Nowy Rok - nowe kolory! | homify

Nowy Rok – nowe kolory!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
ROSA PURA HOME STORE Śródziemnomorski salon
Loading admin actions …

Początek nowego roku to świetny pretekst do powzięcia postanowień i zmian w naszym życiu, które mają pozytywnie zaprocentować w przyszłości. Dotyczą wielu dziedzin, jednak my nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie zaproponowali Wam ciekawych propozycji na zmianę wystroju wnętrz z nowym rokiem.

Można wymyślić metamorfozy mieszkania niekoniecznie dużym kosztem, które mogą jednak totalnie odmienić oblicze salonu, sypialni i wszystkich innych pomieszczeń w domu. Zmiany o których mowa mają o tyle większą przewagę nad tymi, które dotyczą naszej silnej woli, że są łatwe do zrobienia, skuteczne, a ich efekt jest długoterminowy. Zmiany zawsze budzą obawę, ale na pewno nie te we wnętrzach! One tylko i wyłącznie sprawiają frajdę, którą możemy powtarzać częściej, nie tylko z okazji nowej daty.

Ciekawe, eleganckie kolory we wnętrzach zobaczycie też w Katalogu Inspiracji Kolory ścian w salonie – modne pomysły! Zapraszamy!

Duża przestrzeń – nieograniczone możliwości

W przestronnych pomieszczeniach można pozwolić sobie na więcej. Zarówno w wyposażeniu – mogą pojawić się dodatkowe, dekoracyjne meble, jak i kolorystyce lub fakturze ścian – podział pomieszczenia barwami z myślą o dedykowanej funkcji danej strefy. W takim wypadku, jak na powyższej fotografii, możemy rozważyć szybką metamorfozę jednej ściany za pomocą wałka i farby, albo pokusić się o oryginalną, nowoczesną tapetę. Duże przestrzenie mogą być odważniej dekorowane oraz w ten sposób dzielone na strefy.

Rozjaśnij wnętrze

Nic tak nie dodaje przytulności i dobrego nastroju jak czyste, jasne barwy. Biel jest świetnym pomysłem na urządzenie mieszkania, ponieważ wbrew pozorom ma kilka oblicz. Biel we wnętrzach, rano wygląda inaczej – jest trochę zimna, w południe rozświetlona słonecznym światłem – trochę żółta, wieczorem podczas zmierzchu – trochę szara. Biały kolor to najlepsza baza do aranżacji nietuzinkowych wnętrz. Na jej tle uwypuklają się nawet najmniejsze, misterne detale lub wykończenia. Najłatwiej rozjaśnić wystrój mieszkania można dzięki tekstyliom: firankom, zasłonkom, poszewkom ozdobnych poduszek. Tekstylia w domu pojawiają się w ogromnej ilości, więc może czas postawić na stonowane, uniwersalne kolory bieli lub szarości, takie jak na przykładzie Ploka, które uwierzcie, pasują do każdej, zastanej kolorystyki! Biele i szarości łagodzą obyczaje!

Zmień dominującą kolorystykę dodatków

Jeśli swoje neutralnie urządzone wnętrze postanowiliście wzbogacić jednym kolorem dodatków, nowy rok to najlepszy czas na zmianę. Można to łatwo zrobić we wspomniany wcześniej sposób. Jeśli ma to być jeden kolor, zabawmy się w tonacje i gradacje. Dwa kolory we wnętrzu to dobry pomysł, choć najbardziej optymalny jest trójkolor. W zamian za to zaszalejmy z podobnymi odcieniami materiałów, które razem będą tworzyć tęczę jednej barwy i oryginalną całość w domu.

Stwórz kontrasty

Kontrasty to coś co ludzkie oko wychwytuje momentalnie i może być dla niego bardzo atrakcyjne! Najlepiej i najbezpieczniej kontrastować kolory z… bielą. W jej towarzystwie złagodnieje każdy, nawet najbardziej agresywny ton. My jednak polecamy spokojne kolory do wnętrz wypoczynkowych, czyli takich jak salon lub sypialnia. Spokojne kolory, wbrew pozorom, nie muszą być niecharakterne. Wystarczy spojrzeć na powyższy przykład zgaszonego turkusu. Piękny! Zaś mocne, neonowe akcenty mogą pojawić się w dodatkach. Pudełka, pojemniki, kosze, kubki, lampy to propozycje na przydatne elementy dekoracyjne, które mogą rzucać się w oczy!

Odśwież sztukę na ścianach

Na zmianę kolorystyki w domu zapewne dobrze wpłynie zmiana dekoracji ścian. Rozumiemy, że z niektórymi obrazami lub plakatami nie potrafimy się rozstać, więc może dobrym pomysłem na zmianę będzie chociaż zmiana ich lokalizacji. Z drugiej strony założenie, że raz wybrana i zaprojektowana domowa galeria musi być stała, to jeden z głównych mitów działu dekoracji w nowoczesnej myśli urządzania wnętrz. Dlatego zainicjujmy roszady na ścianach, z czego wyniknie niemałe zamieszanie kolorystyczne. I o to chodzi!

Jak planować galerię zdjęć w nowoczesny sposób? Sprawdź w Zapomnij o tradycyjnych ramkach – tak się teraz dekoruje zdjęciami!  

Zaakcentuj wejście przyjemnym kolorem

Kto powiedział, że wejście do domu musi być bardzo poważne? O ile sam wygląd domu powinien być raczej elegancki i stonowany, to drzwi wejściowe powinny zachęcać do odwiedzin lub powrotów w domowe progi. W krajach na zachodzie popularne są drewniane drzwi główne, które pomalowane są na wyróżniający się od reszty kolor. Niebieskie drzwi, okiennice spotkać można w krajach śródziemnomorskich, czerwone domy w skandynawskich. Odejdźmy od nudnych brązów, które spotkać można w prawie każdym polskim domu! Odejdźmy od konwenansów, w końcu bycie bardziej odważnym i podejmowanie ryzyka to najlepsze postanowienie na nowy rok, jeśli chcemy być jeszcze przez życie pozytywnie zaskakiwani.

Jakie planujecie zmiany w swoich wnętrzach w zaczynającym się roku?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu