Projekty,   zaprojektowane przez Atim Spa

8 inspiracji kuchennych pochodzących z Turcji

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wszyscy miłośnicy eksperymentów kulinarnych wiedzą, że kuchnia musi być poukładana, praktyczna, funkcjonalna i przytulna. W tym duchu, tureccy projektanci kuchni stworzyli kilka trendów, którymi chcielibyśmy się z Wami podzielić. 

Kilka z przedstawionych poniżej pomysłów skupia się na organizacji kuchni samej w sobie, inne odpowiadają potrzebie oszczędności przestrzeni. Wszystkie jednak sprawią, że kuchnia będzie bardziej funkcjonalna. W takiej przestrzeni o wiele łatwiej rozwinąć skrzydła i puścić wodze fantazji w sztuce kulinarnej.

​Ukryta szuflada

Możemy zdecydować się na szuflady jak te ze zdjęcia powyżej, dzięki którym dolne partie wyspy kuchennej będą bardziej funkcjonalne. Jeśli potrzebujemy pełnej wysokości głębokiej szuflady, możemy pozbyć się dodatkowej wkładki. Rzadko jednak zdarza się, by była potrzeba na tak dużą przestrzeń dużej wysokości. Poza tym, wkładkę można zamontować na wybranej przez siebie wysokości!

​Estetycznie zaprojektowane półki

Jeżeli nie przepadacie za szafkami kuchennymi, możemy zaproponować półki! Odpowiednie półki sprawią, że kuchnia będzie bardziej funkcjonalna, a wszystko co na nich ustawione stanie się łatwo dostępne. Nie proponujemy jednak całkowicie otwartych półek, lecz stylowo i częściowo ukryte. Jak widać na zdjęciu powyżej, można użyć szklanych paneli. Dobierzmy je wedle uznania – barwione, przezroczyste, w ramkach lub bez. Wszystko zależy od kreatywności!

​Szafa z szufladami

Szafki mogą świetnie ozdabiać narożniki w kuchni, szczególnie jeśli wolicie pojedyncze fronty. Załóżmy, że nie przepadacie za dużą ilością widocznych szuflad, lecz chcecie korzystać z ich funkcjonalności. Mamy dla Was idealne rozwiązanie, wręcz hybrydowe! Otwierając szafkę znajdujemy wiele szuflad.

​Stół jadalniany

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Atim Spa
Atim Spa

BRUNCH

Atim Spa

Szczególnie gdy w domu brakuje miejsca na oddzielne strefy, możemy uciec się do składanych mebli! Na zdjęciu widzimy, jak w szybki sposób można stworzyć strefę jadalnianą tuż przy kuchni. Takie rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne i praktyczne, przy czym niezwykle urocze!

​Bary kuchenne

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Luce mutfak&banyo
Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

Luce mutfak&banyo

Jeśli w kuchni brakuje idealnego miejsca na stół jadalniany, a nie mamy osobnej strefy przeznaczonej na ten mebel, tym bardziej będziemy szczęśliwi posiadając bar kuchenny. Idea jest prosta: na szafkach stojących montujemy duży blat tworząc pewnego rodzaju stół z dodatkowym atutem w postaci przestrzeni magazynowej.

​Podwójne szuflady

Szuflady pod blatami kuchennymi są zazwyczaj wykonywane w standardowych rozmiarach, przez co często bywa, że połowa przestrzeni jest niewykorzystana. Aby uniknąć tej sytuacji i maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, skorzystajmy z możliwości zamontowania dodatkowej szuflady-wkładki.

​Funkcjonalne wyspy kuchenne

Każdy ma swoje preferencje co do aranżacji wnętrza kuchni. Jeżeli jednak należymy do grupy miłośników wysepek kuchennych, zwróćmy uwagę na ich funkcjonalność i rozmiar! Nie chcemy zagracić naszej kuchni zbyt dużą ilością lub zbyt masywnymi meblami. Chcemy uzyskać nową przestrzeń magazynową i roboczą.

​Przybory kuchenne

Przy wyborze elementów wyposażenia i przyborów kuchennych, zwróćmy uwagę na to, żeby zajmowały one jak najmniej miejsca i były dostępne. Na przykład, garnki i patelnie mogą być trzymane w szafkach lub na hakach nad wyspą kuchenną. Sztućce powinny znajdować się w szufladzie z odpowiednimi przegródkami lub w stojaku na sztućce. Noże możemy trzymać na pasku magnesu na ścianie, dzięki czemu będą zawsze dostępne nie zabierając przestrzeni magazynowej. Pamiętajmy też, żeby zadbać o estetykę przy podejmowaniu decyzji co zostawić na wierzchu, a co ukryć przed wzrokiem.

Zresztą, w kwestii aranżacji kuchni i dostępnych na rynku akcesoriów skonsultujcie Katalog Inspiracji: Zabawne akcesoria i przybory kuchenne

Który pomysł wykorzystacie w Waszych kuchniach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu