Projekty,  Salon zaprojektowane przez atelier137 ARCHITECTURAL DESIGN OFFICE

Prosty dom jednorodzinny, dla którego można stracić głowę

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dziś zabierzemy Was w podróż do Tokio, do Japonii, gdzie obejrzymy wyjątkowy przykład typowej, dalekowschodniej architektury. Jest to minimalistyczny dom jednorodzinny- nowoczesny zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Klarowne linie, zredukowane do niezbędnego minimum wyposażenie i funkcjonalny design składają się na lokum, dla którego można stracić głowę.

Japoński minimalizm z domieszką stylu skandynawskiego

Patrząc na dom od frontu możemy przekonać się, jak prosty i ponadczasowy jest jego design. Ma regularną, sześcienną bryłę o płaskim dachu. Klarowne linie i prosta struktura kreują wyjątkowe schludne i przyjemne lokum.

Minimalistyczna forma płynnie łączy się ze skandynawskim designem. Fasadę pokrywa jasne drewno, które świetnie komponuje się z betonowymi fundamentami. Niewielka okna od strony ulicy zapewniają wystarczający dopływ naturalnego światła, ale nie ujmują niczego z poczucia prywatności.

Niespodzianka z drugiej strony

Uwierzycie, że to ten sam dom?

Z tej strony podziwiać możemy kunszt, z jakim architekci wkomponowali bryłę budynku w działkę budowlaną zlokalizowaną na skarpie. Od frontu zupełnie nie było widać, jak duży jest w rzeczywistości ten dom.

Fasada od strony ogrodu jest nieco bardziej surowa, niż od strony ulicy. Beton w połączeniu ze szkłem, metalem i drewnem prezentuje się modnie i naturalnie.

Każde piętro domu ma dostęp do kilku balkonów, gdzie mieszkańcy mogą spędzać czas na zewnątrz. Balkony rekompensują brak dużego, przestronnego ogrodu.

Wnętrze typu open-space

Wnętrza domu są pełne naturalnego światła, które swobodnie wpada przez wielkoformatowe okna. Zacierają one granicę pomiędzy tym co w środku, a co na zewnątrz. Zapewniają także fantastyczne widoki na okolicę niemal z każdego miejsca w domu.

Wnętrza wykończono jasnym drewnem, pięknie komponującym się z białymi ścianami. Wyposażenie ma minimalistyczny charakter i nowoczesny design.

Nowocześnie, ale przytulnie

Projekty,  Salon zaprojektowane przez atelier137 ARCHITECTURAL DESIGN OFFICE
atelier137 ARCHITECTURAL DESIGN OFFICE

リビングダイニング(親世帯)~甲府 I さんの家

atelier137 ARCHITECTURAL DESIGN OFFICE

Wnętrze bazuje na neutralnej palecie kolorów oraz naturalnych materiałach. O przytulny charakter dba drewno- drewniane są nie tylko meble czy podłoga, ale także belki na suficie.

Strefa dzienna

Projekty,  Salon zaprojektowane przez atelier137 ARCHITECTURAL DESIGN OFFICE
atelier137 ARCHITECTURAL DESIGN OFFICE

リビング(子世帯)~甲府 I さんの家

atelier137 ARCHITECTURAL DESIGN OFFICE

Strefa dzienna, urządzona na otwartym planie, łączy w sobie obszary salonu, jadalni i kuchni. W tej ostatniej króluje pokaźnych rozmiarów wyspa kuchenna, wykończona ciemnym drewnem. Na jadalnię składają się z kolei meble drewniane, ale jasne i o nowoczesnym designie. Najbardziej nowoczesny charakter ma salon, gdzie skórzana kanapa i designerski stolik kawowy dbają o współczesną atmosferę.

Klasa i styl

Każdy element wyposażenia tego wnętrza, nawet ten o bardzo funkcjonalnym charakterze, odznacza się klasą i dobrym stylem. Mowa tutaj głównie o kominku w postaci czarnej kozy z odsłoniętym szybem oraz o delikatnych, drewnianych schodach sparowanych z czarną, metalową balustradą.

Jak Wam się podoba ten dom?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu