Okropne podwórze przywrócone do życia

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Okropne podwórze przywrócone do życia

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Ogród zaprojektowane przez GroenerGras Hoveniers
Loading admin actions …

Zaniedbany ogród to w dzisiejszych czasach nic dziwnego. Właściciele wielu domów nie mają czasu ani energii, aby pielęgnować przydomowy ogród, zwłaszcza ten znajdujący się z tyłu. Jednym z rozwiązań jest zatrudnienie ekspertów od projektowania ogrodów i ich pielęgnacji. Patrząc na projekt, który zaprezentujemy Wam w tym Katalogu Inspiracji, naprawdę warto!

Ten ogród także był zaniedbany i zapomniany. A teraz? Trudno uwierzyć, że jest to to samo podwórze!

Przed: dziki ogród

Ogród przylega do jednego z szeregowców w holenderskim mieście Groningen. Z trzech stron otoczony jest drewnianym płotem, który wcześniej porośnięty był pnączami- te jednak uschły, jak większość roślin w tym ogrodzie. Obszar ten był zaniedbany, od dawna nikt nie pielęgnował znajdujących się w nim krzewów i drzewek. Był w opłakanym stanie.

Przed: ogród oszpecający dom

Taki ogród oszpecał dom, który znajdował się w nienajgorszym stanie. Jego metamorfoza była niezbędna, aby zachować estetykę szeregowca.

Po: symetria i porządek

Trudno uwierzyć, że to ten sam ogród. Od czego zacząć opis zmian, które w nim zaszły? Może od ogrodzenia, które odsłonięto, usuwając suche badyle, i które pokryto świeżą warstwą impregnatu. Ogród zaprojektowano w zgodzie z zasadami symetrii- wprowadza to ład i porządek na ten obszar. Przez środek przebiega drewniana kładka, która łączy ze sobą poszczególne strefy ogrodu. Sporo jest tu zieleni i niskich krzewów.

Po: taras

W ramach nowego ogrodu stworzono miejsce na taras, znajdujący się bezpośrednio przy wejściu do domu. Od wnętrz oddzielają go wielkoformatowe, przesuwane drzwi. Obszar ten jest jeszcze nieukończony, ale jest na tyle przestronny, aby urządzić na nim zewnętrzną jadalnię i miejsce na leżaki.

Po: miejsce do siedzenia a tyle ogrodu

Na tyłach ogrodu stworzono zaciszne miejsce do siedzenia, z drewnianą ławką i nienarzucającą się zielenią. Zostało dodatkowo oddzielone drewnianym płotem, aby zapewnić mu dodatkowy poziom ciszy i spokoju.

Po: oświetlenie

Świetnie dobrano oświetlenie do ogrodu. Lampy zamontowano nie tylko na ogrodzeniu, ale także na podłożu z szarych kamyczków. Podświetlają one drzewka od spodu.

Obejrzyjcie zdjęcia innych ciekawych pomysłów na ogród tutaj.

Jak Wam się podoba teraz?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu