Bramy ze stali nierdzewnej – 5 przykładów

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Brama wjazdowa - wzór G101, ALMET Kowalstwo Artystyczne ALMET Kowalstwo Artystyczne Klasyczny ogród
Loading admin actions …

Wybór bramy na podwórko to nie lada wyzwanie. Przy decydowaniu się na konkretną, należy się kierować funkcjonalnością, ale również estetyką. Jeżeli nie wiecie, czy zdecydować się na bramę jedno-, czy dwuskrzydłową, zdobioną, czy prostą, ani jaki kolor będzie pasował do elewacji i stylu Waszego domu, w dzisiejszym artykule chcemy pomóc Wam w tym trudnym wyborze.

Na rynku dostępne są najrozmaitsze wzory i kolory, dlatego też postaramy się pokrótce przedstawić Wam te, które najlepiej będą pasować do Waszego podwórka oraz domu ograniczając się do bram ze stali nierdzewnej. 

Minimalistyczna

Brama projektu Kosmetal Adam Małkowski jest niezwykle prosta, a przy tym nowoczesna. Połączenie stali nierdzewnej z ciemnym drewnem jest niezwykle interesującym połączeniem, wiążącym ze sobą nowoczesność z klasyką. Jeżeli cenicie sobie prywatność, a jednocześnie nie chcecie odgradzać swojego domu od sąsiadów nieestetycznym murem, rozwiązanie tego typu sprawdzi się w stu procentach. Brama oraz jednocześnie ogrodzenie zapewniają kameralność, przy jednoczesnej lekkiej konstrukcji. Brama ta sprawdzi się przy nowoczesnych projektach domów i świetnie podkreśli ich charakter. Decydując się jednak na bramę z elementami drewnianymi musicie koniecznie pamiętać o odpowiedniej konserwacji, inaczej brama nie posłuży Wam przez długie lata. 

Ciekawa forma

Kolejna brama została wykonana przez Solmet PUH Import Export i swoją estetyką wpasuje się w styl klasycznych domów i podwórzy. Jest ona przesuwana, dzięki czemu świetnie sprawdzi się przy małych podwórkach, ewentualnie na terenach nie będących płaskimi. Kaskadowa forma bramy w czerni jest nowoczesna i nie przytłacza swoim wyglądem. Ażurowa forma bramy nie sprawdzi się jednak u tych z Was, którzy cenią prywatność. Istotna jest możliwość elektrycznego obsługiwania bramy, która zapewni swoim użytkownikom wygodę i komfort. 

Elegancka

Jeżeli jesteście właścicielami wymarzonego dworku, a Wasz ogród jest zachowany w klasycznym stylu, ta elegancka brama kuta będzie dopełnieniem perfekcyjnej posiadłości. Wyjątkowa brama projektu Almet Kowalstwo Artystyczne została przemalowana na klasyczną czerń, co tylko dodatkowo dodaje jest wytworności. Brama jest dwuskrzydłowa, oraz jej wyższa od ogrodzenia, dzięki czemu świetnie wpasowuje się w dworkową estetykę. Ponadto jest niezwykle ozdobna, przy jednoczesnej elegancji i oszczędności wzorów, dzięki czemu pięknie wyeksponuje Wasz ogród oraz dom, podkreślając klasyczny charakter ogółu. 

Geometryczna

Kolejną bramą, która świetnie się sprawdzi tym razem nie tylko w domostwach, ale i prywatnych firmach, jest ta wykonana przez Solmet PUH Import Eksport. Ta dwuskrzydłowa brama jest solidna, przy jednocześnie dość lekkim wyglądzie. Jej przęsła zapewniają względną prywatność. Bramy o wzorach geometrycznych, gęstych, świetnie sprawdzą się przy minimalistycznych projektach domów, utrzymanych w chłodnej stylistyce. Ten model bramy jest niezwykle nowoczesny, dlatego nie decydujcie się na niego przy domach zaprojektowanych w dworkowej estetyce – podstawą pięknego podwórka jest spójność w stylach pomiędzy wszystkimi elementami. 

Uniwersalna

Ogrodzenia nierdzewne, Armet Armet Nowoczesny ogród Ogrodzenia i mury

Najbardziej uniwersalną ze wszystkich przykładów, które dla Was wybraliśmy, jest brama firmy Armet. Jej nowoczesna i klasyczna forma świetnie sprawdzi się przy najróżniejszych typach domów (jeżeli zestawicie ją z kamiennym ogrodzeniem, tak jak zaproponowano na zdjęciu, będzie pasować nawet do bardzo eleganckich projektów). Zostawiona w swoim naturalnym, stalowym kolorze oraz dzięki delikatnym, nienachalnym zdobieniom, brama nie wysuwa się na pierwszy plan, dzięki czemu będziecie mogli w pełni wyeksponować Waszą posiadłość. Nie zapominajcie, że bramy stalowe również należy konserwować, jeżeli chcecie uniknąć nieestetycznej korozji.

Szukacie innych przykładów niesamowitych bram? Zobaczcie tutaj

Nowoczesne bramy wjazdowe i furtki- 5 przykładów

Która z bram najbardziej przypadła Wam do gustu?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu