Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Biesot

Od dzikiego buszu do pięknego ogrodu

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

To, jak szybko upływa czas, właściciele ogrodów rozpoznają po rozrastających się chwastach, nieskoszonej trawie, krzewach, które wymagają natychmiastowego podcięcia. Czasami, zwłaszcza w okresie zimowym, który w naszym przypadku niebywale się w tym roku przedłużył, ogród wymyka się spod kontroli i przeistacza w dziki busz. Tak właśnie stało się z ogrodem przy domu pewnych Holendrów, który pokażemy Wam w tym Katalogu Inspiracji.

Na szczęście zatrudnili oni ekspertów od projektowania ogrodów, którzy profesjonalnie zajęli się jego metamorfozą. Obejrzyjcie zdjęcia dokumentujące ten proces!

Przed i po: porównanie

Projekty,   zaprojektowane przez Biesot
Biesot

Voor & Na tuin in Heemstede

Biesot

Zestawione ze sobą zdjęcia sprzed i po metamorfozie w szokujący sposób pokazują ogromne zmiany, jakie tu zaszły. Kto by pomyślał, że z tak zapuszczonego ogrodu stworzyć można schludną i pięknie urządzoną oazę zieleni?

Nowy ogród w pełnej krasie

Ogród w nowej odsłonie to spory obszar zielonego trawnika, płynnie łączący się z eleganckim tarasem. Zaprojektowano go w sposób nowoczesny, bazując na geometrycznych kształtach i klarownych liniach. Świetnie prezentują się krzewy i drzewka w wielkoformatowych donicach- ciekawy i oryginalny pomysł na dekorację ogrodu.

Taras

Gwiazdą tego obszaru jest przestronny taras. Urządzono go wygodnie i stylowo, dzięki czemu spełnia różnorakie funkcje- od zewnętrznej jadalni aż po miejsce na odpoczynek i relaks. Żywopłot i drzewka w donicach zapewniają wizualną ochronę przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów.

Stylowe meble

Drewniane ławki zapewniają wygodne miejsce do siedzenia. Szare siedziska i miękkie poduszki sprawiają, że temu miejscu trudno jest się oprzeć. Dopasowano do nich niewielkie stoliczki kawowe. Ustawione lampy naftowe zapewniają wyjątkowo romantyczny klimat po zmroku.

Detale

Nawet w naszym klimacie latem może być niezwykle gorąco. Wtedy nie ma to jak zimny prysznic. Właśnie na taki dodatek zdecydowali się właściciele tego ogrodu. Dzięki niemu mogą schłodzić się po zabawie z dziećmi, ciężkiej pracy przy grządkach czy koszeniu trawnika lub po prostu w ramach przerwy w opalaniu!

Ciekawe porady ogrodowe znajdziecie w artykule Piękny ogród dla zajętych!

Jak Wam się podoba ogród w nowej odsłonie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu