Parterowy dom w nietypowym wydaniu | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Parterowy dom w nietypowym wydaniu

Alicja Olko Alicja Olko
Loading admin actions …

Słysząc bungalow, myślimy najpierw o osobnych domkach wakacyjnych w ramach dużych hoteli, do których najczęściej udajemy się na wakacje w egzotycznych krajach. Bungalow jednak to nic innego jak jednokondygnacyjny dom o lekkiej konstrukcji i spłaszczonym, czterospadowym dachu. Często ma także charakterystyczne werandy. Budynki bungalowów charakterystyczne są dla budownictwa kolonialnego, a swój renesans przeżyły w Stanach Zjednoczonych w latach 60-tych, kiedy powstało wiele tego typu domów, tak znanych nam z amerykańskich filmów.

Dziś pokażemy Wam jednak niekonwencjonalny parterowiec, który nadaje terminowi bungalow nowego znaczenia. Zobaczcie sami!

Imponujący szklany front

od homify Eklektyczny

Tutaj widzimy, jak bardzo dom ten różni się od swoich parterowych braci. Zamiast sześciennej, pudełkowatej bryły zastajemy dom o kształcie niestandardowym i nieregularnym. Budynek otwiera się na otoczenie dzięki dużym przeszkleniom, wychodzącym na ogród pełen skalniaków i stawów.

Wkomponowany w działkę

od homify Eklektyczny

Spadzista działka o nieregularnym terenie wymuszała budowę bryły, która byłaby dostosowana do charakteru parceli. Z tej perspektywy dom utrzymany jest w stylu tradycyjnego bungalowu, z tym wyjątkiem, iż chcąc dopasować się do wyrwy w terenie, trzeba było wpuścić bryłę w działkę. Stworzono zatem piwnicę, na której to opiera się właściwa część domu.

Fantastyczny widok

od homify Eklektyczny

Szklany front wyniesiony ku górze zapewnia fantastyczne widoki na okolicę. Przeszklenia czynią wnętrze jaśniejszym i wypełnionym światłem. Wysoko umieszczone okna otwierają się automatycznie, przy użyciu pilota.

Jasny salon

Klasyczny salon od homify Klasyczny

W części o dużych przeszkleniach umieszczono jasny salon, który dzięki nim, a także z powodu wysokiego sufitu jawi się jasno i przestronnie. Eklektyczny dekor wprowadza ciekawe elementy wystroju oraz intensywne kolory. Wnętrze utrzymane jest w klimacie nieco ekscentrycznym, zauważyć tu można meble i dodatki dekoracyjne o charakterze niezwykle abstrakcyjnym.

Przytulna sypialnia

Eklektyczna sypialnia od homify Eklektyczny

Wystrój sypialni jest zupełnie różny od tego, który widzieliśmy w salonie. Dominują tutaj stonowane, ciepłe kolory- różne odcienie beżu, brązu i bieli. Drewniane dekoracje i egzotyczna roślinność czynią z niej wnętrze utrzymane w stylu kolonialnym. Absolutnym hitem tej sypialni jest drewniane łóżko o bardzo intrygującej formie.

Rodzinna kuchnia

Klasyczna kuchnia od homify Klasyczny

Kuchnia otwiera się na jadalnię i została zaprojektowana nie tylko stylowo, ale i praktycznie. Wyspa kuchenna na środku pełni także funkcję stołu, co sprawia, że cała rodzina może spotykać się w tym pomieszczeniu i wspólnie spędzać w nim czas. Biała zabudowa kuchenna ocieplona została elementami drewnianymi. Dzięki umieszczonemu na tylnej ścianie okna wnętrze kuchni jest jasne, ale jednocześnie ciepłe i przytulne.

Nowoczesna łazienka

Klasyczna łazienka od homify Klasyczny

Na koniec zaglądamy do łazienki, w której znalazło się miejsce nie tylko na wannę z hydromasażem, ale także na prysznic bez brodzika, który stylowo przeszklono. Biel i czerń dominują w tym wnętrzu,a ocieplają je drewniane elementy wyposażenia oraz pasiaste żaluzje. Warto także wspomnieć, że woda w ty domu ocieplana jest za pomocą specjalnej pompy cieplnej, co dodaje temu projektowi dodatkowej wartości ekologicznej.

Co myślicie o tym salonie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu