Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Evinin Ustası

Jak sprawić, aby kuchnia była czysta i perfekcyjnie zaprojektowana?

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Być może kuchnia jest najbardziej eksploatowanym pomieszczeniem w domu. Bardzo ważne jest to, żeby łatwo było utrzymać ją w czystości, a przygotowywanie w niej żywności było łatwe i przyjemne. Oprócz funkcjonalności liczy się również estetyka. To ona decyduje o wyglądzie i charakterze całego wnętrza. A przecież kuchnia to serce domu, to miejsce gdzie oprócz gotowania spędzamy czas z rodziną, spożywamy posiłki i dobrze się bawimy…

Wszyscy marzymy o stylowej, przestronnej i funkcjonalnej kuchni. Sama jej atmosfera mogłaby zainspirować lub zabić naszą motywację do gotowania. A co jeśli nie macie wystarczająco miejsca aby kuchnia mogła spełniać wszystkie te założenia o funkcjonalności? Z tego właśnie powodu chcielibyśmy, abyście spojrzeli na idee projektowe, które pomogą w rozwiązaniu dylematów w kuchni.

Dziś przygotowaliśmy kilka praktycznych rozwiązań, oferujących pomysły na dodatkową przestrzeń magazynową, która, jak wiadomo, pomaga utrzymać ład i porządek. Oto kilka przykładów pokazujących, że nawet najmniejsze kuchnie mogą być eleganckie i funkcjonalne.

1. Dodatkowe miejsca do przechowywania, blat i centrum wyspy

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez life membran kapak
life membran kapak

favori mimarlık showroom

life membran kapak

Nasz pierwszy przykład to piękna tradycyjna kuchnia, wykończona w bieli z dodatkiem kamiennych blatów. Warto zauważyć, że niezależnie od wielkości kuchni, możecie napotkać problemy, jeśli chodzi o przestrzeń magazynową. Ten problem dotyczy zwłaszcza domów pozbawionych spiżarni. Wtedy wszystkie większe sprzęty AGD, przetwory czy żywność muszą zostać ulokowane w szafkach. 

Z pomocą przychodzi wyspa. Macie wtedy możliwość wykorzystania jej dolnej części w postaci szafek czy półek, aby zmaksymalizować przestrzeń do przechowywania.

2. Zabudowa kuchenna

Mówiąc o meblach kuchennych, zazwyczaj mamy na myśli standardowe szafki kuchenne, umieszczone pod blatami lub wiszące nad nim. Jednak w dzisiejszych czasach projektanci kuchni wychodzą z inicjatywami bardziej innowacyjnych projektów. Na zdjęciu mamy przedstawioną tradycyjną kuchnię, z szafkami i blatem po prawej stronie, ale po drugiej stronie cała ściana jest pokryta eleganckimi systemami szafek od góry do dołu, zwiększając pojemność magazynu o około sześćdziesiąt procent.

3. Wąskie szafki w wąskich przestrzeniach

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Uğur RİCA İÇ MİMARLIK
Uğur RİCA İÇ MİMARLIK

Mutfak Tasarımı / kitchen

Uğur RİCA İÇ MİMARLIK

Pewne przestrzenie wydają się być zbyt wąskie aby umieścić w nich standardowe szafki, które zazwyczaj mają około 60 cm głębokości, z kolei węższe szafki wydają się nie mieć sensu, ponieważ są mało pakowne.  Czy jednak taka jest rzeczywistość? Zobaczmy na zdjęciu, jak można przekształcić nawet najwęższe przestrzenie, aby zwiększyć powierzchnię przechowywania. Będziecie zaskoczeni tym, ile materiałów można przechowywać w szafkach o wymiarach 20-30 cm!

4. Rodem z magazynu

Systemy półkowe dokręcane z sufitu są świetnym sposobem oszczędności miejsca, a także sprawdzą się jako miejsce do ekspozycji ciekawych sprzętów czy przedmiotów. Wyglądają wspaniale zawieszone od góry nad wyspą kuchenną. To idealne miejsce do przechowywania przedmiotów dekoracyjnych lub po prostu przedmiotów, które używasz codziennie. Już niewielka półeczka z kilkoma poziomami wniesie ciepło i niepowtarzalną atmosferę oraz odrobinę dodatkowego miejsca, dzięki któremu utrzymacie porządek w szafkach.

5. W stylu przemysłowym

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Nuevo Tasarım
Nuevo Tasarım

Ankarada bir ev

Nuevo Tasarım

Na tym zdjęciu widać metalową siatkę zamontowaną na suficie przy blacie, w podobny sposób jak na poprzednim zdjęciu. Zwykle takie rozwiązania są używane w przemysłowych kuchniach, w których do małych haczyków mocuje się garnki i patelnie, a czasami nawet produkty spożywcze. Taki styl zdecydowanie nadaje kuchni unikalny wygląd industrialny i niepowtarzalny charakter. Jak widać w nowoczesnej kuchni z elementami tradycyjnymi sprawdza się równie dobrze! 

6. Funkcjonalne i łatwe w użyciu systemy regałów

Najlepszym rozwiązaniem dla małych i nieustawnych kuchni są systemy przesuwne montowane wewnątrz szaf. Pewnie nie raz doświadczyliście uczucia dyskomfortu, związanego z tym, że aby wyciągnąć jakiś przedmiot z głębin szafy, musieliście powyjmować wszystko, co stało przed nim. Zmarnowaliście w ten sposób mnóstwo czasu, i być może, zrobiliście bałagan. Dzięki tym wydajnym i praktycznym wysuwanym szufladom można łatwo wyjąć nawet te produkty, które są głęboko schowane, dzięki czemu wszystkie przedmioty w spiżarni są łatwo dostępne. 

W taki sposób możecie podzielić praktycznie wszystkie elementy kuchenne – szafki podblatowe i duże szafy słupki. Ten fajny pomysł magazynowania pomoże zapobiec bałaganowi w kuchni.

7. Szafki po sam sufit

Górne szafki kuchenne są najczęściej zaprojektowane w taki sposób, że sięgają do wysokości 30 cm pod poziomem sufitu. Można jednak znacznie rozszerzyć przestrzeń magazynowania dzięki instalowaniu wyższych szafek, sięgających po sam sufit. Można tam przechowywać przedmioty, które nie są tak często używane np. urządzenie do gotowania na parze.

Dodatkowy plus jest taki, że na szafkach nie osiada kurz, a co za tym idzie, kuchnia jest łatwiejsza do sprzątania! 

8. Proste i eleganckie drewniane półki

Półki w kuchni to podstawa dobrej organizacji oraz miejsce na wyeksponowanie elementów dekoracyjnych, które mogą mieć również wartość sentymentalną. Półki kuchenne ułatwią Wam życie: będzie na nich przechowywać wszystkie swoje ulubione kubki i przyprawy, dzięki czemu będą zawsze dostępne i łatwe do znalezienia. Styl i funkcjonalność w jednym!

Macie jakieś sposoby na łatwe utrzymanie porządku w kuchni? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu