Dom o bardzo nietypowej konstrukcji! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom o bardzo nietypowej konstrukcji!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Koyanosumika Minimalistyczne domy od ma-style architects Minimalistyczny
Loading admin actions …

Staramy się, by każdy kolejny projekt domu, który Wam prezentujemy był oryginalny i wyjątkowy w swojej formie, ale też użytkowości. Taka jest też dzisiejsza propozycja, która zdecydowanie należy do tych, które na długo pozostają w pamięci! W tym projekcie przenosimy się do Japonii, gdzie nasi architekci z grupy MA-STYLE Architects stworzyli unikatowy dom, w którym pierwszą rolę gra przywiązanie do tradycji, a także minimalistyczna atmosfera zen. Duet specjalistów znany jest ze swoich znakomitych projektów domów, których wnętrza oferują swoim mieszkańcom zarówno przytulność, jak i harmonię, jednocześnie zapraszając do wypoczynku. Z resztą, zobaczcie na własne oczy!

Drewno i biel

To, czym projekt wyróżnia się od zewnątrz, to przede wszystkim prosta i proporcjonalna bryła, która idealnie wpisuje się w środowisko, nie przytłaczając go. Tradycyjny, spadzisty dach, nabrał w tym przypadku nowoczesnej formy, głównie poprzez wykorzystane materiały, a także ostro zakończone krawędzie. Po prawej stronie domu możecie zauważyć wąski korytarz, prowadzący do głównego wejścia do domu. Poprzez ukrycie drzwi wejściowych z boku front budynku jest jednolity i minimalistyczny, pięknie prezentując się od strony ulicy. Tym, co szczególnie wyróżnia ten projekt, jest przede wszystkim skupienie uwagi właśnie na dachu, który zdominował wszystkie pomieszczenia domu. Od strony zewnętrznej został on wyróżniony poprzez oryginalne, trójkątne okno, zapewniające w przestrzeniach wewnątrz dostęp do naturalnego światła.

W azjatyckim klimacie

Japońskie domy charakteryzują się dużą dozą tajemniczości i uchronienia swoich lokatorów przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów, czy sąsiadów. Stąd też, podwórze za domem ukryte zostało za minimalistycznym, białym, na wpół przeszklonym parawanem. Dotychczas nie była to praktyka popularna w Polsce, ale kto wie, może dzięki Wam się to zmieni? Całość podwórza ozdabiają delikatne, egzotyczne dla naszego klimatu rośliny, które jednak spokojnie przetrwałyby również w naszym kraju. 

Minimalistyczny gabinet

Miejsce do pracy powinno zapewniać nam czystość i uporządkowanie, dzięki czemu nasza koncentracja i wyobraźnia pracować będą o wiele wydajniej. Dom urządzono na zasadzie loftu, dlatego też każda część otwarta została na inne. Jak w takim przypadku wydzielić przestrzeń do pracy, w której czuć się będziemy swobodnie? Przede wszystkim musi być ona jak najbardziej prosta, z minimalną ilością przedmiotów, najlepiej oddalona od okna – to pozwoli utrzymać porządek w przestrzeni biurka, ale również nie będzie nas rozpraszać w trakcie pracy. Projektanci zdecydowali się na biel i surowe drewno, przez co strefa gabinetu idealnie łączy się z innymi pomieszczeniami, będąc jednocześnie minimalistyczną i harmonijną.

Minimalizm w lofcie

Przestrzeń domu ma charakterystyczną formę, nadaną przez trójkątny dach. Projektanci zdecydowali się go nie zabudowywać, a wyróżnić jedynie jego przęsła, również ścięte w formie trójkąta. Dzięki nim przestrzeń wizualnie jest podzielona na kolejne strefy, co pozwala ją uporządkować i zharmonizować. By zapewnić jasność całego wnętrza projektanci zdecydowali się na symetrycznie zawieszone żarówki na kablach, niezwykle modne w ostatnim czasie. Przestrzeń domu została wykończona w bieli, jasnym drewnie i kontrastującym do niego dachu o bardziej miodowym kolorze. Całość przyozdabiają liczne rośliny o oryginalnych kształtach.

Funkcjonalna antresola

Aby dokończyć wycieczkę po tym niesamowitym domu, musimy wybrać się na antresolę. Po obu jej końcach znajdują się trójkątne okna, które powielają przekrój dachu, dzięki czemu oświetlają zarówno antresolę, jak i całe wnętrze domu. Proste linie dachu wprowadzają do przestrzeni harmonię i prawdziwy minimalizm. Funkcjonalną istotą antresoli jest ogromna przestrzeń do przechowywania – taka aranżacja może Wam świetnie zastąpić strych, a wszystkie rzeczy zawsze będą pod ręką. Zastanawiacie się nad najłatwiejszym dostępem do antresoli? Zobaczcie, na jaki pomysł wpadli projektanci! Drabina jest lekka, mobilna, a korzystanie z niej nie zmusza nas do zmieniania całej aranżacji wnętrza!

Jesteście zaciekawieni innych projektów nowoczesnych domów? Zobaczcie tutaj:

Nowoczesny dom pod znakiem symetrii!

Przejrzysty korytarz

Oprócz serca domu w loftowym klimacie, na który składa się kuchnia, jadalnia oraz gabinet, w przestrzeniach domu znajduje się też oczywiście sypialnia i łazienka. Dostęp do nich jest ukryty w jasnym korytarzu, który ujmuje swoją czystością i harmonią. Na antresoli w niektórych miejscach ustawiono rośliny bluszczowate, dzięki czemu ich liście swobodnie opadają wzdłuż ścian – to świetny pomysł, by ożywić wnętrze, jednocześnie wprowadzając odrobinę natury do minimalistycznych przestrzeni.  

Co sądzicie o tak dużej, otwartej przestrzeni w domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu