Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Kali Arquitetura

10 genialnych pomysłów na półki w małej łazience

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wszyscy wiemy, że w łazience musimy znaleźć przestrzeń dla wielu różnorodnych produktów, czy to przeznaczonych do mycia i pielęgnacji ciała, przez szlafroki i ręczniki, po przybory do czyszczenia. Miejsce do przechowywania wydaje się być nigdy niewystarczające! Trudności sprawia nam zwłaszcza organizacja niedużej łazienki, a architekci wnętrz nieustannie szukają sposobów na rozwiązanie tych problemów. Dziś proponujemy Wam 10 rozwiązań opracowanych przez naszych ekspertów, a dotyczą one półek i regałów i ich wykorzystania w łazience. Jeśli nie mamy miejsca, wykorzystajmy pionowe przestrzenie! Jak to zrobić, przeczytacie w naszym artykule. Zapraszamy!

1. Od podłogi do sufitu

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Cris Nunes Arquiteta
Cris Nunes Arquiteta

Lavabo e banheiros, Maceió AL

Cris Nunes Arquiteta

Wykorzystanie do przechowywania ścian jest najsprytniejszym z możliwych sposobem, nie używamy ich przecież w żaden inny sposób. Szkoda, by wolne miejsce się zmarnowało! Tu widzimy przykład pionowej półki, która zajmuje ścianę od podłogi aż do sufitu. Duże wygodne półki sprawiają, że zmieszczą się tu przedmioty o różnych wielkościach i kształtach, a małe światełka pięknie je podkreślą.

2. Sprytne nisze

Innych znakomitym rozwiązaniem, które pozwala na uzyskanie użytecznej półki, jest nisza. Sprawdzi się szczególnie pod prysznicem, gdzie zwykła półka byłaby narażona na działanie wody, a przez to pleśnienie. Poza tym nisze wyglądają niezwykle ozdobnie.

3. Drewniane półki

Ściana wykonana z drewna została wyposażona w półki stworzone z tego samego materiału. Pozwoliło to wykorzystać trudny do zaaranżowania kącik tuż obok toalety i zmienić go w funkcjonalną przestrzeń. Nie bójmy się wychodzić poza stereotypy i szukajmy miejsca, o których inni by nie pomyśleli.

4. Minimalistycznie

Ta minimalistyczna łazienka w pierwszej chwili sprawia wrażenie zupełnie nie posiadającej przestrzeni do przechowywania. A przecież nawet najbardziej nowoczesne i futurystyczne miejsce powinno być jednocześnie funkcjonalne. Przyjrzyjmy się meblowi, na którym stoi umywalka. Wyposażona jest w otwieraną szafkę oraz półki po bokach, gdzie możemy położyć ręczniki lub kosmetyki. A nadal wygląda minimalistycznie!

5. Optymalizacja przestrzeni pod umywalką

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Cris Nunes Arquiteta
Cris Nunes Arquiteta

Apartamento no cond Barra Bali, Barra de São Miguel Al

Cris Nunes Arquiteta

To przestrzeń, która często jest pomijana i niewykorzystywana. Jak widzimy na zdjęciu, bardzo łatwo można sprawić, by ten mebel zaoferował wiele cennego miejsca! Wybierzmy taki, który wyposażony jest w zamykane szafki oraz odsłonięte półki, co pozwala na lepszą aranżację. Uważajmy przy wyborze materiałów i wybierzmy takie odporne na działanie wody i wilgoci. Dzięki temu meble posłużą nam dłużej.

6. Niewielka meblościanka

Mówiliśmy, że w małej łazience bardzo ważne jest wykorzystanie powierzchni pionowych. Pamiętacie słynne meblościanki, niegdyś bardzo modne i pożądane? Dziś proponujemy Wam podobny mebel, jednak… w zdecydowanie mniejszym rozmiarze. Takie półki możemy powiesić na każdej wolnej powierzchni! Nie zajmują wiele miejsca i pozwalają na dowolne łączenie je w sekcje lub wieszanie pojedynczo. W ten sposób zyskujemy tyle miejsc do przechowywania, ile tylko potrzebujemy. Genialne!

7. Za drzwiami

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Kali Arquitetura
Kali Arquitetura

SRR | Banho Suíte

Kali Arquitetura

Zazwyczaj zupełnie zapominamy o przestrzeni za drzwiami i zostawiamy ją zupełnie niewykorzystaną. To duży błąd! Jak widać na zdjęciu, świetnym sposobem jest wstawienie tam regału z półkami. I tak najczęściej korzystamy z łazienki przy zamkniętych drzwiach, więc mamy łatwy dostęp do postawionych tam przedmiotów. To naprawdę praktyczny pomysł!

8. Półki za lustrem

Miejsce możemy znaleźć nawet… za lustrem! Dodatkowo lustra mają magiczną moc odbijania przestrzeni, a przez to optycznie ją powiększają i rozświetlają. Z tego powodu dobrze jest zastosować w niedużej łazience lustro o możliwie dużych rozmiarach.

9. Drewniany panel z półkami

Oto kolejny przykład na wzbogacenie ścian, a przy tym uzyskanie cennego miejsca. Specjalny panel wbudowany w ścianę służy jako półka, a przy tym tkwi głęboko w ścianie. Działa trochę jak nisza!

10. Przechowywanie pod prysznicem

Na koniec proponujemy rozwiązanie świetnie sprawdzające się pod prysznicem. Półki wyglądają, jakby wyrastały ze ściany i tworzyły z nią jedność. Prócz tego znajdują się na takiej wysokości, by łatwo było sięgnąć po stojące na nich kosmetyki. Zadbajmy o swój komfort także w tym miejscu!

Posiadaczom niedużej łazienki polecamy również artykuł o łazienkach, które od razu zechcesz skopiować.

Kto w Was nie wie, gdzie chować rzeczy w małej łazience?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu