamorfozy dokonały architektki ze studia Sasiak- Sobusiak Pracownia Projektowa.

Przed: smutny dom

Szaro i smutno prezentował się ten dom przed jego metamorfozą. Była to typowa „kostka”, wybudowana w czasach PRL-u, z niewielką, parterową dobudówką z jednej strony. Poszarzała fasada nadawała budynkowi charakter niezwykle ponury, co potęgowane było przez nieliczne otwory na okna o niewielkich rozmiarach. Atrakcyjności z pewnością nie dodawał budynkowi zapuszczony i zarośnięty chwastami ogród. Na tle innych domów na osiedlu ten partykularny prezentował się wyjątkowo nieestetycznie.

Po: imponująca przemiana

Niezwykle trudno uwierzyć, że ten dom jest tym samym budynkiem, który widzieliśmy na poprzednim zdjęciu! Całkowicie zmieniono charakter jego bryły, modyfikując ją i nadając jej ciekawszy kształt. Wysunięto nieco płaski dach, co także pozytywnie wpłynęło na zmianę charakteru sześciennej, klockowatej bryły. Otynkowana na piaskowy kolor fasada jawi się świeżo i czysto, co w połączeniu w drewnianymi wykończeniami okien i drzwi daje wspaniały efekt. Dobudówka zyskała wielkopowierzchniowe przeszklenia, przez które wpada do niej mnóstwo naturalnego światła. Nowe okna wpasowują się w charakter fasady. 

Po: zachęcające wnętrze

Nie tylko sam dom przeszedł transformację- także jego otoczenie całkowicie się zmieniło. Zamiast zarośniętego ogrodu widzimy zielony, schludnie przycięty trawnik. Do wejścia prowadzi wyłożona kostką brukową ścieżka. Samo zadaszone wejście jest teraz zachęcające i skłania do tego, aby wejść do środka.

Po: nowoczesna struktura

Aby jak najbardziej odejść od sztampowej i oklepanej „kostki” budynkowi nadano całkowicie nową strukturę. Rozbudowano go, także o dekoracyjne części, jak szkieletowa zewnętrzna struktura nad tarasem. Dzięki takim udoskonaleniom dom jest nie do poznania, wpisując się jednocześnie doskonale w nurt nowoczesnej architektury.

Koniecznie przyjrzyjcie się fantastycznej metamorfozie najzwyczajniejszego domu!

Jak Wam się podoba efekt po?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu