Tak pokochasz gotowanie w domu! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Tak pokochasz gotowanie w domu!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
The Original British Standard Kitchen Wiejska kuchnia od British Standard by Plain English Wiejski
Loading admin actions …

Niektórzy z nas uwielbiają gotować i mogliby przygotowywać posiłki przez cały dzień, zapraszać smakoszy na degustację, a i tak wciąż szukają nowych przepisów na nietypowe dania. Jednak nie każdy z nas z takim entuzjazmem zabiera się za obieranie ziemniaków, czy krojenie pomidora. Jak sprawić, żeby gotowanie w domu było przyjemniejsze? Przede wszystkim powinniśmy mieć odpowiednio wyposażoną kuchnię i chodzi tutaj nie tylko o sprzęt gospodarstwa domowego, ale również wszystkie niezbędne produkty spożywcze. Jeśli w trakcie gotowania okaże się, że zabrakło nam kilku składników i znów musimy iść do sklepu – chyba każdemu by się odechciało! 

Co zrobić, aby gotowanie stało się przyjemniejsze? Jak możemy ulepszyć naszą kuchnię? I jak zadbać o odpowiednią atmosferę, aby nasze danie zostało przygotowane z radością, a następnie smakowało jak z najlepszej restauracji?

Włącz muzykę!

O magicznych właściwościach muzyki wie każdy. Jest wykorzystywana jako środek na poprawę humoru, niezbędny element każdej imprezy, pomaga w terapii wielu chorób i często też w domowych czynnościach. Kto nie lubi posłuchać ulubionej muzyki w drodze do pracy lub sam nie zaczyna nucić pod nosem ostatniego hitu, gdy tylko słyszy pierwszą frazę w radiu? Muzyka jest nie tylko lekiem na złe samopoczucie, zabicie czasu i sposobem na rozkręcenie domówki – sprawdza się również przy codziennych czynnościach. Czas płynie szybciej w rytm tanecznych dźwięków, a my nie skupiamy się tylko na tym, co mamy do wykonania, ale również na wesołym podśpiewywaniu melodii lub ruszaniu w takt nogą. Gotowanie w ciszy, w której co jakiś czas rozbrzmiewa dźwięk uderzania noża o deskę przy krojeniu marchewki – mogłoby zniechęcić nawet najlepszych szefów kuchni…

Miej pod ręką swój ulubiony napój

kubek kawunia od Cynamon Studio Nowoczesny
Cynamon Studio

kubek kawunia

Cynamon Studio

Nawodnienie jest bardzo ważne i nie powinniśmy o nim zapominać podczas domowych obowiązków, takich jak sprzątanie, czy właśnie gotowanie. Jednak nie tylko o wodę tutaj chodzi! Niektórzy z nas lubią smak kawy, inni przepadają za słodkimi sokami, a może energetyczne smoothie wyzwoli naszą wewnętrzną moc? Podczas kosztowania przygotowywania posiłków powinniśmy mieć pod ręką coś, co lubimy – przekąski nie są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zapchają nasz żołądek przed podaniem kolacji, a nie po to tak się staramy! Kubek z ulubioną zieloną herbatą powinien sprostać zadaniu, a dla podkreślenia smaku i rozluźnienia po ciężkim dniu możemy też sięgnąć po lampkę wina, która zawsze idzie w parze z pysznym jedzeniem.

Rób zdjęcia jedzenia, które przygotowujesz

Letnie mieszkanie pod Berlinem od Loft Kolasiński Industrialny Żelazo/Stal
Loft Kolasiński

Letnie mieszkanie pod Berlinem

Loft Kolasiński

Pochwal się tym co właśnie robisz! Istnieje dużo aplikacji i portali na których możesz zaprezentować swoje umiejętności. Prześlij znajomym zdjęcie przygotowywanego posiłku, a z pewnością ich pozytywna reakcja zmotywuje Cię do dalszego gotowania i rozwijania swoich umiejętności. Chęć zaprezentowania tego, co zrobiło się samemu w jak najlepszy sposób, będzie mieć wpływ na stopień zaangażowania. Jeśli chcesz bardziej się starać o to, co wyniknie z kuchennej przygody, ale nie masz wewnętrznej siły na takie rozwiązania i najchętniej odgrzałbyś coś w mikrofalówce – to postaraj się przygotować coś własnoręcznie i zrobić zdjęcie. Patrząc na efekt poświęcenia swojego czasu będziemy automatycznie stali się robić to lepiej.

To apetyczne zdjęcie zostało wykonane przez loft szczecin.

Posprzątaj bałagan

The Original British Standard Kitchen Wiejska kuchnia od British Standard by Plain English Wiejski Drewno O efekcie drewna
British Standard by Plain English

The Original British Standard Kitchen

British Standard by Plain English

Nie tak nie odstrasza nas od gotowania i jednocześnie zachęca po sięgniecie po telefon i zamówienie jedzenia na wynos, jak myśl o stercie garnków, patelni i talerzy czekających na umycie po skończonym posiłku. W przypadku talerzy nie może się to odbyć wcześniej, ale niektóre garnki i patelnie możemy umyć już po użyciu, a jeszcze podczas gotowania. Jeśli coś nie jest nam już potrzebne – po prostu to umyjmy. Posprzątajmy blat, zetrzyjmy resztki mąki i umyjmy to, czego nie będziemy na razie używać. Taki nawyk pozwoli nam na spokój ducha i nie będziemy się obawiać, że po gotowaniu czeka na nas godzina sprzątania…

Pomysłowe dodatki do kuchni

Wyposażenie kuchni, które jest nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne i zaskakujące, to marzenie każdego miłośnika gotowania. Najlepiej, jeśli uda się połączyć to z inną pasją i przenieść do kuchni. Wszelkiego rodzaju spersonalizowane dodatki, które podkreślą hobby, czy po prostu będą się bezpośrednio wiązać z użytkownikiem nawet pod względem sentymentalnym (np. dostaniemy je od kogoś dla nas ważnego), stanowią świetny element wyposażenia. Z chęcią będziemy sięgać po daną rzecz i jej używać, a przy tym mieć sporo zabawy!

Stwórz motywy przewodnie każdego posiłku, który przygotowujesz

Jeśli chcesz, żeby gotowanie było przyjemniejsze, to uczyń z tego zabawę. Tworząc motyw przewodni każdego posiłku, uruchomisz kreatywność i nagle poczujesz się jak dziecko, które zamiast plasteliny, ma w rękach warzywa i owoce, czekające na podanie w ciekawej formie. Takie dania zaskoczą gości i domowników, którzy zamiast zwykłych ziemniaków z kotletem otrzymają kartoflaną bezludną wyspę i smażony statek. Czy to już nie brzmi zachęcająco?

Chcesz mieć nie tylko wyjątkowe posiłki, ale i całą kuchnię? Sprawdź inspiracje w tym artykule: Jak zaprojektować kuchnię marzeń?

Jakie jeszcze triki znacie na gotowanie z przyjemnością?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu