Czarujący dom dla nowoczesnej rodziny! | homify

Czarujący dom dla nowoczesnej rodziny!

Wirginia Nieckarz Wirginia Nieckarz
Broadgates Road Nowoczesne domy od Granit Architects Nowoczesny
Loading admin actions …

Dom, po którym was dziś z przyjemnością oprowadzimy jest kwintesencją nowoczesności i uroku. Zamieszkująca go duża rodzina zwróciła się do architektów z londyńskiego studia Granit Chartered Architects z prośbą o przebudowę najniższej kondygnacji oraz przeprowadzenie generalnego remontu w całym domu tak, by odznaczał się on w rezultacie najwyższym standardem. Rodzinie zależało na tym, by zwiększyć przestrzeń wszędzie tam, gdzie to możliwe oraz stworzyć płynne połączenie domu ze znajdującym się na jego tyłach ogrodem, tworząc tym samym idealne miejsce do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Architekci wzięli sobie do serca życzenia swoich klientów i w rezultacie całkowicie zmienili oni układ pomieszczeń we wnętrzu, obniżyli podłogę do poziomu, na którym znajduje się ogród i utworzyli wiele przemyślanych miejsc na dodatkowe przechowywanie, dzięki czemu pomieszczenia stały się przestronniejsze, a domownikom łatwiej utrzymać porządek.

Powitanie

Broadgates Road Nowoczesne domy od Granit Architects Nowoczesny
Granit Architects

Broadgates Road

Granit Architects

Pierwsze ujęcie przedstawia nam wizerunek domu od strony ulicy, jest to pierwszy widok, jaki powita każdego udającego się w odwiedziny gościa. Ta strona budynku nie uległa zmianie, jak można zauważyć na przykładzie bliźniaczego domu znajdującego się po lewej stronie, architektura i wygląd obu domów jest niemalże identyczna. Dom dzieli się na 3 piętra, przy czym najwyższe – poddasze, jest znacznie mniejsze metrażowo od pozostałych z powodu dużych skosów. 

Kwiaty znajdujące się tuż przy wejściu głównym już na wstępie nadają posiadłości ciepłego charakteru i uroku. Z prawej strony znajdują się drzwi prowadzące bezpośrednio do ogrodu właścicieli, sprawdźmy zatem jak prezentuje się dom z drugiej strony!

Ogrodowo

Broadgates Road Nowoczesne domy od Granit Architects Nowoczesny
Granit Architects

Broadgates Road

Granit Architects

Choć frontalna część domu prezentuje się tradycyjne, to od strony ogrodu dom wygląda niesamowicie nowocześnie! Zgodnie z życzeniem właścicieli domu architekci stworzyli wygodne połączenie wnętrza domu z ogrodem za pomocą tarasu i dużych, przesuwanych okien. We wnęce tarasu umieszczono stylowy stół jadalny, przy którym rodzina może wspólnie zjeść posiłki i cieszyć się piękną pogodą, albo przesiedzieć cały wieczór ze znajomymi przy lampce wina. Umieszczone nad tarasem zadaszenie wyposażone w światła punktowe zapewni  doskonałe oświetlenie tej strefy po zmroku. Zadbany i efektowny ogród jest wspaniałą ozdobą posiadłości i prawdziwym powodem do domu jego właścicieli!

Otwarty plan

Broadgates Road Nowoczesny salon od Granit Architects Nowoczesny
Granit Architects

Broadgates Road

Granit Architects

Prosto z ogrodu poprzez przesuwane przeszklenie wkraczamy do środka tego przytulnego domu, gdzie czeka na nas niesamowicie jasne i ciepłe wnętrze. W celu stworzenia większej przestrzeni profesjonaliści postanowili urządzić znaczną część parteru w oparciu o otwarty plan. W jednym dużym pomieszczeniu znajduje się kuchnia, salon, jadalnia i…   domowe biuro! Zwróćcie także uwagę jak całość jest genialnie oświetlona dzięki jasnej kolorystyce wnętrza i dużej ilości światła naturalnego przenikającego do środka poprzez przeszklone ściany.

Komfortowo i stylowo

Broadgates Road Nowoczesny salon od Granit Architects Nowoczesny
Granit Architects

Broadgates Road

Granit Architects

W pierwszej kolejności przyglądamy się salonowi. Dwie jednakowe sofy umieszczono naprzeciw siebie a pomiędzy nimi postawiono podłużną pufę. Zajmuje ona miejsce, w którym w większości przypadków zwykle stawia się standardowe stoliki, jednak temu wnętrzu daleko od standardowości, zostało ono urządzone niebanalnie i z bardzo dobrym smakiem. Salon jest bardzo przytulny dzięki znajdującym się w nim licznym poduszkom i tekstyliom oraz stylowym kominkiem, który zawsze stanowi modny i ciepły akcent aranżacji wnętrza.

Nieskazitelność

Broadgates Road Nowoczesna kuchnia od Granit Architects Nowoczesny
Granit Architects

Broadgates Road

Granit Architects

Spoglądając na kuchnię nasuwa się automatycznie jedno określenie: nieskazitelność! Piękna biała kuchnia prezentuje się ciepło, a zarazem bardzo elegancko. Biały kolor we wnętrzach jest w wielu przypadkach prawdziwą receptą na sukces, kto by pomyślał, że ten podstawowy kolor kryje w sobie taką moc. Biel pomieszczenia przełamują srebrne i drewniane elementy, które wspólnie tworzą magnetyzującą mieszkankę.

Kreatywna kombinacja

Broadgates Road Nowoczesny salon od Granit Architects Nowoczesny
Granit Architects

Broadgates Road

Granit Architects

Udając się w stronę jadalni możemy jeszcze bardziej podziwiać kreatywność i zaangażowanie architektów. Pokryli oni jedną ze ścian cegłą, na tle której drewniano-białe umeblowanie prezentuje się po prostu fenomenalnie. Cała aranżacja została uzupełniona poprzez liczne elementy dekoracyjne, które wspólnie tworzą przytulne i nowoczesne wnętrze, zaczynając od oświetlenia, a na wazonach i kwiatach kończąc. Z tej perspektywy widzimy także antresolę, na której znajduje się domowe biuro wyposażone w eleganckie białe biurko oraz duży regał wypełniony niemalże po brzegi książkami.

Sypialnia

Broadgates Road Minimalistyczna sypialnia od Granit Architects Minimalistyczny
Granit Architects

Broadgates Road

Granit Architects

Jest to jedna z sypialni znajdujących się w tym zachwycającym domu. Jak można zauważyć, skosy w żadnym wypadku nie stały się problemem podczas jej aranżacji. Minimalna ilość umeblowania gwarantuje większą przestrzeń w sypialni, a dzięki dominującej w pokoju bieli jest on bardzo jasny i wypełniony naturalnym światłem, pomimo posiadania znacznie mniejszych okien niż parter domu.

Strefa dziecięca

Broadgates Road Nowoczesna sypialnia od Granit Architects Nowoczesny
Granit Architects

Broadgates Road

Granit Architects

Kolejnym pokojem znajdującym się na piętrze jest pokój zamieszkiwany przez najmłodsze pokolenie. Pokój dzieci został urządzony jasno i pozytywnie dzięki zastosowaniu przyjemnego błękitu i kolorowych dodatków. Piętrowe łóżko pozwala na sprytne zaoszczędzenie miejsca w pokoiku, które w rezultacie można wykorzystać jako miejsce na zabawę. Jak na pokój dziecięcy przystało, znajdują się z nim trzy główne strefy: odpoczynku, nauki i zabawy – czyli wszystko to, co każde dziecko potrzebuje!

Siła w prostocie

Broadgates Road Nowoczesna łazienka od Granit Architects Nowoczesny
Granit Architects

Broadgates Road

Granit Architects

Ostatnim pomieszczeniem, które chcielibyśmy wam pokazać, jest łazienka. Podobnie jak w przypadku reszty domu także i ona została w znacznej mierze urządzona w bieli. Dzięki zastosowaniu szyby oddzielającej prysznic od reszty łazienki nie pomniejszono optycznie jej przestrzeni i stała się ona przestronniejsza. Domowy i ciepły charakter wprowadzają widoczne dekoracje w postaci obrazków nad wanną, kwiatów i kadzidełek. Znajdujące się w oknach białe żaluzje pozwalają na zapewnienie odpowiedniej prywatności korzystającym z łazienki domownikom, a duża wanna pozwala na odrobinę relaksu po długim, ciężkim dniu.

Czy zmienilibyście coś w tym projekcie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu