Mieszkanie Scandi: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Partner Design

Mieszkanie w pakiecie pod klucz, czyli wygodniej się nie da

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Od zakupu nowego mieszkania do czasu wprowadzenia się do niego może minąć bardzo dużo czasu – tego spodziewa się chyba każdy, kto decyduje się zaufać deweloperowi i wykupić lokal w dopiero powstającym budynku. Niedobrze jednak, kiedy ogrom czasu mija pomiędzy odebraniem mieszkania a przeprowadzką, co generuje bezsensowne koszta. Oszczędnością czasu i pieniędzy będzie decyzja o wyborze usługi pakietu pod klucz, obejmującej projekt oraz wykończenie wnętrza przez jeden zespół. Może nam ją zaoferować deweloper, możemy też sami znaleźć biuro architektury wnętrz z ciekawą ofertą.

Przy pakiecie pod klucz o nic nie musimy się martwić. Nie jeździmy po sklepach, bowiem materiały oraz sprzęty wybieramy z jednego katalogu. Po zaakceptowaniu projektu wnętrza, pozostawiamy jego realizację w rękach profesjonalistów i nie zaprzątamy sobie głowy nawet sprzątaniem po wykonanych pracach. 

Brzmi kusząco? W dzisiejszym artykule dowiemy się więcej o tym rozwiązaniu, a tekst zilustrują zdjęcia realizacji architektów wnętrz wrocławskiego Partner Design, którzy specjalizują się właśnie w pakietach pod klucz.

Czym jest pakiet pod klucz?

Mieszkanie z Antresolą: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Partner Design
Partner Design

Mieszkanie z Antresolą

Partner Design

W pakiecie otrzymujemy projekt wnętrza oraz jego realizację (wraz z posprzątaniem po). Warto wyjaśnić, co kryje się pod określeniem ‘pod klucz’, chociaż z góry skazani jesteśmy na niepowodzenie. Nie istnieje bowiem jedna, prawna definicja, a jakość materiałów i zakres prac zależeć będzie od oferty biura architektury wnętrz. Zazwyczaj chodzi o mieszkanie z wykończonymi ścianami i podłogami oraz kuchnią i łazienką, a zatem takie, do którego teoretycznie już można się wprowadzić, zabierając ze sobą jedynie materac.

Pakiet pod klucz krok po kroku

Kawalerka: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Partner Design

Ogromną zaletą wyboru pakietu pod klucz jest przejrzystość tego rozwiązania od razu wiemy, co otrzymamy za nasze pieniądze. Na przykład, że przewidziane są cztery spotkania z architektem po 120 minut. Współpraca zaczyna się od przedstawienia naszych potrzeb i oczekiwań oraz wstępnego wyboru materiałów, na tej podstawie przygotowany zostanie projekt. Po zobaczeniu wizualizacji i  zestawienia materiałów wykończeniowych, będziemy mogli wnieść uwagi. Kiedy tylko damy naszym profesjonalistom zielone światło, mogą oni zabierać się do pracy, a nasza rola… się kończy. Nie musimy przejmować się zamówieniami i dostawą, a biuro gwarantuje nam stały nadzór nad ekipą wykończeniową przez architekta i inżyniera. Zero zmartwień! Odbieramy gotowe, wysprzątane mieszkanie.

Ile to kosztuje?

KUKUCZKI 7: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Partner Design
Partner Design

KUKUCZKI 7

Partner Design

Przy projekcie pod klucz biuro architektury wnętrz przeważnie zaproponuje nam cenę za metr kwadratowy. Zależeć będzie ona od jakości materiałów, złożoności projektu oraz wielkości naszego mieszkania – im większe, tym profesjonaliście współpraca z nami będzie się po prostu bardziej opłacać. Z reguły będziemy mieć do wyboru kilka typów pakietów, od ofert standardowych po premium, w których w cenę wliczone są na przykład podwieszane sufity. O jakich kwotach mowa? Te najbardziej ekonomiczne pakiety ze sprzętem RTV/AGD znajdziemy już od 600 PLN/m2, co w ogólnym rozrachunku może nam pomóc sporo zaoszczędzić.

Co obejmuje pakiet?

Mieszkanie Scandi: styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez Partner Design
Partner Design

Mieszkanie Scandi

Partner Design

Oferta każdego biura będzie się nieznacznie różnić, dlatego dokładnie przeczytajmy opis pakietu oraz dokładnie przejrzyjmy katalog oferowanych materiałów i sprzętów RTV/AGD. Jak już wspomnieliśmy, nie istnieje jedna definicja wykończenia pod klucz, choć przeważnie chodzić będzie o mieszkanie z wykończonymi ścianami i podłogami oraz kuchnią i łazienką. Szczegóły oferty będą miały znaczenie – sprawdźmy uważnie czy cena zawiera np. wykonanie parapetów, obejmuje montaż jednej czy dwóch umywalek, etc.

Czy moje mieszkanie będzie identyczne jak sąsiada?

Mieszkanie pokazowe: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Partner Design
Partner Design

Mieszkanie pokazowe

Partner Design

Nie! Oczywiście jeśli zdecydujemy się na wybranie pakietu pod klucz od biura współpracującego z deweloperem, to istnieje szansa, że nasz wystrój będzie podobny, jednak każdy projekt tworzony jest wedle indywidualnych wskazówek. Gdy architektów wnętrz poszukamy sami, wtedy będziemy mieć większą kontrolę nad tym, co będzie zawierał wybrany przez nas pakiet. Pamiętajmy, że prawie zawsze ofertę można rozszerzyć. Marzymy o efektownych płytkach z Portugalii w naszej łazience? Mogą zostać one wykorzystane w projekcie, a biuro przygotuje dla nas kosztorys różnicujący. Poza tym pozostaje jeszcze kwestia umeblowania.

Co z resztą wystroju wnętrza?

Mieszkanie pokazowe: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Partner Design
Partner Design

Mieszkanie pokazowe

Partner Design

Mamy kuchnię, mamy łazienkę, a jednak jeszcze nie możemy się wprowadzić. Brakuje nam mebli oraz dekoracji, które nadadzą naszemu mieszkaniu prawdziwie unikalny charakter. Te kwestie również warto powierzyć architektom wnętrz, najlepiej tym, którzy wykańczali nasze mieszkanie pod klucz i znają je jak własną kieszeń. Większość z biur daje możliwość dalszej współpracy, co będzie dużą oszczędnością czasu.

Chcecie sami zastanowić się nad wystrojem salonu? Tutaj garść inspiracji dla tych, których nieco ogranicza metraż: 11 wskazówek na to, jak urządzić mały salon!

Uważacie, że wykończenie pod klucz się opłaca?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu