Projekty,  Domy zaprojektowane przez FAMWOOD 自然紅屋

Dobre życie po przejściu na emeryturę

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Przejście na emeryturę jest jednym z najbardziej stresujących momentów w życiu, szczególnie dla osób, które były mocno zaangażowane zawodowo. Nadmiar wolnego czasu, po kilkudziesięciu latach funkcjonowania na najwyższych obrotach, jest stresujący i ciężko go odpowiednio zagospodarować. W dodatku duży pusty dom, który trzeba opłacić i posprzątać…

To wszystko brzmi dość strasznie, ale rzeczywistość nie musi tak wyglądać! Warto postarać się aby przejście na emeryturę nie stanowiło nieuchronnego końca, a upragniony początek nowego, lepszego życia. Aby tak się stało warto przenieść się do małego domku, usytuowanego w ciekawych okolicznościach przyrody i skupić się na urokach życia na wsi, ogrodnictwie i działce. 

Dziś przygotowaliśmy zestawienie pięciu maleńkich domów, zaprojektowanych przez tajwańskich architektów ze studia  FAMWOOD. Ich projekty są bardzo nowoczesne, pełne intrygujących materiałów i minimalistycznych rozwiązań. Jesień życia w takim domu to szczyt marzeń, zobaczcie! 

Najlepszej jakości materiały

Eksperci z FAMWOOD wykorzystują do swych projektów jedynie nietoksycznie impregnowane rodzaje drewna i materiały budowlane nadające się w 95% do recyklingu. Dzięki temu zapewniają możliwość prowadzenia ekologicznego i zdrowego stylu życia po przejściu na emeryturę.

Ponadto, biorąc pod uwagę warunki klimatyczne panujące na Tajwanie, częste trzęsienia ziemi i burze, eksperci stworzyli bardzo solidną konstrukcję budynku, opartą na mocnych fundamentach. Taki dom, choć wygląda niepozornie, jest bardzo bezpieczny i wykonany z trwałych elementów. 

Projekty naszych ekspertów charakteryzują się pięknymi przeszklonymi fasadami, które zapewniają widoki na malownicze krajobrazy, a podwyższone konstrukcje budynków nadają się także do nierównych terenów. 

Szybka realizacja

Koncepcja realizacji jest podobna jak w przypadku drewnianych budynków prefabrykowanych, wszystkie elementy są najpierw montowane w fabryce, a następnie transportowane w konkretne miejsce, gdzie wykonywane są tradycyjne fundamenty i konstrukcja podnosząca budynek. Na miejscu składa się dom z prefabrykatów w całość. Tradycjonaliści nie muszą się obawiać, ponieważ proces jest bardzo podobny do działań konwencjonalnych, jednak dużo szybszy i sprawniejszy.

Rozsądna cena

Domki tego typu spokojnie mogą konkurować cenowo z mieszkaniem w bloku. Szybkość budowy stanowi także aspekt obniżający cenę, a niezależność procesu stawiania konstrukcji to gwarancja braku opóźnień i kosztownych usterek. Metraż domków jest niewielki, pomieszczenia z kolei są bardzo funkcjonalnie rozmieszczone i dostosowane do potrzeb mieszkańców, dlatego wnętrze posiada wszystko co istotne do wygodnego życia na emeryturze dla dwójki. Część projektów wyposażona jest w przestronne zadaszone tarasy, część posiada loggie – powierzchnia całkowita to zazwyczaj około 50 metrów kwadratowych. 

Wykonane pod klucz

Wnętrze zawiera również podstawowe meble, akcesoria i sprzęt gospodarstwa domowego, więc ogranicza to kłopoty związane z dekoracją przestrzeni. Lokale wykończone pod klucz są gotowe do odbioru i umożliwiające natychmiastowe zamieszkanie. Jest to coraz częściej stosowana wśród deweloperów alternatywa, która ma być atrakcyjniejsza dla klientów. Rozwiązanie takie ma spore zalety, o czym pisaliśmy już niejednokrotnie. 

Jaki dom dla emeryta?

Projekty domów dla osób starszych to głównie wygodne domy parterowe o niewielkich wymiarach. Są kompaktowe, tanie i łatwe w utrzymaniu. Jednak interesujące, dla osób starszych, mogą być też projekty domów dwurodzinnych czy domy z dodatkowym pokojem na parterze. 

Budowa domu wielopokoleniowego jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Można sporo zaoszczędzić zarówno na etapie realizacji inwestycji, jak i podczas późniejszej eksploatacji domu. Koniecznie przeczytajcie: Dlaczego warto zbudować dom dla dwóch pokoleń?

Jak Wam się podobają te projekty?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu