Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify

20 mini kuchni – same świetne projekty

A.D. A.D.
Loading admin actions …

Kochacie gotować, ale uważacie, że Wasze mieszkanie jest zbyt małe aby móc poddać się tej pasji i wykonywać ją w wygodnych, komfortowych warunkach? Rozumiemy Wasze obawy, często w budownictwie wielorodzinnym można spotkać mieszkania, w których układzie przewidziano niewiele miejsca na kuchnię, najczęściej jest to aneks w pokoju dziennym. W kilkudziesięcioletnich budynkach można spotkać mieszkania, w których brak jest kuchni albo jest ona mikroskopijna. Podobnie w przypadku kawalerki, która jest najczęściej bardzo mała i z założenia przeznaczona dla jednej osoby, miejsca na kuchnię jest niewiele. Amatorzy wspólnego rodzinnego gotowania będą zawiedzeni!

Ale spokojnie, właśnie dla Was przygotowaliśmy dzisiejszy Katalog Inspiracji. Nasi architekci wnętrz, zaskakują kreatywnością i pomysłowością każdego dnia! Stworzone przez nich projekty mini kuchni przywrócą nadzieję na ergonomiczną kuchnię nawet na małym metrażu i sprawią, że zapragniecie je skopiować u siebie. Musicie to zobaczyć! 

1. W korytarzu

Na początek mamy ideę, która przyprawia o zachwyt nad inteligentnym wykorzystaniem przestrzeni. Ta kuchnia zajęła miejsce w przedpokoju! To całkowicie przełomowe odkrycie. 

2. Nowoczesny bar

Ciekawa konstrukcja baru, oprócz zalety funkcjonalnej zdobi pomieszczenie i nadaje mu charakter. Stanowi jednocześnie separację otwartej kuchni od pozostałej części domu. 

3. Mini aneks we wnęce

Ta aranżacja oparta jest na ciekawym kontraście czerni i bieli, który jest jednocześnie podziałem dużej przestrzeni na mniejsze sektory. Bardzo ważną rolę odgrywa tu oświetlenie. 

4. Wszechobecna biel

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify
homify

Kitchenette

homify

Czarny wyszczupla, biały powiększa – ta zasada obowiązuje także we wnętrzach! Maleńkie pomieszczenie na poddaszu robi wrażenie przestronnego dzięki jasnej kolorystyce. 

5. Nietypowy kształt

Kuchnia w kształcie litery T ma swoje zalety. Jedną z nich jest duża ilość blatu roboczego, służącego do przygotowywania posiłków, zmieszczona na maleńkiej powierzchni. 

6. Kuchnia w rogu

W zasadzie, nawet niewykorzystany kąt mieszkania mógłby być dobrym miejscem dla kuchni czy jadalni. Jeśli jest konieczność zmieści się nawet pralka. 

7. Zintegrowana z salonem

Wspaniale prezentuje się aneks kuchenny stanowiący kontynuację salonu. W tym wypadku meble są bardzo spójne z aranżacją pokoju dziennego: spokojna kolorystyka pastelowa, delikatne drewniane dodatki i ciekawy sprzęt. 

8. Doskonałe wykorzystanie przestrzeni

Relingi zawieszone nad blatem stanowią dobry pomysł na wykorzystanie pionowej przestrzeni. Dzięki nim często używane przyprawy i akcesoria będziecie mieli zawsze pod ręką. 

9. Czysta przestrzeń

Kolejny przykład przestrzeni dziennej, stanowiącej połączenie kuchni, salonu i jadalni. Tym, co zwróciło naszą uwagę jest odwrócenie proporcji – kuchnia zajmuje największą powierzchnię. W zasadzie przecież decyzja o wielkości poszczególnych aneksów zależy od nas. W tym mieszkaniu żyją miłośnicy dobrego jedzenia i gotowania! 

10. Maleńka i modna

Małe jest piękne! Wspaniały przykład niewielkiego aneksu, który łączy w sobie wiele najnowszych trendów: betonowe lampy, modne krzesła, barek i fajny plakat. 

11. Całkowicie zamknięta

Nieumyte naczynia, resztki po przyrządzaniu posiłków, ściereczki, gąbki i detergenty to nieodłączne elementy kuchni. Architekci znaleźli na to sposób: Całkowicie zabudowana kuchnia w szafie – wygląda bardzo nowocześnie, świetnie sprawdza się w niewielkich wnętrzach.

12. Borówkowa

Maleńka kuchnia ma prawo być równie oryginalna i piękna co jej duży odpowiednik. To że metrów kwadratowych jest mało, nie zwalnia nas z kwestii planowania estetycznego. Kolor borówkowych lodów, na szafkach i ścianie, będzie wyglądał bardzo apetycznie! 

13. Osobna kuchnia

Choć w dzisiejszych mieszkaniach królują otwarte aneksy kuchenne, niekiedy można powrócić do dawnych zwyczajów i zaaranżować kuchnię w osobnym pomieszczeniu. Ma to swoje zalety, min. brak brudnych naczyń i bałaganu na widoku. 

14. Minimalistyczna

Na niewielkich przestrzeniach sprawdzą się minimalistyczne kuchnie z niewieloma dodatkami. Niewielkie jasne meble, jasne ściany i blaty lub ciekawe zestawienia bieli z  jasnym drewnem to doskonałe pomysły do mini kuchni.

15. Z żywą zielenią

Aneks kuchenny warto zaopatrzyć w żywe zioła doniczkowe lub inne rośliny, które nadadzą pozytywnej energii wnętrzu. Wspaniale sprawdzi się wertykalny ogród z kolorowych doniczek zawieszonych na ścianie. 

16. Wiejski urok

Nowoczesne wnętrze warto wzbogacić intrygującym akcentem. Może nim być np. widoczna konstrukcja belek na suficie, wspaniale wyeksponowana z pomocą światła. 

17. Ciepłe oświetlenie

Nie bez znaczenia jest odpowiednie światło w kuchni. Zadbajcie o jego dostateczną ilość i ciepłą barwę. 

18. Błyszczące materiały

Lepsze odbicie światła, a co za tym idzie doświetlenie całego pomieszczenia, gwarantują połyskujące materiały. Mogą to być podłogi, blaty z kamienia czy, jak w tym wypadku, ciekawe fronty szafek. 

19. Raz jest, raz nie ma

W tym projekcie, całość mebli rozmieszczona została na jednej ścianie tworząc coś w rodzaju szafy, którą można w każdej chwili zamknąć. Dzięki temu powierzchnia robocza staje się praktycznie niewidoczna i ciężko jest się zorientować że w tym miejscu jest kuchnia.

20. Powrót do korzeni

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Cottage Style / コテージスタイル
Cottage Style / コテージスタイル

オリジナルキッチンと薪ストーブを中心にした使いやすいキッチン

Cottage Style / コテージスタイル

Jeśli wydaje Wam się, że Wasze mieszkanie jest małe, wróćcie pamięcią do czasów gdy w jednej izbie mieściło się wszystko, co potrzebne, kilkuosobowej rodzinie. Jeśli kochacie taki familijny styl koniecznie urządźcie swoje wnętrze w rustykalnym stylu. 

Co myślicie o aneksach kuchennych, które można ukryć w szafie? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu