Świetny start w Nowy Rok dla Twojego domu! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Świetny start w Nowy Rok dla Twojego domu!

A.D. A.D.
APARTAMENT GARNIZON W GDAŃSKU Industrialna garderoba od Sikora Wnetrza Industrialny
Loading admin actions …

Grudzień i styczeń to miesiące, będące doskonałą okazją na podsumowanie starego roku i zaplanowanie nowego. To czas, w którym warto wyciągnąć wnioski z sytuacji które minęły i już nie wrócą. Warto jest przypomnieć sobie swoje osiągnięcia, sukcesy, osiągnięte cele i cieszyć się nimi oraz wyciągnąć odpowiednie wnioski. Przełom roku to czas postanowień, planów i poszukiwania motywacji do zmian. Ważne jest aby w pierwszej kolejności wyznaczyć sobie cele, do których będziemy dążyć. Jak mówi chińskie przysłowie: „Jeśli nie wiesz gdzie idziesz, to tam nie dojdziesz”. Cele są podstawą motywacji do działania, wyzwalają kreatywność, stymulują powstawanie nowych pomysłów, pozwalają Wam wziąć życie we własne ręce. Warto taką nową energię przekłuć na zmiany w życiu jak i przestrzeni w której egzystujecie. Rozejrzyjcie się po swoim wnętrzu, weźcie czysta kartkę i zapiszcie na niej zmiany jakie chcielibyście przeprowadzić w Nowym Roku 2016. Może przyda się nowa kanapa? A może wystarczy odnowić starą? Niewykluczone, że potrzebne będą większe zmiany takie jak remont albo przemalowanie poszczególnych pomieszczeń. Zapiszcie te i inne cele na białej kartce a następnie powoli, krok po kroku, systematycznie realizujcie je. Macie na nie przecież cały nadchodzący rok!

Gruntowne porządki

Apartament w Krakowie - salon z jadalnią Skandynawska jadalnia od AvoCADo Skandynawski
AvoCADo

Apartament w Krakowie – salon z jadalnią

AvoCADo

W wielu z nas drzemie dusza prawdziwego bałaganiarza oraz zbieracza. Rzadko kiedy odkładamy rzeczy na swoje miejsce, lubimy wyjąć coś z półki lub szafki, a potem tego nie schować, a na dodatek, przez naszą sentymentalność, trudno jest się nam rozstać nawet z banalnymi przedmiotami, które powoli, ale sukcesywnie zaśmiecają nasz pokój. W nowy rok warto wejść z lśniącym od czystości i świeżości domem. A jak się do tego zabrać? Musisz najpierw wziąć do ręki worek na śmieci i chodząc po pokoju wyrzucać wszelkie napotkane papiery, stare bilety, stare czasopisma, których nie prenumerujesz, puste opakowania po kosmetykach, słodyczach i tak dalej.  Następnie pochowaj rzeczy, które niepotrzebnie zajmują miejsce na regałach, półkach czy blatach. Minimalistyczny wystrój jest łatwiejszy do sprzątania i do utrzymania porządku. Kiedy wykonasz już powyższe czynności, weź się za tę część sprzątania, która z pewnością jest ci doskonalone znana. Powycieraj kurz ze wszystkich powierzchni, także z parapetów oraz sprzętów elektronicznych. Pozamiataj i umyj podłogę. A teraz ciesz się pięknym, czyściutkim mieszkaniem.

Porządki w kuchni

Zadbaj o dokładne wysprzątanie części kuchennej. Po świętach na pewno dużo miejsca zajmuje jedzenie – zadbaj aby się nie zepsuło mrożąc je lub przetwarzając. Przepatrz szafki kuchenne ponieważ często zawierają one stare przeterminowane jedzenie, które może być siedliskiem dla moli spożywczych. Warto suche produkty przechowywać w specjalnych, szczelnie zamykanych pojemnikach – dłużej będą świeże i  nie będą wietrzały. W pojemnikach możesz trzymać wszystko, co sypkie – kawę, herbatę, kakao, płatki śniadaniowe, mąkę, czy cukier. Jedzenie w szafkach warto segregować według klucza: każdy ma swoje ulubione przekąski, które będzie dużo łatwiej znaleźć jeśli podzielisz szafkę tak, by każdy z domowników miał swoją półkę. Kiedy poinformujesz członków rodziny o ich „kącikach”, zaoszczędzisz mnóstwo czasu.

Przemeblowanie

Zmiana układu mebli może poprawić nie tylko odbiór estetyczny pomieszczeń ale przede wszystkim ich funkcjonalność. Spójrzmy na swoje wnętrze okiem architekta i zastanówmy się czy przestawienie pojedynczych mebli nie poprawi proporcji pomieszczenia. Może zmiana miejsca fotela poprawi komfort użytkowania go ponieważ nowe miejsce będzie bardziej ustronne? A może wystarczy przenieść lampę stojącą by czytało się lepiej? Nawet jeśli zmiana nie wpłynie na komfort użytkowania niewątpliwie będzie rzutować korzystnie na postrzeganie przestrzeni mieszkalnej przez jej użytkowników. A wiecie przecież, że w nowy rok warto wejść z nową energią!

Remanent szafie

APARTAMENT GARNIZON W GDAŃSKU Industrialna garderoba od Sikora Wnetrza Industrialny
Sikora Wnetrza

APARTAMENT GARNIZON W GDAŃSKU

Sikora Wnetrza

Przy okazji gruntownych porządków nie można zapomnieć o szafie z ubraniami. Warto poświęcić na takie sprzątanie jeden cały dzień i mieć z głowy wszystkie elementy pokoju, włącznie z tą małą garderobą. Wyjmij wszystkie ubrania i posegreguj je na trzy kupki: rzeczy, w których będziesz jeszcze chodzić, rzeczy znoszone i do wyrzucenia, rzeczy w dobrym stanie, których już nie chcesz nosić, a które możesz oddać potrzebującym lub sprzedać. Te ubrania, które zostały na pierwszej kupce poukładaj w szafie z powrotem. Możesz to zrobić kolorystycznie lub też poukładać rzeczy w zestawy do noszenia. Pamiętaj także, aby wyrzucić znoszoną bieliznę. Rzeczy z ostatniej kupki wrzuć do prania, a potem zdecyduj, co chcesz z nimi zrobić. Jeśli sprzedać, to zrób im zdjęcie i wystaw na aukcji internetowej. Jeśli oddać potrzebujący, to możesz dać ogłoszenie na pchlim targu lub też wrzuć je do specjalnego kontenera. A może warto pomyśleć o szafie garderobianej? Ta ze zdjęcia została zaaranżowana w mieszkaniu projektu SIKORA WNETRZA.

Kup coś nowego

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od homify Nowoczesny

Nowy, wyrazisty i modny akcent we wnętrzu może zdziałać cuda. Czasami warto zainwestować w coś naprawdę ładnego, co sprawi nam radość, odmieni charakter przestrzeni. Warto poszperać po portalach sprzedających produkty młodych projektantów, po portalach zakupowych oraz po serwisach z ogłoszeniami – znajdziecie tam perełki, które sprawią Wam wiele radości. Dobrym przykładem jest okrągłe lustro, które ustawione nad konsolą w przedpokoju nadaje idealne proporcje kompozycji a zarazem ożywią wnętrze. Niewielki dodatek decydujący o całej harmonii aranżacji. Takie drobne miany mogą przynieść wspaniały efekt. Zobaczcie również Jak za pomocą małych zmian całkowicie odmienić wnętrze?

Otwórz okna

Szeroko otwórz okna aby wpuścić do środka świeże powietrze. Zadziała to stymulująco i odświeżająco. Poprawi wydolność pracy i klimat we wnętrzu. A jak wykonywać poprawne wietrzenie aby nie tracić zbyt dużo ciepła i nie podnosić rachunków za ogrzewanie? Zasada mówi, żeby robić to 3 razy dziennie przez 10 minut. Należy otworzyć okna na oścież – szczególnie skuteczne jest wietrzenie przez otwarcie przynajmniej dwóch okien w pomieszczeniu i wytworzenie przeciągu. Dzięki temu w krótkim czasie można odprowadzić duże ilości wilgoci z pomieszczenia.

A Wy jakie macie postanowienia na nadchodzący rok?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu