10 wyjątkowych projektów tarasów

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Taras z drewna Bangkirai. Realizacja w Drzonkowie, PHU Bortnowski PHU Bortnowski
Loading admin actions …

Taras stanowi idealne miejsce do relaksu, zabaw dla dzieci, bądź spożywania posiłków w gronie najbliższych. Żaden nowoczesny ogród nie może istnieć bez tarasu, gdyż jest to ogniwo, spajające wnętrza domu z ogrodem, czyniąc obie te przestrzenie integralnymi. 

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy Wam zaprezentować najpopularniejsze projekty na tarasy. Nasi architekci stworzyli szereg interesujących propozycji, którymi warto się zainspirować, tworząc swój własny wymarzony taras! 

Taras z wygodnym zejściem

Jednym z najprostszych i najtańszych pomysłów na taras, jest stworzenie podestu przed drzwiami wejściowymi. Dzięki pokryciu tarasu drewnem, będzie on prezentował się nienagannie, a dzięki odpowiedniej konserwacji posłuży nam wiele lat. Biorąc pod uwagę nierówny teren, projektanci dopasowali wysokość tarasu do wysokości drzwi wejściowych. Niewielka różnica wysokości pomiędzy tarasem a ziemią nie wymagała postawienia barierki, ale jednocześnie, stworzono jeden niewielki schodek, dzięki któremu schodzenie z tarasu będzie wygodne. 

Taras z przednim zejściem

Bardziej oryginalnym pomysłem jest zdecydowanie się na podwójny taras, który znajduje się na dwóch poziomach. Połączono je za pomocą estetycznych, półokrągłych schodków, które dodają całości elegancji. Tak duża przestrzeń tarasu będzie idealna, jeżeli lubicie organizować przyjęcia na świeżym powietrzu dla rodziny i przyjaciół!

Taras z basenem

Jednym z bardzo wyszukanych pomysłów naszych architektów, jest ten podwyższony taras z basenem. Połączenie kremowych płytek z ciemnym drewnem sprawia, że taras jest elegancki, ale i nowoczesny. Przestrzeń tarasu zakończona została wbudowanym basenem o kształcie ośmiokąta, który zapewni wszystkim domownikom ogromną porcję zabawy i relaksu!

Taras wzdłuż długości domu

Kolejnym świetnym pomysłem, którym warto się zainspirować, jest podłużny taras, który stworzono wzdłuż frontu domu. Optycznie wysmukla on budynek, ale też zapewnia dużą ilość miejsca, by postawić na nim leżaki i stół z krzesłami. Wiejski projekt świetnie komponuje się z rosnącą wokół lawendą, przywodząc na myśl sielski klimat francuskich wiosek!

Taras wysoko położony

Jeżeli Wasz taras znajduje się wysoko ponad poziomem ogrodu, zamiast całkowicie go odgradzać, warto zdecydować się na schody. Te znajdujące się w projekcie, idealnie pasują do charakteru ogrodu. W całości stworzone z ciemnego drewna nie przytłaczają roślinności wokół i stanowią świetne połączenie domu z ogrodem!

Taras wokół całego domu

Taras położony wokół całego domu będzie świetnym rozwiązaniem, jeżeli w Waszej rodzinie jest dużo dzieci! Zabawa na dworze, szczególnie w chowanego, czy berka, sprawia pociechom wielką frajdę, a Wy będziecie pewni, że są one bezpieczne! Co więcej, taki taras pozwoli Wam przez cały dzień przemieszczać się tam, gdzie wędrują promienie słoneczne, bądź schować się w cieniu.

Różne powierzchnie

Jednym z najlepszych połączeń, zarówno we wnętrzach, jak i w ogrodzie, jest zestawienia naturalnego drewna z kamieniem. W tym projekcie nasi specjaliści stworzyli nieregularne wzory z desek oraz kamiennych płytek, dzięki czemu całość przedstawia się niezwykle nowocześnie, ale i świetnie współgra z otaczającym taras krajobrazem! 

Taras dla aktywnych

Duży taras będzie spełnieniem marzeń każdego sportowca! Dzięki pokaźnemu basenowi, a także otaczającej go pokaźnej przestrzeni, mieszkańcy będą mogli regularnie pływać, oraz ćwiczyć, nawet w kilka osób jednocześnie! Dodatkową zaletą tego tarasu jest to, że architekci nie wycięli krzaków i choinek znajdujących się w ogrodzie, tylko dostosowali projekt tarasu do ich położenia. Dzięki temu jest on integralny z resztą ogrodu i pełen cienia, którego tak brakuje w najgorętsze dni lata.

Taras z białymi detalami

Jednym z naszych faworytów w tym zestawieniu najlepszych tarasów, jest ten zachwycający projekt. Betonowy pas pomalowany na biało pięknie okala drewniany taras, ale też idealnie współgra z nowoczesną fasadą domu! Minimalizm i trafne połączenie grafitu, bieli i rudości drewna fantastycznie kontrastuje z zieloną trawą i sprawia, że całość jest niezwykle przyjemna dla oka!

Taras z niepełnym zadaszeniem

Jeżeli chcecie, by taras współgrał z całością domu i nie wydawał się nieukończony, warto przemyśleć zadaszenie. Nasi projektanci zadbali o tych, którzy cenią promienie słoneczne i stworzyli zadaszenie, które opiera się wyłącznie na poziomie ułożonych belkach. Dzięki temu, promienie słoneczne nadal będą oświetlać nie tylko taras, ale i wnętrza domu.

Jesteście zainteresowani innymi projektami tarasów? Zobaczcie tutaj:

Idealny taras na każdą pogodę!

Czym kierujecie się aranżując swój własny taras?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu