Tak wyczyścisz swój dom w mgnieniu oka!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Tak wyczyścisz swój dom w mgnieniu oka!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Projekty,  Salon zaprojektowane przez decorazioni, Nowoczesny
Loading admin actions …

Niespodziewani goście, a może nie mieliście czasu posprzątać? Zawsze może się zdarzyć, że staliśmy w korku w drodze do domu, dłużej musieliśmy zostać w pracy lub po prostu nie mieliśmy ochoty na sprzątanie. Przychodzi taki moment, kiedy nagle musimy się spiąć i zrobić w miarę względny porządek. Być może takie błyskawiczne sprzątanie nie przeszłoby testu białej rękawiczki, ale przynajmniej nie będziemy musieli się wstydzić panującego w naszym domu bałaganu. Jak zabrać się do szybkiego sprzątania, dzięki któremu otrzymamy w miarę czysty dom w kilka minut? 

Wyczyść wszystkie powierzchnie i pozamykaj drzwi i szafki

RAKOWICKA 8 - 52m2: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez UNQO,Klasyczny
UNQO

RAKOWICKA 8 – 52m2

UNQO

Szybkie sprzątanie rozpoczynamy przede wszystkim od przetarcia blatów, stołu i podłogi. Nie musimy od razu zabierać się za mopa, ale wystarczy szybka runda z odkurzaczem, żeby zniknęły okruszki i temu podobne z podłogi. Następnym ruchem po przetarciu powierzchni płaskich jest pozamykanie szafek, w których może wciąż panować bałagan, ale przecież nasi goście nie będą tam zaglądać… Zamykamy również pokoje w których nie zaprowadziliśmy jeszcze porządku, a zdecydowanie nie mamy na to teraz czasu. Oczywiście nie powinniśmy wrzucać wszystkiego do jednego pokoju i zamknąć go na klucz, byłaby to istna puszka Pandory! Wystarczy, że postaramy się ogarnąć pomieszczenie w którym będziemy spędzać czas z odwiedzającymi nas gośćmi, a w innych pokojach może panować 'artystyczny nieład'.

Wyczyść lustra

Pokaż mi swoje lustro w domu, a powiem Ci jakim typem czyściocha jesteś – można by tak sparafrazować znaną frazę. Lustro odbija nie tylko nasze odbicie, ale potrafi też pokazać, jak regularnie dbamy o porządek w domu. Nie chodzi tutaj o to, co w jego tafli się dobija w danym momencie, ale o brud, który na nim osiadł. Kurz, zachlapania, smugi – wszystko to skumulowane daje zamazane i brudne lustro, które nie dość, że po prostu źle się prezentuje, to w dodatku nawet jeśli mamy pięknie wysprzątany dom, ale zapomnimy o przetarciu lustra – od razu cały efekt czystego wnętrza zostanie zniweczony. Wystarczy, że spryskamy lustro płynem do szyb i przetrzemy szmatką – to niewiele, a rezultat pomoże nam uzyskać wrażenie (regularnie) sprzątanego domu.

Szukacie pięknych luster? Sprawdźcie w tym artykule: 6 luster, których pozazdrościłaby nawet sama Królowa Śniegu!

Schowaj brudne naczynia do… piekarnika!

Jest to przykład na rozwiązanie, którego żadna porządna gospodyni domowa by nie pochwaliła, ale gdy znajdziemy się w sytuacji podbramkowej, kiedy to musimy posprzątać kuchnię w trybie ekspresowym, to takie małe oszustwo nikomu nie zaszkodzi. Jeśli nie mamy miejsca w zmywarce, a naczynia piętrzą się w zlewie, to po prostu… przełóżmy je do piekarnika (szczególnie duże garnki). Będą tam bezpiecznie schowane do momentu, kiedy znajdziemy czas, aby je pozmywać – czyli tuż po wizycie naszych gości. Lepiej o tych naczyniach nie zapomnieć!

Przykryj ubrania kocem

Ten trik to małe oszustko, które jednak pomoże nam zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. Pranie, prasowanie i układanie w kostkę, wyrównywanie kantów, dopasowanie skarpetek do siebie, złożenie bielizny – jeśli mamy na to czas, to oczywiście powinniśmy się tym zająć, ale w przypadku, gdy dowiedzieliśmy się, że za dwie minuty przyjadą rodzice z niezapowiedzianą wizytą lub wpadnie właściciel mieszkania zobaczyć, jak sprawuje się nowa lodówka – wtedy pozostaje nam szybkie rozwiązanie, czyli przykrycie sterty ubrań kocem. Ułóżmy je w miarę równomiernie na łóżku i po prostu zakryjmy. Oczywiście nie jest to prawdziwe sprzątanie, ale w takich sytuacjach trzeba wykazać się kreatywnością. 

Złóż gazety i pocztę w jedno miejsce

Tak, jak i porozrzucane wszędzie gadżety, części garderoby i inne przedmioty, tak też gazety i korespondencja powinny znaleźć swoje miejsce. Szczególnie w domach tych, którzy czytają ich sporo – można znaleźć gazetę w każdym kącie, a wystarczyłoby złożyć je razem i niech nawet zostaną na stoliku, ale ułożone w ładnym, równym pliku. Od razu pożegnamy się z wrażeniem ogólnego chaosu! 

To samo dotyczy oczywiście książek, które zdecydowanie lepiej prezentują się na regale lub w regularnym stosie – dzięki temu będziemy mogli je również szybciej znaleźć wśród całej sterty innych książek. 

Kwiatki i świeczki

Jeśli już wszystkie wymienione etapy sprzątania mamy za sobą, to sprawmy, żeby wnętrze było jeszcze przyjemniejsze i bardziej przytulne. Dodanie żywych kwiatów daje fenomenalny rezultat – pięknie się prezentują, ożywiają wnętrze, a do tego ten zapach! Dodajmy świeczki, a uzyskamy wyjątkowy klimat, może nawet romantyczną atmosferę. Świeczki pomogą nam też w zmianie dominującego w domu zapachu – możemy sięgnąć po świeczki z daną nutą zapachową lub po prostu dodać do nich kilka kropel ulubionego olejku. Oczywiście przed kwiatami i zapaleniem świeczek otwórzmy okno, żeby wywietrzyć pomieszczenie, a dopiero następnie bierzmy się za dodawanie nowego zapachu. 

Jakie są Wasze sposoby na szybkie sprzątanie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu