Projekty,  Ogród zimowy zaprojektowane przez Olesya Parkhomenko

Za mało miejsca w ogrodzie? Nie panikuj!

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Ogrodnictwo jest wspaniałym hobby z ogromem zalet: sprawia, że jesteśmy aktywni fizycznie, jak również świetnie odstresowuje. Jego efekt uboczny? Świetnie wyglądająca przestrzeń wokół domu. Niestety nie każdy z nas ma wystarczająco dużo miejsca na duży ogród z pięknymi kwiatami. Wymiary działek są coraz mniejsze, zwłaszcza na terenach miejskich. Niemniej jednak nie ma potrzeby, aby całkowicie porzucić ideę zielonej oazie. Balkon, podwórko, lub ściana domu mogą okazać się wystarczające do szczęścia. 

Zebraliśmy 12 pomysłów od naszych ekspertów od ogrodnictwa, aby przekazać Wam garść wspaniałych inspiracji!

1. Mało miejsca przed domem

Macie do dyspozycji tylko kilka metrów kwadratowych trawnika przed wejściem do domu? Stwórzcie misterny skalniak lub rabatę z miniaturowymi roślinkami. Sukulenty sprawdzą się tu świetnie. Dzięki skali mikro Wasz ogródek nie będzie wydawał się zatłoczony.

2. Ogród inteligentny

Projekty,  Garaż zaprojektowane przez TreeSaurus
TreeSaurus

Bicycle storage

TreeSaurus

Nasz ogród powinien wychodzić naprzeciw naszym potrzebom. Potrzebujemy miejsca do przechowywania rowerów? Wymyślmy na to sposób! Tutaj skonstruowano niezwykłą szufladę z zielonym dachem – bardzo inspirujące.

3. Bonsai

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Bonsai-Shopping
Bonsai-Shopping

Bonsai – Japanische Satsuki-Azalee 'Kikuhime'

Bonsai-Shopping

Bonsai to miniaturowe drzewko, które wedle tradycyjnej sztuki japońskiej uprawiane jest w małej donicy. Drzewa te potrzebują dużo opieki i uwagi. Ale dla wielu ludzi jest ona równoznaczna z praktyką medytacji, która pomaga złagodzić stres.

4. Recykling

Jeśli nie mamy ogrodu, trzeba szukać alternatywnych pomysłów. Bądźmy kreatywni! Użyjmy na przykład starych mebli, mogą one być doskonałym stelażem dla roślin doniczkowych.

5. Szukać miejsca… patrząc w górę

Ściany na balkonach są zwykle bardzo nudne. Jednak doskonale nadadzą się na pionowy ogród, który stworzyć można z pomocą prostych materiałów takich jak stare palety.

6. Zabudowane rabaty

Jeśli nie chcemy decydować pomiędzy tarasem a ogrodem, to dobrym pomysłem będą wysokie, zabudowane rabaty. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo zintegrujemy je z przestrzenią wypoczynku czy jadalnią na świeżym powietrzu.

7. Rośliny w doniczkach

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez homify
homify

Black Wicker Chair

homify

Rośliny doniczkowe dadzą świetny efekt zawsze, nie ważne czy mamy do dyspozycji mały ogród, dziedziniec, balkon… Występują w nieograniczonych kształtach, kolorach, a nawet materiałach. Z pewnością znajdziemy coś, co trafi w nasze gusta!

8. Podwieszane donice

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez SATIVA

Aby zaoszczędzić przestrzeń można wprowadzić rośliny zwisające z sufitu lub np. pergoli. Tworzą atmosferę pełną harmonii i wyciszenia. Tak powieszone donice będą idealne dla kwiatów, krzewów, a nawet owoców i warzyw.

9. Wykorzystać rogi

Nawet najmniejszy kąt w ogrodzie można przekształcić nie do poznania, bowiem to właśnie miejsca narożne są najczęściej zaniedbywane. Gromadzi się w nich wilgoć i brud. Ale jeśli zaprojektujemy rabaty dla roślin, które czują się komfortowo w cieniu, nasz narożnik zacznie zachwycać.

10. Mur z wegetacji

Ta zielona ściana jest prawdopodobnie została wykonana przez specjalistę od zieleni wnętrz. Pozwala ona we wnętrzu poczuć się jak na łonie natury – ta inwestycja była tego warta.

11. Terrarium

Projekty,  Centra wystawowe zaprojektowane przez The Urban Botanist
The Urban Botanist

Bespoke Aztec Terrarium Installation

The Urban Botanist

Terraria to autonomiczne ekosystemy w miniaturowych szklarniach. Pozwalają oglądać jak rośliny rosną i cieszyć się pięknem natury… nawet siedząc przy biurku w domowym gabinecie.

12. Ogród we wnętrzu

Projekty,  Ogród zimowy zaprojektowane przez Olesya Parkhomenko
Olesya Parkhomenko

Лаундж зона

Olesya Parkhomenko

Kończymy dzisiejszy Katalog Inspiracji wspaniałą strefą wypoczynku, której wyjątkowy projekt daje poczucie, że relaksujemy się na zewnątrz. Po prostu jak z bajki!

Zastanawiacie się, jak wykorzystać przestrzeń przed domem? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Taras, ganek czy ogród zimowy?

Które z rozwiązań zastosujecie u siebie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu