Rozrywkowy dom - nie tylko na Sylwestra!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Rozrywkowy dom – nie tylko na Sylwestra!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Projekty,  Salon zaprojektowane przez decoraCCion, Skandynawski
Loading admin actions …

Dom można urządzić na różne sposoby. Może być elegancki, poukładany, eklektyczny, frywolny, nowoczesny, z duszą retro lub pełny osobistych akcentów, pasji i zabawy. Dom to dla niektórych strefa wypoczynku i wyciszenia, a dla innych niekończący się pomysł na zajęcie „po godzinach”. Szczególnie dom, w którym mieszkają dzieci, powinien obfitować w różnego rodzaju bodźce, które będą pobudzały ich wyobraźnię do zabawy w domowym otoczeniu. 

Wnętrza przystosowujemy do stylu życia. Fajnie, gdy urządzając dom pomyślimy o wyposażeniu, które będzie nietuzinkowe i urozmaici nam spędzanie w nim wolnego czasu w gronie rodzinnym, ale także z przyjaciółmi. W tym artykule podpowiemy Wam, jak zaaranżować dom dodając do niego oryginalne elementy, które nie tylko zaskoczą gości, ale także sprawią, że nigdy nie zaznają w nim nudy, zarówno ci najmłodsi, jak i dorośli domownicy! 

Jak zaplanować rozrywkę w domu dla dorosłych, dowiecie się z Katalogu Inspiracji W 8 krokach do baru w salonie! Zapraszamy!

Mobilne meble

Pierwsza rada z pokroju tych „technicznych” to odpowiednio dobrane meble. Powinny być lekkie i mobilne, by móc ustawiać je w różnych konfiguracjach tak, by razie przypływu chęci na spotkanie towarzyskie w domu, każdy mógł znaleźć dogodne dla siebie miejsce. Może to być też ułatwienie, gdy zechcemy urządzić rodzinną zabawę na środku pokoju. Poza tym przemeblowywanie pomieszczeń może być czasami dobrą zabawą i antidotum na nudę. Powyższy przykład podsuwa nam na myśl nie tylko pomysły na kreatywnie spędzony czas w domu, ale też kreatywne wykorzystanie rzeczy w roli mebli. Dwie pojemne, drewniane skrzynie obok sofy spełniają funkcję stolika, ale też świetnie nadają się do przechowywania. Takie cenne nabytki z charakterem wyglądają bardzo efektownie!

Barek

Oto przykład niezbędnika na wspomniane wcześniej przyjęcia dla dorosłych. Barek w formie mobilnej półki na kółkach, jak ta na powyższym przykładzie, to wystarczający rozmiarowo mebel, który może pomieścić niezbędne trunki, szkło i dodatkowe gadżety domowego barmana amatora. Mobilność to niewątpliwa zaleta tego mebla, ponieważ z łatwością można przenieść centrum wydarzeń do dowolnego miejsca w domu.

Gry

Classic Design - 230m2: styl , w kategorii Pokój multimedialny zaprojektowany przez TiM Grey Interior Design,Nowoczesny
TiM Grey Interior Design

Classic Design – 230m2

TiM Grey Interior Design

Nie tylko gry planszowe mogą znaleźć się u nas w domu. Coraz bardziej popularnym gadżetem, na przykład w biurach są piłkarzyki, które w przerwach odrywają pracowników od obowiązków i skutecznie skupiają ich uwagę na czymś przyjemnym. Dlaczego by nie wstawić takiego stołu do domu? Zabiera na pewno o wiele mniej miejsca niż, na przykład stół bilardowy, kosztuje także sporo mniej, a jest świetną rozrywką zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Ojciec z synem, na pewno mieliby czym się zająć po pracy i szkole. Takie rozrywki w domu są nie tylko miłe i niespotykane, ale też pożyteczne, ponieważ pogłębiają więzi rodzinne, a przy okazji rozbudzają zdrowego ducha rywalizacji oraz uczą ambicji, odnoszenia sukcesów, ale też przyjmowania porażek.

Huśtawka

SWING Iwona Kosicka: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Iwona Kosicka Design,Minimalistyczny Drewno O efekcie drewna
Iwona Kosicka Design

SWING Iwona Kosicka

Iwona Kosicka Design

Nie mogliśmy przejść obojętnie obok tej propozycji. Nie tylko sam pomysł posiadania huśtawki w domu jest świetny i odpowiedni zarówno dla małej dziewczynki, jak i tej dużej, ale ten konkretny projekt Iwony Kosickiej Design! Taka huśtawka jest też siedziskiem, utrzymanym w minimalistycznym stylu, wykonanym z najprzyjemniejszego materiału czyli drewna. Projekt SWING zobaczyć można na tarasie w Los Angeles i Malibu. Piękna rzecz, która może pojawić się w każdym pomieszczeniu: salonie, sypialni, zadaszonym balkonie, werandzie i tarasie!

Kino domowe

Dom w Magdalence: styl , w kategorii Pokój multimedialny zaprojektowany przez 3deko,Nowoczesny
3deko

Dom w Magdalence

3deko

Telewizja i gry komputerowe to rozrywki dostępne dla każdego. My jednak proponujemy wznieść się na wyższy poziom i poświęcać wolny czas na konkretne, długometrażowe produkcje, które należy znać. Filmy, to obok książek, rozrywka poszerzająca kulturalne horyzonty. Kino domowe w domu to rzecz coraz bardziej przystępna. Wystarczy projektor i większy kawałek białej ściany, by móc cieszyć się dużym ekranem oraz oglądaniem filmów w jeszcze lepszej jakości niż w kinie: z rodziną i przyjaciółmi przy dobrym jedzeniu.

Szalone kolory

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Honeybee Interiors, Eklektyczny
Honeybee Interiors

Queens Park House

Honeybee Interiors

W domu, w którym nie wieje nudą, nie spotkamy też monotonnej kolorystyki. Nie tylko na ścianach – gdyż teoretycznie mogą one pozostać neutralne – ale też w dodatkach. Powyższe wnętrze jest tego idealnym przykładem! Odważne kolorystycznie meble i dodatki bardzo dobrze dodają pozytywnej energii całemu wnętrzu i samym domownikom. Przykładowy, oryginalny fotel zapewne mógłby być pretekstem do niejednej poświęconej mu rozmowy przy sąsiedzkim spotkaniu.

Hamak

Podobnym pomysłem do wspomnianej wcześniej huśtawki jest… hamak! Kto powiedział, że hamak musi wisieć tylko na zewnątrz? Jest to szalenie ciekawy dodatek i wygodna leżanka także w środku domu! Można go zainstalować na hakach po przeciwległych stronach ścian lub w rogu pokoju, albo wstawić taki z gotowym stelażem stojącym na ziemi. Jeden warunek – musi być wystarczająco dużo miejsca. Inną opcją jest też fotel w kształcie kuli, wiszący na półokrągłej, mocnej konstrukcji.

Oryginalne oświetlenie

Ostatnią propozycją jest oryginalne oświetlenie, którego nie spotkasz w każdym domu! Mowa o neonach, które przeżywają swój renesans w dekoracji wnętrz mieszkalnych. Jest to świetna opcja na prezent do pokojów nastolatków lub też w odważnym salonie. Kolorowe światło, na pewno będzie sprzyjać zabawie po zmroku. Najlepiej gdy będzie w ciekawym kształcie lub jak na powyższej fotografii, wyrażać będzie jakąś sentencję. Co o tym myślicie?

Jakie macie inne pomysły na planowanie ciekawych rozrywek w domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu