Projekty,  Taras zaprojektowane przez Specht Architects

5 spektakularnych przemian tarasów i altan

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Oprócz domu również otaczające go zabudowania zasługują na uwagę. Balkony, tarasy, ganki czy altanki to wspaniałe elementy, które wpływają na ogólną atmosferę i sprawiają, że żyje nam się przyjemniej. Jeśli kochasz jeść śniadania, czytać lub relaksować się na świeżym powietrzu ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Nie zawsze musimy wydawać na metamorfozę duże ilości pieniędzy. Czasami kilka prostych zmian lub niewielki nakład pracy daje spektakularne efekty! Wszystko zależy od wyjściowego stanu oraz efektu, jaki chcesz osiągnąć. W dzisiejszym artykule prezentujemy Wam 5 przykładów zabudowań otaczających dom i ich przemiany przed i po. Niektóre były niezadbane przez dłuższy czas, inne właściciele zapragnęli nieco unowocześnić. Zobacz niesamowite zdjęcia, a kto wie, może zdecydujesz się też na metamorfozę we własnym domu.

1. Przed: dużo przestrzeni, ale zła aranżacja

W tym przypadku architekci zastali taras w całkiem dobrym stanie, wyposażony w niewielki basen i przenośny grill. Niestety chyba nikt nie poświęcił czasu jego zaprojektowaniu i dekorację, wszystko wygląda tu bowiem na bardzo przypadkowe. Zobaczmy, jak profesjonaliści poradzili sobie z rozwiązaniem tego problemu.

Po: drewniane letnie królestwo

Wybór jasnego drewna na podłogę i ściany stworzył piękny, chłodny efekt. Odnowiony taras wygląda jak idealne miejsce do opalania się! Basen również oprawiono w drewno, a ładny stół z dopasowanymi krzesłami sprawia, że taras wspaniale nadaje się na letnie przyjęcia. Właściciele będą mogli z radością korzystać tu z grilla!

2. Przed: stary dom z widokiem na jezioro

Projekty,   zaprojektowane przez Specht Architects
Specht Architects

Cliff Dwelling

Specht Architects

Widzimy tu bardzo stary dom niemal w ruinie. Doprowadzenie budynku oraz otaczającej go przestrzeni do stanu nowoczesnego domku wypoczynkowego było niełatwym zadaniem.

Po: cieszmy się widokiem!

Projekty,  Taras zaprojektowane przez Specht Architects
Specht Architects

Cliff Dwelling

Specht Architects

To naprawdę dramatyczna przemiana! Odmieniono nie tylko budynek, ale i otaczający go ogród, przycięto rośliny i zadbano o trawnik. Dzięki temu wyłonił się cudowny widok na jezioro! Stary dom przemienił się w nowoczesny budynek dzięki zastosowaniu kostki z drewna i betonu, a następnie wstawiono duże szyby. Prezentuje się teraz bardzo jasno i współcześnie.

3. Przed: ciężar tradycji

Oto stary domek z 1970 roku, który został całkowicie odnowiony. Widać to szczególnie na przykładzie ganku, który całkowicie zmodernizowano.

Po: fantastyczne rozwiązania

Przestrzeń odnowiono w sposób zdecydowany, choć tak naprawdę nie zmieniono zbyt wiele. Kamień został zachowany w całości i rozciągnięty na boki domu. Kolumny zamieniono na drewniane i zamontowano spadzisty dach z tego samego materiału, który osłania ganek. W ten sposób powstało przyjemne miejsce do relaksu na świeżym powietrzu.

4. Przed: porzucony ogród

Projekty,   zaprojektowane przez Hannah Collins Garden Design
Hannah Collins Garden Design

Contemporary Courtyard – Salford

Hannah Collins Garden Design

W przypadku tak zaniedbanego ogrodu, specjalistów czeka długa i żmudna praca. Efekt jest za to niezwykły! Obecnie stan tego miejsca jest fatalny… Dzikie chaszcze, góry śmieci i zaniedbanie sprawia, że aż smutno na to patrzeć.

Po: nowe życie!

Projekty,   zaprojektowane przez Hannah Collins Garden Design
Hannah Collins Garden Design

Contemporary Courtyard – Salford

Hannah Collins Garden Design

Tą fatalną przestrzeń wykorzystano do stworzenia wspaniałego tarasu. Utrzymano go w prostym stylu, z wykorzystaniem drewna i kamienia. Różne rozmiary kamieni wnoszą dynamikę i sprawiają, że taras pomimo nieskomplikowanej budowy, prezentuje się interesująco.

5. Przed: jak w stołówce

Projekty,   zaprojektowane przez Alejandra Zavala P.
Alejandra Zavala P.

Terraza Antes de Remodelar

Alejandra Zavala P.

Całość wnętrza, czyli podłogi dach i ściany były na szczęście w dobrym stanie. To obszerne pomieszczenie, wykorzystywane do rodzinnych spotkań potrzebowało tylko trochę innej aranżacji i dekoracji.

Po: magia!

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, smutne pomieszczenie stało się wyrafinowane i nowoczesne. Ściany pokryto kamieniem, sufit metalem, a eleganckie czarne stoły i oryginalny fotel są niewątpliwie ozdobą odnowionego pomieszczenia. Niesamowite!

Interesuje Was więcej metamorfoz? Zapraszamy na niezwykłe przemiany tarasów dachowych.

Która metamorfoza podoba Wam się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu