Projekty,   zaprojektowane przez HufeisenGlück

Palenisko w ogrodzie: 10 gorących pomysłów

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Czy jest coś bardziej hipnotyzującego niż tańczące płomienie? Naszym zdaniem nie! A jednak wcale nie będziemy Was dzisiaj namawiać do rozpalania ogniska na środku ogródka, byłoby to przecież niebezpieczne. Czym innym są jednak specjalnie zaprojektowane paleniska, które oprócz trzymania ognia w ryzach, spełniają także rolę dekoracyjną. Gdy są w naszym ogrodzie, płomienie mogą sprawdzić się jako oświetlenie głębokich, wieczornych rozmów w gronie przyjaciół lub z ukochaną osobą.

Zaciekawieni? Nasi architekci krajobrazu wybrali dla nas dzisiaj ich ulubione projekty palenisk ogrodowych. Jest na co popatrzeć…

1. Niczym kominek w salonie

Kominki są czymś tylko do salonu? Wcale niekoniecznie! Nasi eksperci z Soutschek Ofenfeuer postanowili przenieść kominek na zewnątrz i pokazać nam, jak niesamowite może on sprawdzić się w ogrodzie lub na tarasie. Na zdjęciu widzimy model 'Pharos', który pomoże ogrzać się podczas długich wieczorów w plenerze. Nazwa pochodzi od greckiego słowa oznaczającego latarnię. I rzeczywiście, wskazuje nam drogę do pięknego ogrodu!

2. Dzieło rzemieślnika

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez HufeisenGlück
HufeisenGlück

flammendes Herz 3D aus Hufeisen

HufeisenGlück

Teraz coś dla przesądnych! A konkretnie dla przesądnych kochających styl rustykalny. Czara tego paleniska powstała poprzez połączenie wielu końskich podków. Sama jest dowodem niesamowitej mocy ognia, który potrafi spoić metalowe elementy. Wykorzystując materiał z odzysku, projektanci z Gartendeko proponują nam artystyczne rozwiązanie w duchu eko.

3. Gorący czubek chłodnego słupa

Z czym kojarzy się Wam szarość? Zapewne z zimnem i surowością. Dlatego wygląda tak fantastycznie w połączeniu z gorącem ognia. Na proste filary pod gazowym paleniskiem na bioetanol wybrano… drewno, które pokryto szarą farbą. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak z betonu, jest to jednak złudzenie. Niezwykle modne złudzenie!

4. Za jednym przyciskiem

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Kaminwunder - Eurolux GmbH
Kaminwunder – Eurolux GmbH

Garten- und Terrassen-Feuerstelle

Kaminwunder - Eurolux GmbH

Prawdziwy ogień i wspaniała atmosfera na wyciągnięcie ręki, oto co daje projekt od Kaminwunder – Eurolux. Takie ognisko w ogrodzie jest regulowane oraz łatwe w użyciu – i to bez iskier, dymu, popiołu i żaru. Stół wraz z paleniskiem na propan wykonany został z materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Nie będziemy musieli obawiać się o naszą instalację.

5. Ognista kula

Czas na coś prawdziwie oryginalnego. To małej skali palenisko ma dekoracyjną pokrywę, przez którą przenikają płomienie i która tworzy niesamowite cienie. Abstrakcyjne kształty pozwalają dryfować wyobraźni. Z taką dekoracją każdy wieczór w ogrodzie będzie niezwykły.

6. Z opcją grillowania

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Radius Design
Radius Design

Fireplate Edelstahl

Radius Design

Palenisko 'Fireplate' od Radius Design jest szykowne i funkcjonalne. Dzięki opcji dodania rusztu na grilla możemy cieszyć się z gotowania bezpośrednio nad płomieniami. A gdy już się najemy, możemy ściągnąć ruszt i cieszyć się widokiem języków ognia.

Szukacie więcej pomysłów na nietypowe grille? Tutaj znajdziecie te najbardziej wyjątkowe: Czy każdy grill wygląda tak samo? 8 najciekawszych przykładów.

7. Efektowna misa

A może zawrócić w kierunku prostoty i postawić na metalową misę ogrodową? Jej efektowność zależeć będzie od skali lecz płomienie zawsze ją zapewnią. Misy wpasują się do każdej aranżacji ogrodu. Ciekawym pomysłem może być zakup dwóch dużych mis, jednej na palenisko, a drugiej na mały staw. Niech ogień połączy się z wodą!

8. W sercu kwiatu

Kwiatowa, metalowa misa od Atelier51 to absolutne arcydzieło. Jej minimalistyczna forma sprawdzi się w nowoczesnym ogrodzie. Dyskretna baza-łodyga służy jako pojemnik na popiół opadający z paleniska. Elementy można rozdzielić na misę pod palenisko, a bazę wykorzystać np. w charakterze donicy. Każdy projekt wykonywany jest indywidualnie. Coś dla tych, którzy lubią zmiany!

9. Z recyklingu

A może chcemy sami pokusić się o wykonanie paleniska? Pamiętajmy o bezpieczeństwie! Jeśli mamy doświadczenie ze spawaniem to powinniśmy dać sobie radę. Przyda nam się metalowa beczka. Zanim przystąpimy do prac dobrze ją przeczyśćmy i upewnijmy się, że nie ma żadnych dziur, przez które mógłby wydostać się żar.

10. Ogniste dzieła sztuki

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez homify
homify

Tischfeuer groß, schwarz

homify

Na koniec zmniejszamy skalę i chcemy Wam zaproponować ogniste misy wykonywane ręcznie przez pracownię ceramiki Johanny Brückner. W ich wnętrzu znajduje się pojemnik na bioetanol, który będzie generował czerwony płomień. A co, kiedy zgaśnie? Pojemnik możemy przykryć efektowną pokrywą z gliny i zyskamy gustowną dekorację spod ręki rzemieślnika. To doskonałe rozwiązanie na taras.

Który z projektów najbardziej się Wam spodobał?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu