Stara kuchnia zyskuje nowe życie za sprawą świetnych pomysłów na ściany

homify.Pl homify.Pl
Parete lavagna in cucina, Anna Leone Architetto Home Stager Anna Leone Architetto Home Stager Nowoczesna kuchnia
Loading admin actions …

Kuchnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu. Jest to centrum życia rodzinnego, przestrzeń gdzie zaczynamy dzień smaczną kawą i kończymy pyszną kolacją. Jest to również miejsce, gdzie można uwolnić swoją kreatywność w przyrządzaniu posiłków dla najbliższych. Bardzo istotnym jest więc, żeby to pomieszczenie było zarówno przyjemne, jak i funkcjonalne, ale również, żeby odzwierciedlało naszą osobowość. Aby osiągnąć ten cel, nie trzeba inwestować kokosów, ani zobowiązywać się do ogromnych remontów. Dobry pomysł może okazać się wystarczający. 

Jeżeli jesteście zainteresowani tym, w jaki sposób całkowicie odmieniono wizerunek pewnej kuchni za pomocą jednej sztuczki, czytajcie dalej!

​Przed: zwyczajna kuchnia

Oto kuchnia przed remontem: sytuacja nie jest dramatyczna, ale na pewno brakuje tu odrobiny stylu i pomysłu. Mamy dość trywialną przestrzeń o nudnych ścianach. Zdecydowanie, to właśnie ściany potrzebowały delikatnego liftingu.

​Wolna ściana

Przed rozpoczęciem prac, ściana została całkowicie oczyszczona z wątpliwych dekoracji. Pomalowano ją na biało, co daje doskonały punkt wyjściowy dla wszelkich aranżacji.

​Zaczynamy prace!

Oto jak na dobre zaczęły się prace. W zamyśle, miała powstać ściana wyzwalająca kreatywność. Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że cel został osiągnięty.

​Zupełnie inna ściana

Tablica na ścianie już gotowa! Teraz wystarczy zapełnić ją zabawnymi rysunkami i wiadomościami dla reszty mieszkańców.

​Przestrzeń do zabawy

Bez zahamowań, puszczamy wodze fantazji! Ściana pokryta farbą tablicową jest nie tylko niezwykle zabawna ale również bardzo użyteczna. Bez problemu można zostawiać wiadomości dla reszty mieszkańców, spisywać na szybko przepisy, listę zakupów, czy cokolwiek innego przyjdzie nam do głowy. Tak samo łatwo jak naniesiemy nowe treści, tak samo szybko i łatwo się ich pozbędziemy. Świetna zabawa dla dorosłych i dla dzieci!

​Kuchnia po – Część 1

Chcieliście już zobaczyć efekt końcowy w całości? Oto i on! Czerń farby tablicowej wnosi do przestrzeni zupełnie nowy powiew. Teraz, mając w kuchni ścianę pełną rysunków i tekstu, całość wygląda o wiele bardziej wyrafinowanie i elegancko. Jednocześnie, te same rysunki i wiadomości dodają kuchni pewnego charakteru i osobowości.

​Kuchnia po – Część 2

Teraz patrzymy na kuchnię z przeciwnej perspektywy. Jak widać, mamy świetny kontrast pomiędzy jasnymi meblami i podłogą, a czarną ścianą. Chyba wszyscy się zgodzimy, że otrzymano bardzo nowoczesny i niepowtarzalny efekt za pomocą jednej zmiany.

Wy również poszukujecie ciekawych pomysłów na ściany? Zajrzyjcie do Katalogu Inspiracji: Farba, czy nie farba – oto jest pytanie! Kilka ciekawych pomysłów na ściany

Macie już ścianę pokrytą farbą tablicową, czy dopiero planujecie jej stworzenie?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu