Projekty,  Domy zaprojektowane przez ATELIER N

Parterowy dom w samym sercu Japonii

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dziś przed nami wielka podróż, do Kraju Kwitnącej Wiśni, a dokładnie do samego jego centrum. W mieście Shibukawa, zwanym także pępkiem Japonii, stopi piękny dom będący odzwierciedleniem współczesnej architektury Dalekiego Wschodu.

Dom nie jest zwykły ponieważ musi sprostać specyficznym potrzebom zamieszkującej go osoby. Jest nią 80 letnia staruszka, która w tej dzielnicy miasta mieszkała od dziecka. Została zmuszona do opuszczenia swojego dawnego lokum, które wspomina z ogromnym sentymentem, sympatią i przywiązaniem. Nowy dom, który w dodatku kobieta zamieszkuje samotnie, został zaprojektowany przez zdolnego architekta ATELIER N. Wszystkie udogodnienia zostały stworzone po to , by ułatwić jej codzienne życie i poruszanie się, a także rehabilitację. Pewne schematy zostały żywcem przeniesione z poprzedniego domu i  zachowane w sposób oryginalny. Tego nie można przegapić! 

Bryła budynku

Budynek powstał w 2010 roku, jest położony na niewielkiej działce z przynależnym, malutkim ogrodem. Zewnętrzna elewacja jest bardzo zachowawcza, stonowana biel w połączeniu z drewnianym elementami konstrukcji robi klasyczne, ale zarazem, bardzo nowoczesne wrażenie. Dwuspadowy dach może mylić i sugerować, że dom posiada wyższe kondygnacje jednak jest to rodzaj zabudowy parterowej.  

Wejście

Na pierwszy rzut oka zwraca uwagę niezwykła dbałość o szczegóły. Japońska precyzja doprowadziła do powstania starannej i estetycznej elewacji z delikatnymi elementami ozdobnymi takimi jak podświetlone okno. Za nim znajduje się wejście frontowe, do którego wykonano specjalny podjazd dla wózków inwalidzkich. Cały dom, jak i jego zewnętrzna przestrzeń, są dostosowane do specyficznych potrzeb zamieszkującej go, niepełnosprawnej osoby. 

Przestronne wnętrza

Wykończone w naturalnym stylu, z ekologicznych materiałów, łagodnych dla organizmu i środowiska, tworzących spokojną i harmonijną przestrzeń życiową, bardzo typową dla japońskiej architektury wnętrz. Podłogi zostały wyłożone laminowanym drewnem i, w niektórych miejscach, korkiem. Cienkie ściany, ze względu na klimat, nie są izolowane dodatkowo, co w tamtym regionie jest rozwiązaniem standardowym. Jedyną warstwą, która je pokrywa od wewnątrz jest okrzemkowa tapeta. 

Jadalnia

Jadalnia jest bardzo prosta i zachowawcza. Drewniany stół, proste ściany i dużo niezagospodarowanej, wolnej przestrzeni. W Japonii taki styl jest niezwykle popularny.  To duże pomieszczenie jest bardzo spójne z resztą domu, nie ma tu chaosu czy przesady. Przeszklona elewacja z widokiem na ogród wydaje się być wielkim obrazem w drewnianej ramie, stanowiącym jedyną ozdobę tego pomieszczenia. Resztę wystroju stanowią proste meble w postaci kanapy i wysokiego kredensu, dzieło sztuki na ścianie i nietypowe, kilku punktowe oświetlenie. 

Sypialnia dostosowana do potrzeb

Sypialnia właścicielki jest doskonale dostosowana do jej potrzeb. Szerokie korytarze umożliwiają swobodny przejazd wózkiem, a regulowane łóżko to ogromne ułatwienie dla opiekunów. Dzięki niemu mogą bez problemu pomóc kobiecie wstać. Toaleta, która znajduje się w bliskiej odległości od sypialni, jest na tyle duża, że manewrowanie wózkiem nie stanowi w niej żadnego kłopotu. 

Zobaczcie połączenie nowoczesności z tradycją, w jednym, zaskakującym projekcie: Stary japoński dom w nowoczesnym stylu

Co myślicie o jadalni? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu