Drewniana chata w ultra nowoczesnej odsłonie! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Drewniana chata w ultra nowoczesnej odsłonie!

Aśka Warchał Aśka Warchał
od Innauer-Matt Architekten ZT GmbH
Loading admin actions …

Austriackie studio architektury Innauer und Matt zostało stworzone przez dwójkę młodych profesjonalistów, których celem jest tworzenie minimalistycznych budowli upiększających wręcz otaczający je krajobraz. Dzisiaj pokażemy Wam niezwykły dom z drewna, który zaprojektowali dla młodej rodziny. Jeśli chcielibyśmy być dokładni, to mamy do czynienia z dobudówką wzniesioną na miejscu starszej, niepraktycznej konstrukcji. Łączy się ona ze starym, tradycyjnym budynkiem z drewna, co miało niemały wpływ na ostateczny kształt projektu naszych architektów. Na uwagę zasługuje także nowoczesne miejsce parkingowe przed domem, tym bardziej, że znajdujemy się w górskim, zielonym krajobrazie!

Uwielbiacie drewniane domy z drewnianymi wnętrzami? Ten dom z pewnością się Wam spodoba…

Drewniane schronienie pośród wzgórz

Pierwszym wyzwaniem było oczywiście stworzenie projektu, który wpisałby się w istniejące założenie. Stary budynek określił szerokość oraz formę nowego, stały się one harmonijną całością. Miejsce ich spotkania możemy zaobserwować po zmianie materiału pokrycia dachu. Na powyższym zdjęciu doskonale widać wspomniane już wcześniej miejsce parkingowe z betonowym zadaszeniem oraz praktycznym pomieszczeniem gospodarczym. Jego prosty dach oraz surowość betonu wprowadzają ducha nowoczesności.

Praktyczny taras

Na tyłach ogromnej dobudówki znalazł się mały lecz praktyczny taras. To miejsce wypoczynku oraz zabawy dla dzieci. Postawiono tutaj klasyczne meble ogrodowe z drewnianymi siedziskami i metalowymi nogami. Można tutaj rozsiąść się wygodnie i podziwiać widoki. Tak okno tylnej fasady jak i przeszklenie drzwi na taras są znacznie większe niż pozostałe otwory okienne z racji ich umiejscowienia od strony prywatnej.

Piękno prostoty

Mamy do czynienia z tradycyjną formą prostopadłościanu przykrytego dwuspadowym dachem. Jednak nasi architekci nie chcieli bezmyślnie odtwarzać wzorów z przeszłości. Wąskie deseczki wprowadzają elegancję, a nawet pewną dynamikę. Okno nie jest umieszczone wzdłuż osi symetrii fasady. Te drobne decyzje powodują, że nie mamy wątpliwości, iż stoimy przed współczesnym budynkiem.

Jasna kuchnia

Przestrzeń publiczna domu jest całkowicie otwarta, nie ma tutaj ścian ani drzwi. Funkcję granicy pełni duża konstrukcja – z jednej strony półka na książki, z drugiej zabudowa kuchni. Także ona jednak jest niemal całkowicie otwarta. Znajdujemy się teraz w przestrzeni kuchni oraz jadalni, gdzie zachwyca nas jak długie są obie strefy. Zapewnia to dużo miejsca do przechowywania oraz wygodę podczas rodzinnych posiłków.

Przestronny salon

Wchodzimy do środka i wręcz czujemy tutaj zapach drewna! Podłoga z jasnych desek, sufit oraz meble ze sklejki drewnianej… tutaj naprawdę poczuć można kontakt z naturą. Zwłaszcza, kiedy wygląda się przez duże okno, zmyślnie otwarte naprzeciw starego drzewa. Pod oknem zaprojektowano praktyczną ławę, która pełni jednocześnie funkcję mebla do przechowywania. Dekoracyjną funkcję pełni mur z cementowych bloków, odgradzający nowy dom od starego.

Królestwo drewna

Na koniec cofamy się do przedpokoju, gdzie praktyczna zabudowana szafa pomieści wszystko, co potrzeba. Widzimy także drzwi do toalety. Nas jednak najbardziej ciekawią drewniane schody, w całości wykonane z jasnej sklejki. Prowadzą one do trzech sypialni oraz na taras, który schowany jest w głębi spadu dachu. Ale to już słodka tajemnica właścicieli…

Myślicie o wystroju wnętrz z użyciem drewna? Koniecznie skonsultujcie ten Katalog Inspiracji: Drewno w aranżacji wnętrz – 9 świetnych pomysłów!

Co sądzicie o dekoracji ograniczonej praktycznie do pięknej faktury drewna? Lubicie takie subtelne aranżacje?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu