Projekty,  Salon zaprojektowane przez massive passive

Energooszczędny dom ze skandynawskim wnętrzem

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Luksemburg, niewielkie, ale malownicze państwo położone pomiędzy Francją, Belgią i Niemcami, to europejska stolica innowacyjnej architektury. Współcześnie widzimy wiele projektów pochodzących właśnie stamtąd- przykładem jest ten, którego realizację pokażemy dzisiaj.

Architekci z pracowni Massive Passive zaprojektowali dom, który spełnia międzynarodowe standardy energooszczędności. Do jego budowy wykorzystali ekologiczne i lokalnie produkowane materiały. Jest to także dom inteligentny, w którym temperaturę powietrza oraz pracę pompy cieplnej reguluje się zdalnie.

Dom zachwyca nowoczesnym designem i wnętrzami zaaranżowanymi w świeżym skandynawskim stylu. Obejrzycie najlepsze zdjęcia!

Nowoczesna bryła i fasada

Nowoczesna bryła o płaskim dachu i nałożonych na siebie sześciennych segmentach; współczesna fasada otynkowana na szaro, z wielkoformatowymi przeszkleniami; przestronny taras i ogromny zielony teren- o czym więcej można pomarzyć?

Wnętrza urządzone na otwartym planie

Wnętrza urządzono na otwartym planie. Króluje w nich dąb, który wykorzystano nie tylko jako materiał wykończeniowy- dębowe są także niektóre z mebli. Strefę dzienną na parterze urządzono stylowo, po skandynawsku. Znajdziemy tu perełki skandynawskiego designu, jak i mnóstwo zieleni.

Pomysłowe wyposażenie

Projektanci wykazali się sporą dozą kreatywności- stworzyli na przykład pomysłowe meble łączące w sobie funkcje mebli do siedzenia- drewnianej ławki- jak i szafek na przechowywanie. Niezwykle ciekawe są także elementy oświetlenia oraz zabudowa kuchenna.

Skandynawska prostota

Wnętrza urządzono w sposób prosty i nienarzucający się- są to jedne z naczelnych cech stylu skandynawskiego. Oddaje on pierwszeństwo naturze i pozostaje z nią w harmonii- stąd też wielkoformatowe okna obramowujące widok na zieloną okolicę rozciągającą się na zewnątrz czy hojność w wykorzystaniu drewna.

Salon

Styl skandynawski nie jest pozbawiony ciepła i przytulności, czego najlepszym dowodem jest salon. Dwie niezwykle wygodne skórzane kanapy zwrócone są do siebie, dzięki czemu udało się stworzyć zaciszne miejsce sprzyjające dobrej konwersacji.

Pokój zabaw

Pokój dla dzieci pełen jest interaktywnych mebli, kolorowych zabawek i książek.

Taras

Dom w tak malowniczej lokalizacji nie byłby kompletny bez przestronnego tarasu z wygodnymi meblami i świetnie dobranymi elementami oświetlenia. To właśnie tutaj cała rodzina z całą pewnością spędza słoneczne letnie dni.

Podoba Wam się?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu