Projekty,  Domy zaprojektowane przez ATELIER N

Drewniany dom o intrygującej bryle

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dla wielu ludzi, nie ma większej przyjemności niż bycie w środku natury i obcowanie z nią. Mieszkanie w pobliżu drzew, ptaków i oddychanie świeżym powietrzem jest prawie jak sen. Jest spełnieniem marzeń! 

Dziś weźmiemy Was na miły spacer, wzdłuż cichego lasu, skąd będziemy obserwować niesamowitą konstrukcję, nowoczesnej drewnianej chatki, która idealnie spełni oczekiwania każdej młodej rodziny. Autorem projektu jest ATELIER N.

Drewniana konstrukcja, uroczy design, intrygująca elewacja i przestronne wnętrza, które charakteryzują się prostym wystrojem i udziałem elementów drewnianych – to zobaczycie w tej niezwykłej nieruchomości, którą stanowi szczególnie przyjemny dom w otoczeniu przyrody.

Aby zobaczyć to wszystko i więcej, przewińcie w dół…

Blisko natury

Stojąc w pewnej odległości możemy podziwiać estetyczne piękno domu, który jest położony w malowniczej okolicy, pełnej zieleni i natury. Od razu zauważamy intrygującą bryłę budynku. Jednospadowy dach oferuje ciekawą linię. Jako główny materiał do budowy domu wybrano drewno dzięki temu projekt cechuje się ogromnym poszanowaniem otoczenia. Projekt podkreśla naturalne piękno okolicy. 

Imponująca fasada z ciemnego drewna, która została zestawiona z ogromnymi przeszkleniami prezentuje się zjawiskowo. Dom jest także doskonale oświetlony wewnątrz. 

Strefa dzienna

Na parterze znajduje się bardzo przestronna strefa dzienna, która obejmuje salon, jadalnię i dużą kuchnię. Imponująca wysokość sprawia, że wnętrze mimo niezbyt dużej powierzchni robi bardzo korzystne wrażenie. Główną atrakcją aranżacyjną jest soczysta zieleń, którą ukazuje przeszklona elewacja budynku.

Drewno pozostaje pozostaje nadal głównym surowcem odpowiadającym za klimat wnętrza. Zestawiono je z białymi ścianami i z designerskimi meblami oraz wielofunkcyjnymi przedmiotami. Ważną rolę odgrywa także ciekawy kominek. 

Po prawej stronie znajdują się lekkie, drewniane schody w tradycyjnym stylu, które prowadzą do prywatnej strefy znajdującej się na wyższej kondygnacji. 

Piętro pod skosem

Na górze również widać, że wnętrze domu jest tak przestronne i lekkie jak sam las. Wysokie sufity, ogromne okna i użycie drewna odzwierciedlają przestronne powierzchnie na zewnątrz. Uroczy pokoik pod skosami stanowi coś na kształt pokoju multimedialnego. Stoją w nim wygodne meble i telewizor. Można tutaj spędzić popołudnie z rodziną i przyjaciółmi uciekając od zagonionego świata. 

Ciekawą ozdobę stanowi intrygujący drewniany stojak na płyty, który znajduje się po lewej stronie na zdjęciu. W tym wnętrzu mieszkają miłośnicy dobrej muzyki i filmu. Nie zabrakło także żywych roślin, które wprowadzają element dynamiki. 

Minimalistyczna łazienka

Jeśli ktoś, woli pozostać wierny jednemu kolorowi podczas projektowania łazienki, nie ma nic lepszego niż biel w wersji total look. Projekt autorstwa architekta ATELIER N jest świetnym przykładem na to, jak stworzyć klasyczne i niezwykle eleganckie wnętrze decydując się na dość nowoczesne rozwiązania. Połączenie przełamanej bieli ścian z różnorodną faktura płytek urzeka swym minimalizmem. Całość łazienki świetnie dopełnia lustro oraz dodatek żywej zieleni. Mokra strefa kąpielowa jest całkowicie zamykana za sprawą szklanych drzwi. Wszędzie pełno jest dziennego światła. 

Przyjemny taras

Do salonu przynależy także drewniany taras, który stanowi kontynuację aranżacji pomieszczeń. Można na niego dostać się przechodząc przez spore przesuwne drzwi.  Drewniane meble i ściany doskonale wtapiają się w leśny klimat. Zadbano także o odpowiednie oświetlenie, dzięki któremu także wieczorami, rodzina może spędzać czas na zewnątrz.

Jeśli spodobał Wam się ten urokliwy taras, zajrzyjcie także tutaj: Płytki na taras – 13 inspiracji!

Podobają się Wam drewniane domy? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu