Renowacja uroczego domku w samym centrum miasta! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Renowacja uroczego domku w samym centrum miasta!

Alicja Olko Alicja Olko
Rustykalne domy od FGMarquitecto Rustykalny
Loading admin actions …

Dla wielu z nas mieszkanie w domu z historią, zbudowanym w bardziej lub mniej odległej przeszłości, naznaczonym zębem czasu jest opcją o wiele bardziej kuszącą, niż życie w ultra nowoczesnym lokum. Te pierwsza mają tę przewagę, że emanują swoistym czarem, mają charakter i osobowość.

Dlatego też coraz częściej decydujemy się na remont i renowację starych budynków, przystosowując je tym samym do współczesnych wymogów mieszkaniowych.

Dziś pokażemy Wam przykład z Walencji, gdzie renowacji poddano uroczy dom w samym centrum tętniącego życiem miasta. Zobaczcie, jakie efekty osiągnięto!

Przed: opuszczony budynek

Przez dłuższy czas budynek ten był niezamieszkany i jako taki popadał w ruinę. Otwory na okna i drzwi ziały pustką, ściany zewnętrznej fasady charakteryzowały się obdrapanym tynkiem, a strefa wejścia odpychała i odstraszała od zaglądnięcia do środka. Architekci zdecydowali się przede wszystkim na wzmocnienie struktury domu i zadbanie o jego stabilność.

Po: klimatyczny dom

Odrestaurowana fasada stanowi doskonały wstęp do tego, co czeka nas we wnętrzu. Otynkowano ją na biało, a nadano wyjątkowy charakter dzięki błękitnym fragmentom wokół okien i drzwi. Tym samym doskonale wpisuje się w śródziemnomorski klimat okolicy, wyróżniając się jednak na tle okolicznych, zaniedbanych budynków. Z tej perspektywy dostrzec możemy także, że powiększono otwory na okna na piętrze, aby wpuścić do środka więcej naturalnego światła.

Przed: zniszczona kuchnia

Zdjęcie to pokazuje, w jak fatalnym stanie znajdował się ten dom i jego wnętrze przed renowacją. Wszystkie powierzchnie były zniszczone, należało wyłożyć je nowymi materiałami. Trzeba było także na nowo rozplanować rozkład kuchni, w sposób praktyczny i funkcjonalny zapełnić jej wnętrze.

Po: kuchni o wyjątkowym charakterze

Nowa kuchnia robi ogromne wrażenie! Jest to pomieszczenie niewielkie, ale utrzymane w wyjątkowym klimacie. Zabudowa składa się z białych mebli o drewnianych, niemal antycznych frontach, przywodzących na myśl drzwi w starodawnych zamkach. Niebieskie kafelki na tylnej ścianie nawiązują do kolorystycznych akcentów na zewnętrznej fasadzie i wyprowadzają do wnętrza śródziemnomorski klimat. Na suficie widzimy charakterystyczne drewniane bale, odwołujące się do klasycznych wnętrz domów tego regionu Hiszpanii.

Po: stylowy salon

Wnętrze salonu utrzymano w stylistyce, widocznej w oglądanym przez nas na poprzednim zdjęciu pomieszczeniu. Także tutaj białe ściany pięknie komponują się z ciemnymi, drewnianymi balami na suficie. Wyposażenie ograniczono do minimum, stawiając nie na ilość, ale na jakość i charakter mebli. Poszczególne elementy mają charakter retro i doskonale się ze sobą komponują. Pomieszczenie jest jasne i klimatyczne, sprzyja relaksacji.

Po: sypialnia

Niewielka sypialnia to pomieszczenie, którego wystrój ograniczony został do minimum. Na jego wyposażenia składa się jedynie proste, drewniane łóżko, niewielkie półki po jego obu stronach oraz elementy oświetlenia. Minimalistyczny charakter wyposażenia sprawia, że na główny plan wysuwa się sufit z dobrze nam już znanymi belkami z ciemnego drewna.

Po: przytulne poddasze

Na poddaszu stworzono urokliwy kąciak do czytania, w którym znalazło się także miejsce na kominek. Wygodne meble, ciepłe dodatki, przytulny klimat- poddasze jest doskonałym miejscem na relaks i ukojenie!

Zobaczcie inny wyjątkowy przykład udanej renowacji w Katalogu Inspiracji Od wiejskiej ruiny do szykownego domu.

Jak Wam się podoba efekt po?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu