Iluzja: mały, duży dom | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Iluzja: mały, duży dom

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Schwarz & Schwarz dipl. Architekten SIA Nowoczesny
Loading admin actions …

Na istniejącym już podwójnym garażu, przylegającym do domu z lat siedemdziesiątych, wybudowano zupełnie nową i zaskakującą konstrukcję. Po pierwsze, odwrócono ją o 90° względem sąsiedniego budynku, podkreślając jej niezależność. Po drugie, z każdej perspektywy wygląda ona inaczej, o czym zaraz się przekonamy… Wnętrza także nas nie zawiodą!

Za tą oryginalną przebudowę odpowiada studio z Zurychu Schwarz & Schwarz Dipl. Architekten SIA.

Główne wejście

Z perspektywy ulicy może się wydawać, że mamy przed sobą niewielki domek. Jak się zaraz okaże, to tylko złudzenie! Rzeczywisty rozmiar budynku jest ogromny. Ponieważ nieruchomość znajduje się na wzgórzu, około jedna trzecia pomieszczeń znajduje się na niższym, niewidocznym na zdjęciu poziomie. Wspomniany wcześniej podwójny garaż stał się integralną częścią domu, główne drzwi ochrania jego wystający dach.

Fasada od ogrodu

Od strony ogrodu czeka na nas niespodzianka! Dom już nie wydaje się mały, ujawnia przed nami ukryty dolny poziom. Wyższe górne piętra domu zostały obłożone ciemnym, szarym drewnem, co kontrastuje z jasnym, betonowym parterem. Podział fasady na te dwie części podkreśla wystający, ogromny taras. Dom jakby zdaje się stać na jednej nodze, nie działają na niego prawa grawitacji! Warto także zwrócić uwagę na dach o ostrych spadkach, który wprowadza grę geometrycznych linii. Wkrótce zobaczymy przestrzeń, którą kreuje w środku…

Kuchnia

Kuchnia o kształcie litery U ma charakter otwarty, płynnie przechodzi w jadalnię, choć zaraz zobaczymy, jak dzięki różnym podłogom rozdzielono te strefy. Tutaj w kuchni zdecydowano się na czarną, łatwą w utrzymaniu posadzkę. Harmonizuje ona z pięknym, czarnym blatem, tworzącym miejsce do przygotowywania posiłków. Te dwie poziome płaszczyzny kontrastują z płaszczyznami pionowymi: białymi ścianami i białymi frontonami mebli. Z geometrycznym designem idealni współgrają kwadratowe okna o różnej wielkości.

Jadalnia

Na parterze znajdują się pomieszczenia o charakterze publicznym. Jednym z nich jest, wspomniana już wcześniej, jadalnia. Otwiera się ona na taras, dzięki szklanym drzwiom, które zajmują prawie całą ścianę. Jakby tego było mało, po lewej widzimy ogromne okno. Jadalnia skąpana jest w świetle! Można tu spożywać posiłki, napawając się pięknym widokiem.

Pnąc się do góry

Wąskie schody prowadzą na najwyższe piętro domu. Drewniane stopnie już zapowiadają to, co nas czeka na poddaszu… Otacza je biała balustrada, która w interesujący sposób dzieli przestrzeń. Na przeciwległej ścianie względem schodów znajdziemy zabudowane szafy, zapewniające miejsce do przechowywania i ciągnące się aż do sufitu, by optymalnie wykorzystać przestrzeń.

Poddasze

Największym atutem tego ciekawego budynku jest bez wątpienia poddasze. Cała jego powierzchnia pokryta została drewnem sosnowym: podłoga, sufit, ściany… W ten sposób stworzono niekonwencjonalną przestrzeń, która emanuje niezwykłym ciepłem. Okna połaciowe zapewniają dużo światła, dzięki czemu drewno lśni w promieniach słońca.

Marzycie o skąpanym w świetle poddaszu? Koniecznie sprawdźcie ten Katalog Inspiracji: Jak oświetlić poddasze? Okna połaciowe i dachowe w 6 odsłonach.

Co sądzicie o drewnianych poddaszach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu