Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez MadaM Architecture

Osiem sposobów na powiększenie małej łazienki

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Łazienka to miejsce, w którym codziennie spędzamy bardzo dużo czasu. Na pewno więcej, niż nam się zwykle wydaje. Rano jakiś szybki prysznic, wieczorem relaksująca kąpiel i zegar nabija godziny. Dlatego właśnie każda łazienka powinna być do granic możliwości funkcjonalna, a przy okazji dobrze, jeśli będzie także estetyczna, będzie miała wystarczająco dużo miejsca do przechowywania różnego rodzaju rzeczy oraz umożliwi bezproblemowe odprężenie się o dowolnej porze dnia i nocy. O ile realizacja tych wszystkich wymagań nie stanowi z reguły problemu w łazienkach dużych, o tyle – jak tego dokonać w pomieszczeniach niewielkich?! Wbrew pozorom, nie jest to nic trudnego i niewykonalnego. Na potwierdzenie naszych słów przygotowaliśmy niniejszy Katalog Inspiracji, w którym zamieściliśmy osiem sztuczek pomocnych w powiększeniu każdej łazienki, podniesieniu jej poziom komfortu, a przy tym nie opróżniających portfeli.

1. Różne wzory i materiały

Mimo, że mała to jednak piękna. Urządzona w stylu skandynawskim, dzięki umiejętnemu połączeniu różnych wzorów i materiałów przenosi każdego odwiedzającego wręcz w inny, lepszy wymiar. Wskazówka: Nie ma co przesadzać i dekorując łazienkę najlepiej ograniczyć się do trzech kolorów. Bardzo łatwo jest przedobrzyć i sprawić, że finalny efekt nie spełni naszych oczekiwań.

2. Zdjęcia i obrazy, czyli my

Mozaiki z płytek: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Deeco
Deeco

Mozaiki z płytek

Deeco

Nie tylko salon i sypialnia powinny od razu wskazywać, kto jest ich właścicielem.  W łazience również nie może zabraknąć osobistych dodatków i akcentów. Dzięki nim każda minuta spędzona w pomieszczeniu będzie o 100 razy przyjemniejsza niż nawet sekunda spędzona w łazience typowej i niczym nie różniącej się np. od łazienek hotelowych, czy innych. Zdjęcia i obrazy warto dodatkowo podświetlić i tym samym sprawić, że pomieszczenia wyda się każdemu optycznie większe.

3. Miejsce na przechowywanie pod zlewem

Bez względu na wielkość – w każdej łazience musi zostać wygospodarowane miejsce do przechowywania. Ale jak tego dokonać w małej łazience? Półka nad umywalką to tylko jedno z rozwiązań. Inne, równie ciekawe wiąże się z przestrzenią pod zlewem, w której można umieścić szafkę lub na przykład jakieś kosze i pojemniki.

4. Pionowe linie

2-poziomowe mieszkanie: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Perfect Space
Perfect Space

2-poziomowe mieszkanie

Perfect Space

Pionowe linie to idealny sposób na optyczne powiększenie przestrzeni. Dlaczego? Albowiem zmuszają one oko do spojrzenia w górę, a przez to stwarzają wrażenie wysokości i szerokości o wiele pokaźniejszych niż w rzeczywistości. Prosta, a jakże skuteczna sztuczka!

5. Mocny kontrast

W odcieniach szarości: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez FAMM DESIGN
FAMM DESIGN

W odcieniach szarości

FAMM DESIGN

Zwykle, aby nie zmniejszać przestrzeni łazienkowej, decydujemy się na pomalowanie ścian na jasno i dobre oświetlenie wnętrza. Na szczęście miłośnicy ciemnych barw nie stoją na straconej pozycji. Z pomocą przychodzi im kontrast. Jedyne, co należy zrobić, to przyciemnić ścianę równoległą do tej, w której zainstalowano drzwi wejściowe. Automatycznie poczucie głębi gwarantowane!

6. Sztuczka z lustrem

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Rupert Bevan Ltd
Rupert Bevan Ltd

Antiqued Mirror Bathroom Panelling

Rupert Bevan Ltd

Mała łazienka? A zatem czas na użycie lustra i wykorzystanie jego magii! Przecież nie może być łazienki bez lustra! Duże lustro wzmacnia jasność i przytulność pomieszczenia. Co więcej, dzięki odbijaniu przestrzeni skutecznie ją powiększa, a do tego przecież zmierzamy.

7. Szafki zamiast klasycznej umywalki

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez MJ Intérieurs
MJ Intérieurs

Salle d'eau esprit méditerranéen

MJ Intérieurs

Cóż za niesamowita łazienka zaaranżowana w stylu śródziemnomorskim! Interesująco zaprojektowana ściana, trójkolorowa dekoracja i dużo światła – nic dodać, nic ująć. Postawienie na wiszące szafki optycznie powiększyło przestrzeń. Jak to możliwe? Dzięki takiemu posunięciu widoczna jest cała podłoga, nic na niej nie stoi, nic nie zakłóca porządku.

8. Wnęki w ścianie

Po raz kolejny kwestia przechowywania i magazynowania. Oprócz miejsca pod zlewem lub klasycznej półki na ścianie, oto jeszcze jeden, elegancki sposób na rozwiązanie problemu nadmiaru gadżetów. Przed Wami wnęka w ścianie! Łatwość wykonania oraz niepowtarzalny styl na pewno przemawiają na jej korzyść.

Który z tych sposobów jest według Was najlepszy?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu