Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Remodelar Proyectos Integrales

6 etapów powstawania projektu idealnej kuchni

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Projektowanie kuchni wymaga rozważenia wielu istotnych aspektów: na początku sam układ mebli, ich ilość, styl i rozmieszczenie, potem dobór kolorów tekstur i materiałów a na koniec zostają charakterystyczne dodatki i akcenty. Idealna kuchnia powstaje w myśl zasady od ogółu do szczegółu. Sam proces projektowania wymaga przejścia przez wiele różnych kroków, a jednym z najprostszych sposobów na obejrzenie realistycznej repliki Waszego projektu jest stworzenie planu 3D. Takie plany, stworzone przez architektów, zapewnią nie tylko wyraźny obraz tego, jak pomieszczenie będzie wyglądało, ale umożliwiają także szczegółowy pomiar, dobór odpowiednich materiałów i palety kolorystycznej.

Postanowiliśmy pokazać Wam projekty 3D wykonane przez profesjonalistów z dziedziny projektowania kuchni REMODELAR PROYECTOS INTEGRALES. Na ich podstawie będziecie mogli zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty związane z ergonomią w kuchni i przejdziecie razem z nami przez wszystkie etapy powstawania projektu. 

1. Podstawowy design

Na początek należy uwzględnić wszystkie podstawowe cechy konstrukcyjne, które chcielibyście zobaczyć w swojej kuchni. Chodzi o sam rodzaj mebli, bez zagłębiania się w szczegóły. W zależności od dostępnej przestrzeni można dodać górne szafki, dużą i pojemną szafę typu spiżarnia, a nawet wyspę kuchenną. Tworzenie podstawowego układu pozwoli Wam rozpocząć proces projektowania, dzięki czemu będziecie wiedzieć, jak przekształcić pokój i wykorzystać przestrzeń. Ten etap pozwoli także wykluczyć pewne układy funkcjonalne, które z początku mogłyby wydawać się dobre. 

Na przykład: jeśli zdecydujecie się na ciągłą zabudowę z szafek kuchennych, maksymalnie wykorzystacie miejsce do przechowywania produktów spożywczych oraz uzyskacie wrażenie porządku. Z kolei meble wolno stojące stworzą układ bardziej dynamiczny i elastyczny, dający możliwość modyfikacji w trakcie użytkowania.

2. Nie warto się ograniczać do jednego rozwiązania

Przygotowując plany 3D dla swojej kuchni należy pamiętać, aby stworzyć co najmniej 3 opcje układu funkcjonalnego mebli. Każdy układ będzie mieć swoje zalety i wady, które będą bardzo widoczne w wirtualnej przestrzeni 3D. Dokładne przemyślenie ich pozwoli wyłonić ten pomysł, który sprawdza się najlepiej. Warto pokusić się o drobne przestawienie ścian, tworzenie różnorodnych kształtów wysp, zmienianie samego układu szafek kuchennych itd. Zazwyczaj, przewrotnie, w takim procesie okazuje się, że pierwsza myśl nie była najlepsza.

3. Widok z kilku perspektyw

Najlepszą zaletą tworzenia planów 3D jest możliwość wyświetlania projektu z różnych perspektyw i spojrzenia na niego z różnorodnych kątów. To pomaga sprawdzić, jak kuchnia prezentuje się z każdej strony. Pamiętajcie, że na razie to tylko projekt, więc wszelkie zmiany nie wiążą się z drogimi i długotrwałymi pracami wykonawczymi – to kolejna ogromna zaleta pracy z projektantem. Każdy, kto taką współpracę ma za sobą potwierdzi, że dzięki projektom 3D i wiedzy oraz doświadczeniu profesjonalisty uniknął zbędnych wydatków bądź rozczarowania. 

4. Pora na kolor

Kiedy wiecie już jaki układ będzie Wam najbardziej pasował, pora na miłą część projektu czyli dobór odpowiednich kolorów i materiałów. Teraz jest czas na podjęcie decyzji dotyczącej stylu pomieszczenia dlatego musicie zdecydować czy chcecie mieć kuchnię nowoczesną, tradycyjną, rustykalną a może wolicie klimaty industrialne? Każdy styl pociąga za sobą konkretne materiały i rozwiązania kolorystyczne, a projekt 3D pozwoli Wam sprawdzić jak będą one wyglądały w Waszej kuchni. Możecie zaszaleć! Nie bójcie się intensywnych kolorów i kreatywności… to nadal jest jedynie projekt.

5. Odpowiednie oświetlenie i elektryka

Miejsca pracy, czyli blaty i kuchenka, powinny być równomiernie oświetlone w miarę jasnym światłem o barwie zbliżonej do światła naturalnego. Nad stołem czy wyspą zaplanujcie oświetlenie o cieplejszej barwie, a najlepiej takie z możliwością regulacji. Zainstalowanie kilku niezależnych obwodów pomoże dostosowywać sposób oświetlenia do aktualnych potrzeb. Ten etap projektu jest istotny dla elektryka, który będzie dostosowywał kuchnię do Waszych indywidualnych potrzeb. Przy okazji pomyślcie także o  tym, gdzie potrzebne będą dodatkowe gniazdka wtykowe. 

6. Dodatki i sprzęt

Na koniec pora zainteresować się konkretnymi dodatkami i akcesoriami, które później zostaną umieszczone w projekcie. Możecie zobaczyć, jak Wasza ukochana retro bateria będzie prezentowała się przy zlewie nablatowym, i kamiennej ścianie. Teraz jest czas na wybór okapu, piekarnika, lodówki itd. Architekt wnętrz pomoże Wam także dobrać modne akcesoria i pokaże jak będą prezentowały się w Waszej kuchni. 

Taki model stanowi podstawę do wykonania fotorealistycznej wizualizacji. Na jego podstawie architekt wykona później projekt wykonawczy, który będzie potrzebny ekipie budowlanej, elektrykowi oraz stolarzowi. 

Co myślicie o projektach wykonywanych na modelu 3D? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu