10 pomysłów na wyjątkowe ogrodzenia!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Deluxe-Betonzäune zur Terrassenabtrennung, Morganland Morganland Nowoczesny ogród
Loading admin actions …

Różne przesłanki kierują nami, by wybrać idealne ogrodzenie. W zależności od tego, czy chcemy pochwalić się wszystkim pięknem naszego ogrodu, czy zależy nam na prywatności, możemy decydować pomiędzy mocno zabudowanymi ogrodzeniami, bądź takimi, które są ażurowe. 

Decydując się na konkretne ogrodzenie, powinniśmy mieć na względzie styl, w jakim został zaaranżowany nasz dom i ogród. Dlatego, w dzisiejszym artykule chcemy zaprezentować Wam 10 zachwycających bram stworzonych przez naszych architektów, które dodadzą uroku Waszym domom. Dokonując tego zestawienia, kierowaliśmy się nie tylko wzornictwem, ale również funkcjonalnością. Zainspirujcie się projektami, które najbardziej przypadną Wam do gustu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, koniecznie skontaktujcie się z naszymi ekspertami!

Z drewna

Decydując się na drewniane ogrodzenie, możemy wybierać pomiędzy różnym ułożeniem desek – pionowym, poziomym, bądź ukośnym. W zależności od tego, jakie ułożenie wybierzecie, dom i podwórze będą prezentować się zupełnie odmiennie! Miejcie to na uwadze, decydując się na konkretne drewniane ogrodzenie.

Z kamiennych płyt

Kolejny typ ogrodzenia wykonany został z kamiennych modułów, dzięki czemu jego montaż jest bardzo łatwy. Ogrodzenia tego typu nie wymagają dużych nakładów pieniężnych, ani uciążliwej pielęgnacji, dzięki czemu przez wiele lat będą wyglądać estetycznie. 

Z kutego żelaza

homify Nowoczesny ogród

Kute żelazo może być stosowane w najróżniejszych miejscach w domu, a jego funkcjonalność i estetyka świetnie pasują do wnętrz w najróżniejszych stylach. Ogrodzenia z kutego żelaza są pięknie zdobione, dzięki czemu możemy perfekcyjnie dopasować je do wyglądu domu oraz podwórza.

Z aluminium

Ogrodzenie CORE Nive Nowoczesny ogród Aluminium/Cynk Szary Ogrodzenia i mury

Kolejne ogrodzenie świetnie sprawdzi się przy wszystkich nowoczesnych i minimalistycznych projektach. Aluminium jest niezwykle łatwym w pielęgnacji materiałem, dzięki czemu będzie odporny na zabrudzenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. 

Drewniany płotek

To bajeczne ogrodzenie świetnie sprawdzi się przy wszystkich rustykalnych i wiejskich posiadłościach, które znajdują się z dala od miasta. Jego estetyka przywodzi na myśl bajkowe ogrody i pozwala wyeksponować piękno każdego ogrodu. Pamiętajcie jednak, że ogrodzenie tego typu będzie zmieniać się wraz z biegiem czasu.

Zielony mur

Wysoki zielony mur, który wznosi się nad ogrodem, zapewni Wam całkowitą prywatność i zamkniętą przestrzeń, w której można relaksować się na łonie natury. Pomimo piękna tego ogrodzenia, należy jednak pamiętać, że wymaga ono szczególnej pielęgnacji. Żywopłot należy regularnie przycinać, by nie stracił swojego prywatnego kształtu, natomiast decydując się na konkretny gatunek rośliny, wybrać ten, który jest zimozielony.

Z kontrastową bramą

Cegła to materiał, który świetnie prezentuje się z wszystkimi materiałami. Jeżeli zależy Wam na wyjątkowym efekcie i połączeniu nowoczesności z klasyką, zainspirujcie się projektem naszych architektów! Czerwona brama o interesującej formie świetnie współgra z klasycznym ogrodzeniem z cegły, sprawiając, że całość prezentuje się odważnie i nietuzinkowo.

Z siatki

Ogrodzenie z siatki jest jednym z najtańszych i najpopularniejszych, między innymi dzięki łatwości montażu i utrzymania. Nie zapewni Wam prywatności, ale zapobiegnie dostawaniu się nieproszonych zwierząt do ogrodu, dzięki czemu Wasze rośliny zostaną w nienaruszonym stanie.

Z drewna i betonu

Drewno należy do tych materiałów, które świetnie pasują do każdego stylu. Niezależnie od tego, czy Wasz projekt domu jest nowoczesny, rustykalny, czy klasyczny, z pewnością dobierzecie do niego idealne drewniane ogrodzenie. W tym przypadku projektanci zdecydowali się na zestawienie drewna z betonowymi elementami, dzięki czemu całość prezentuje się nowocześnie i elegancko.

Bardzo eleganckie

Zarówno murowane elementy ostatniego ogrodzenia w tym zestawieniu, jak i zdobione kute żelazo, sprawiają, że całość prezentuje się niezwykle elegancko. Oryginalny kształt, a także połączenie żółtego koloru z czernią, świetnie sprawdzą się w przypadku klasycznych projektów domów. 

Jesteście zainteresowani innymi pomysłami na ogrodzenia? Zobaczcie tutaj:

6 prostych, ale wspaniałych pomysłów na ogrodzenie dla Twojego domu

Które ogrodzenie najbardziej przypadło Wam do gustu?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu