Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez ATELIER N

Dom, który wybiega na ulicę

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Nie sposób nie kochać współczesnej japońskiej architektury rezydencjonalnej. Zachwyca nas ona przede wszystkim swoim charakterystycznym minimalizmem. Z wnętrz japońskich domów zazwyczaj bije niesamowity spokój, mamy ochotę zatrzymać się w nich na dłużej i zapomnieć o wszelkich troskach. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam fantastyczny budynek o nietypowej bryle. Za projekt łączący drewno i beton w idealnej harmonii odpowiadają architekci z ATELIER N. Przenieśmy się zatem na wyspę Honsiu.

Skąd tytuł artykułu? Nie będziemy jeszcze zdradzać wszystkich naszych sekretów! Powiemy jedno: odpowiedź Was zaskoczy…

Drewno na kilka sposobów

Projekty,  Salon zaprojektowane przez ATELIER N
ATELIER N

玄関ホールを兼ねた共有リビング

ATELIER N

Budynek, który dzisiaj zwiedzamy wyraźnie dzieli się na dwa skrzydła, które mogą funkcjonować niezależnie od siebie. Teraz znajdujemy się w budynku głównym, w strefie publicznej. Czeka tutaj salon z kominkiem oraz fantastycznym stołem z ogromnego plastra pnia drzewa. To niejedyny sposób, w jaki drewno wkracza do wnętrza. Widzimy meble wykonane z różnych jego rodzajów, panele na podłodze, a nawet na suficie!

Podłużna przestrzeń

Przechodzimy do drugiego skrzydła. Ustaliliśmy już, że w tych wnętrza można poczuć zapach drewna. Łączy się ono w niezwykle modnej kombinacji z betonem. Jasne brązy oraz jasnoszary zostają dodatkowo rozjaśnione poprzez ogromne przeszklenia, które pozwalają na penetrowanie podłużnej przestrzeni przez naturalne światło.

Salon z kuchnią

Widzimy, że to skrzydło ma symetryczne zadaszenie dwuspadowe, które w środku tworzy fantastyczny efekt. W tej chwili znajdujemy się w strefie salonu umiejscowionej o poziom niżej niż kuchnia i przyszła jadalnia. Każda decyzja projektowa ma swoje uzasadnienie. Funkcjonalne strefy oddziela nie tylko stopień, ale także ażurowe zasłonięcie przestrzeni przygotowywania posiłków. Nie możemy powstrzymać się ze skojarzeniem z parawanem…

Minimalistyczna łazienka

Wstąpmy jeszcze do strefy prywatnej, a dokładnie do ogromnej łazienki. Tutaj uwidacznia się japońskie podejście do minimalizmu: przestronność, brak dekoracji, akcentowanie piękna materiałów oraz czystości form. Nam najbardziej podoba się połączenie kabiny prysznicowej z wanną.

Zaskakujące skrzydło

Wychodzimy na zewnątrz… i wszystko jasne! Drugie ze zwiedzonych przez nas skrzydeł okazuje się wręcz wybiegać na ulicę. Wygląda niczym dostawiony do szeregowego budynku mały domek jednorodzinny i faktycznie tak funkcjonuje. Zwróćmy jeszcze uwagę na tarasy po obu jego końcach. Japońscy architekci zaskakują nas po raz kolejny. 

Uwielbiacie styl Kraju Kwitnącej Wiśni? Musicie zajrzeć tutaj: 10 nietypowych i małych domów o ogromnym potencjale.

Co najbardziej Was tutaj ujęło?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu