Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Greenhouse Stores

10 pomysłów na oryginalne altanki i praktyczne szopy ogrodowe

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Patrząc na nowoczesne projekty domów, wydawać by się mogło, że jedynym miejscem, w którym możemy spędzać wygodnie czas na świeżym powietrzu jest taras – zadaszony bądź nie. A przecież to nie prawda! Alternatywą wciąż może być urokliwa altanka schowana w głębi ogrodu. Piękny ogród to jednak nie tylko wypoczynek, jego utrzymanie wymaga dużego nakładu pracy, często także i środków. Dlatego wygodna szopa ogrodowa, w której można schować wszystkie narzędzia, nawozy, etc. jest prawdziwym skarbem. 

Dzisiaj nasi architekci podpowiedzą, jak mogą wyglądać takie małe zabudowania. Z pewnością znajdziemy coś i do naszego ogrodu…

1. Urocza, drewniana altanka

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Gartenhaus2000 GmbH
Gartenhaus2000 GmbH

Gartenpavillon Capri

Gartenhaus2000 GmbH

Rozpoczynamy od klasyki, to jest od pięknej altanki, która wprowadza do zielonego ogrodu romantyczną atmosferę. Wykonana została z precyzją i zamiłowaniem do detalu. Drewniane deski zachwycają swoim naturalnym kolorem wewnątrz, a na zewnątrz zostały pomalowane na bajkowy bladoniebieski.

2. Szopa z tworzywa sztucznego

Drogie drewno to niejedyny materiał, z którego możemy zbudować naszą altankę czy szopę. Jeśli zależy nam na czasie, zwróćmy się do firm produkujących gotowe rozwiązania. Szopa przyjedzie do nas od razu gotowa do użytkowania. Tworzywa sztuczne są lekkie lecz wytrzymałe, na składowanie narzędzi nadadzą się w sam raz.

3. Metalowa szafa

Projekty,  Garaż zaprojektowane przez Gartenhaus2000 GmbH
Gartenhaus2000 GmbH

Metallgeräteschrank

Gartenhaus2000 GmbH

A może wystarczy nam po prostu szafa, wcale nie potrzebujemy miejsca, żeby do niego wejść? Ten projekt to ciekawa alternatywa dla tradycyjnej szopy. Jest dyskretny i niezwykle pakowny.

4. W wielkiej bali

Projekty,  Spa zaprojektowane przez Gartenhaus2000 GmbH
Gartenhaus2000 GmbH

Saunafass mit Vorraum

Gartenhaus2000 GmbH

Co powiecie na własną saunę ogrodową w miejsce altany? Ta ma ciekawy kształt położonej, drewnianej balii, ale sauny mogą przybrać także o wiele bardziej konwencjonalny wygląd. 

Jeśli sauna, to tylko z naturalnych materiałów, pachnąca drewnem. Zobaczcie, jakie jeszcze ciekawe projekty mają w zanadrzu naturalni budowniczy: Być bliżej natury – drewniane cudo nad Notecią.

5. Kamuflarz na tle płotu

Projekty,  Garaż zaprojektowane przez Gartenhaus2000 GmbH
Gartenhaus2000 GmbH

Gerätehaus aus Holz

Gartenhaus2000 GmbH

Wróćmy na chwilę do tematu przechowywania w ogrodzie. Jeśli zależy nam na praktycznej szopie, to zapewne nie będziemy chcieli, aby rzucała się ona w oczy. Warto pomyśleć o jej zaprojektowaniu w chwili decydowania o ogrodzeniu i dopasować do siebie oba te elementy.

6. Mini szklarnia zamiast altanki

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Greenhouse Stores
Greenhouse Stores

Swallow Kingfisher Greenhouse

Greenhouse Stores

Mamy dużo miejsca do wykorzystania w naszym ogrodzie i nie bardzo wiemy, co z nim zrobić… Zastanówmy się, jak lubimy spędzać czas. Być może delektowanie się lekturą czy podwieczorkiem w romantycznej, drewnianej altanie będzie brzmieć kusząco, ale może wizja uprawiania warzyw samemu w przydomowej szklarni wyda się o wiele ciekawsza.

7. Altanka czy chata?

Niektórzy nie lubią ceregieli i od razu myślą o wersjach maxi! W sumie… dlaczego nie? Taka drewniana chatka w głębi ogrodu może stać się domowym biurem, biblioteką czy nawet domkiem gościnnym.

8. Podziały wewnątrz ogrodu

Chociaż nie jest to budynek, pomyśleliśmy, że warto poruszyć tutaj temat podziałów wewnątrz ogrodu. Jeśli jedną jego część chcemy przeznaczyć na grządki warzywne oraz szopę, a drugą na altanę z pięknymi rabatami kwiatowymi obok, to taki dekoracyjny płot może być dobrym pomysłem.

9. Coś dla dzieci i nie tylko

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez özay ahşap
özay ahşap

Çocuk Oyun Evi -78

özay ahşap

Czas popatrzeć w górę! Domek na drzewie to marzenie wielu dzieci, ale niekoniecznie musimy chcieć przeznaczyć na jego realizację jedno z dwóch czy trzech drzew rosnących na naszej działce. A może nie mamy ich wcale? Wtedy powyższe zdjęcie może nas zainspirować.

10. Projektować z fantazją

Spinamy nasze zestawienie klamrą kompozycyjną. Zaczęliśmy od drewnianej, niebieskiej konstrukcji – taką też skończymy. Ale jakże się one od siebie różnią! Zamiast romantycznej altanki mamy tutaj doprawdy fantazyjne zadaszenie. Z atmosferą zabawy w komplecie.

Chcecie w tym sezonie zainwestować w zadaszenie tarasu? Tutaj znajdziecie naprawdę ciekawe rozwiązania: 17 pergoli i zadaszeń idealnych na Twój taras.

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu