Garderoba: styl , w kategorii Garderoba zaprojektowany przez Ale design Grzegorz Grzywacz

10 domowych pralni, których nie musisz się wstydzić

Katarzyna Świątoniowska Katarzyna Świątoniowska
Loading admin actions …

Zapomnijcie o ciemnych i niezadbanych pralniach schowanych gdzieś w kącie lub w piwnicy. Ten obszar, jak każdy w Waszym domu, również może być piękny i stylowy! Jesteśmy przekonani, że przykłady pomieszczeń, które za chwilę zobaczycie zmienią Wasze myślenie o domowej pralni. Kto wie, może sprawią, że od razu będziecie chcieli wprowadzić zmiany do swojego domu! Porzućmy zapomniane i nielubiane przez nikogo miejsce, by przemienić je w przyjemną i ważną przestrzeń.

Nie będziesz miał już wymówek, że nie wiesz, jak się zabrać do metamorfozy. Koniecznie sprawdź nasze pomysły, a otrzymasz możliwość stworzenia funkcjonalnej i pięknej pralni. W dodatku bez względu na to, ile wolnej przestrzeni posiadasz w domu. Każdy znajdzie coś dla siebie! Chwyć ołówek w dłoń i zacznij planowanie już teraz.

1. Z dużymi umywalkami

Ta pralnia została wyposażona w duże umywalki służące do ręcznego prania i wyciskania delikatnych tkanin. Zaprojektowano ją tak, by można było przeprowadzić tu różne rodzaje prania, a wszystko wykonano z najlepszej jakości materiałów. Projekt przygotowany przez Paulinę Kubiak opiera się na stali nierdzewnej oraz pięknie podświetlonych szafkach. Prawda, że to piękne pomieszczenie?

2. Przestronne, jasne i wspaniale zorganizowane

Jasne kolory, dużo światła i spokojny nastrój to cechy wyróżniające kolejną pralnię. Projekt przygotowany przez studio GUTMAN + LEHER ARCHITECTS oferuje wiele otwartych szafek, w które następnie wsunięto kosze. To wspaniały sposób na szybkie posegregowanie odzieży przed praniem. Prócz tego jest tu odpowiednio dużo miejsca, by wstawić deskę do prasowania. Naturalne światło i piękne widoki z okna świetnie wpływają na nastrój.

3. Wieszaki i akcesoria do suszenia

Pomimo tego, że ta pralnia znajduje się w piwnicy, w niczym nie przypomina zapomnianego miejsca, bo którego wchodzi się z ogromną niechęcią. Przeciwnie, to przyjemna przestrzeń w jasnych barwach, z ceglanymi ścianami pomalowanymi na biało i detalami w neutralnych barwach. Na ścianach zamontowano specjalne podłużne wieszaki, ułożone poziomo, idealne do powieszenia ręczników lub innych przydatnych akcesoriów.

4. Pralnia dzielona ze spiżarnią

Marzysz o posiadaniu pralni i spiżarni, ale masz tylko jedno pomieszczenie gospodarcze? Połącz te dwa pomieszczenia w jedno! Każda strefa zajmuje jedną ścianę, a meble zostały zorientowane poziomo. Na długich półkach ostawiono szklane słoje z produktami spożywczymi, każdy w podobnych kształcie i tym samym stylu, co wygląda bardzo schludnie i elegancko. Po stronie pralni umieszczono natomiast urządzenia piorące oraz długi, wygodny blat w sam raz do segregacji brudnej odzieży. Bardzo sprytne!

5. Pralka i suszarka wewnątrz szafy

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez DEULONDER arquitectura domestica
DEULONDER arquitectura domestica

Lavadora y secadora en altura, para una mayor ergonomía

DEULONDER arquitectura domestica

Dzięki inteligentnemu umieszczeniu urządzeń piorących wewnątrz szafy, możemy ją zamknąć i zapomnieć o praniu. Otwieramy ją i używamy jedynie w razie potrzeby. To doskonałe rozwiązanie, gdy nie mamy wystarczającej ilości miejsca na osobne pomieszczenie na pralkę. Szafa jest na tyle obszerna, że mieści w sobie także kosze na brudną odzież oraz przestrzeń do przechowywania detergentów.

Może zainteresować Cię również artykuł: 7 świetnych sposobów na dodatkowe miejsce w Twoim domu

6. Z deską do prasowania

Wysuwana deska do prasowania nie zajmuje dodatkowego miejsca, a jest bardzo wygodna do szybkiego rozłożenia i złożenia. Wiele różnorodnych półek oraz kosz na pranie to równie praktyczne rozwiązanie, szczególnie w niedużych pomieszczeniach. Znalazło się nawet miejsce na suszarkę pod sufitem!

7. Pralnia w łazience

Pralka nie rzuca się w oczy, została bowiem wbudowana w mebel, służący także jako praktyczny blat. Dzięki temu nie zaburza spójnego stylu łazienki. W szafce obok pralki znajduje się miejsce na proszki i płyny do płukania lub też kosz na brudną odzież. To dobry sposób dla tych z Was, którzy nie mogą pozwolić sobie na pralnię w osobnym pomieszczeniu.

8. Rozsuwana pralnia

Bardzo proste miejsce z półkami, które z razie nieużywania można łatwo zasłonić, dzięki czemu suszące się pranie staje się niewidoczne.

9. Otwarte półki modułowe

Ten praktyczny design może być rozpatrywany na dwa sposoby. Po pierwsze, półki służą jako miejsca do przechowywania brudnych ubrań, które po uprasowaniu zostaną przeniesione do poszczególnych pokojów. Po drugie, spełniając rolę garderoby, gdzie przechowujemy już upraną odzież. Na szczęście pralnia ta jest na tyle obszerna, że zmieszczą się tu i ubrania do prania i gotowe do założenia. Najważniejsze, by miały dla siebie osobne miejsca.

10. Miejsce na relaks

Nieważne, w jakim pomieszczeniu się znajdujesz, Twój dom powinien przynosić Ci radość. Ten wielofunkcyjny obszar został zaplanowany, by praca stała się nieco bardziej przyjemna. Niebanalne dekoracje we wzór zebry, miękka kanapa i telewizor z pewnością umilą Ci pranie i prasowanie. To doskonały sposób, by połączyć pracę z przyjemnością!

Gdzie Wy trzymacie pralkę?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu