Projekty,  Domy zaprojektowane przez Klaus Geyer Elektrotechnik

6 domów marzeń z nadzwyczjanymi ogrodami

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Co decyduje o niezwykłości domu? Oczywistą odpowiedzią wydaje się 'projekt', a potem każdy dodałby już swoje własne kryteria piękna: skala, hojne użycie szkła, czekające wewnątrz niespodzianki… Jednak warto pamiętać, że w ostatecznym odbiorze budynku ogromne znaczenie będzie miało także jego otoczenie. Nie zapominajmy dbać o nasze ogrody i poświęćmy czas oraz środki na zaprojetowanie pasującego do bryły ogrodzenia.

Dzisiaj przedstawimy Wam 6 domów, które architekci nie tylko wspaniale zaprojektowali, ale jednocześnie zadbali o ich integrację z zaskakująco pięknym ogrodem.

To garść inspiracji na letnią pogodę!

1. Dom na wodzie

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez DAVINCI HAUS GmbH & Co. KG
DAVINCI HAUS GmbH & Co. KG

Modernes Holzhaus in Hannover

DAVINCI HAUS GmbH & Co. KG

Rozpoczynamy od prawdziwej perełki! Ten dom otoczono basenem, któremu nadano formę naturalnego stawu. Znajdziemy tutaj piaszczyste dno, trzciny, kamienie… ciekawe czy także i rybki? Jest część płytka, jest część głęboka, przeznaczona na poważne uprawianie sportu. Rozległy taras unosi się nad taflą wody, oferując tak doskonałe miejsce do wypoczynku, jakiego jeszcze chyba nie widzieliśmy…

2. Kunszt ogrodnika

Minimalistyczna bryła domu została schowana za prawdziwie fantazyjnym ogrodem. Równo przycięte drzewa i krzewy tworzą niesamowity zestaw geometrycznych wręcz kształtów, tak zaskakująco pasujących do budynku ze szkła i stali. Jednolita moc zieleni robi wrażenie! Zwróćmy także uwagę na mały, podłużny staw czekający w głębi.

3. Dom zbudowany na skale

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Klaus Geyer Elektrotechnik
Klaus Geyer Elektrotechnik

Energieautark, sicher und komfortabel leben mit intelligenter Haustechnik

Klaus Geyer Elektrotechnik

Kochacie skalniaki? Ten w wersji maksi z pewnością przypadnie Wam do gustu! Ogromne skały prowadzą do niewielkiej, minimalistycznej bryły z wielkim przeszkleniem. Pozorna kruchość szkła wspaniale kontrastuje z siłą nieokiełznanych skał. Wydają się one tworzyć zupełnie naturalny, przypadkowy zbiór, jednak przedziera go kamienna ścieżka, zdradzająca precyzyjny plan.

4. Równo przystrzyżony trawnik

Projekty,  Dom wielorodzinny zaprojektowane przez meier architekten
meier architekten

Objekt 176 / meier architekten

meier architekten

Czasem mniej znaczy więcej! W przypadku tego nowoczesnego domu postawiono na całkowicie płaski, równo przystrzyżony trawnik. Co wyróżnia ten ogród? Im dłużej patrzymy, tym więcej zieleni zauważamy: a to ogrodzona rabata w głębi ogrodu, a to rząd krzewów na skraju działki, wielkie donice na tarasie, akcenty zieleni znajdziemy nawet na drugim piętrze.

5. Oswojona dzikość

Uwielbiamy ogrody, które wydają się tworem natury, jednak powstały pod batutą człowieka. Nie inaczej jest i tutaj. Nowoczesny budynek znajduje się w głębi lasu, drewno stanowi jeden z kluczowych elementów konstrukcyjnych, teren jest trudny poprzez nierówności. Nic dziwnego, że postawiono na ogród naturalny. Przecina go wijąca się ścieżka z betonu i drewna, co jest oczywistym nawiązaniem do projektu bryły domu.

6. Kwiatowa klasyka

Na koniec coś dla miłośników klasyki, tj. tradycyjne rabaty, które co roku na wiosnę zakwitają wspaniałymi kwiatami. Kwiaty wieloletnie zaskoczą nas co wiosnę, ale prawda jest taka, że sami co roku lubimy wprowadzać zmiany i wybierać coraz to nowe kombinacje kolorystyczne. Takie rabaty prezentują się wspaniale na skraju zielonego trawnika. 

Chcecie uświetnić Wasz ogród? Nie zapomnijcie o oświetleniu: Ogród inny niż wszystkie! Alternatywne oświetlenie ogrodowe.

Który z domów wybralibyście dla siebie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu