Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Bestall & Co Landscape Design Ltd

6 rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę, budując grill

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Choć grill nie jest elementem wyposażenia domu absolutnie niezbędnym, to jednak, zwłaszcza latem, przynosi dużo radości. Każdy przyzna, że nie ma nic przyjemniejszego, niż sobotnie popołudnie przy grillu w gronie rodziny i znajomych. Potrawy z grilla są zdrowsze i smakują lepiej- jeszcze lepiej, gdy zostały przyrządzone na samodzielnie wykonanym grillu.

Jeżeli planujecie jego samodzielną budowę, zobaczcie, co trzeba wziąć pod uwagę.

Zakryty czy nie

Wybierając miejsce na grilla w ogrodzie, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę klimat i warunki pogodowe. Jeżeli nawet wiosną i latem możliwe są częste deszcze i niepogoda, warto umieścić go pod zadaszeniem. Sam grill powinien być wtedy wykonany z materiałów odpornych na działanie promieni słonecznych i wody.

Prosty czy bardziej złożony

Przed wyborem odpowiednich elementów grilla należy odpowiedzieć sobie na pytanie- czy będzie służył on tylko do grillowania, czy też powinien spełniać także funkcję miejsca do przygotowywania potraw. Jeżeli wybieracie tę drugą opcję, obok samego grilla należy zamontować blaty, a pod nimi szafki, tworząc zewnętrzną kuchnię.

Z zewnętrzną jadalnią

Projekty,  Taras zaprojektowane przez CATO creative
CATO creative

Rear Garden

CATO creative

Wymarzone miejsce do grillowania to nie tylko sam grill, ale także wygodne miejsce do siedzenia i serwowania potraw. Wybierając obszar na grilla należy zatem przeznaczyć sporo przestrzeni na stół i krzesła, parasol lub żagiel przeciwsłoneczny.

Weź pod uwagę wiatru

Dokładnie przemyśl, gdzie umieścić grilla, także pod względem lokalizacji szybu kominowego. Jeżeli znajduje się on w złym miejscu, dym, który się z niego wydobywa, może unosić się w kierunku domu- zwłaszcza, gdy jest niekorzystny kierunek wiatru.

Inne praktyczny aspekty

Jeżeli grill jest częścią zewnętrznej kuchni, trzeba w niej zadbać także o podłączenie do źródła wody i elektryczność. Są to elementy priorytetowe, praktyczne, często pomijane jednak na rzecz aspektów estetycznych.

Wybór materiałów

Miejsce, w którym grill zostanie zlokalizowany, zadaszenie, klimat- wszystko to ma wpływ na to, z jakich materiałów zostanie on wybudowany. Najlepiej sprawdzą się te wysokiej jakości, wytrzymałe- takie jak naturalny kamień, cegła, beton, czy impregnowane drewno.

Jak wyglądają grille w Waszych ogrodach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu