homify 360: dom skąpany w bieli | homify

homify 360: dom skąpany w bieli

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Loading admin actions …

W Sissach jest rodzina, która spełniła swoje marzenie o posiadaniu zapierającego dech w piersiach domu. Budynek zaprojektowano w nowoczesnym i zarazem klasycznym stylu. Jasne kolory oraz duże okna wprowadzają do jego wnętrza przyjazną atmosferę. Za taki wygląd budynku odpowiedzialna jest szwajcarska firma architektoniczna FLUBACHER – NYFELER + PARTNER ARCHITEKTEN.

Konstrukcja

Budynek z zewnątrz w całości został skonstruowany w odcieniach bieli. Jego ciekawa forma bez wątpienia przyciąga wzrok.Co więcej, został zbudowany na łagodnym zboczu w pobliżu zielonej przestrzeni rzeki Ergolz, co jest gwarantem zdrowego otoczenia.

Projekt obejmuje budowę dwukondygnacyjnego domu, którego górne piętro jest skręcone około dziewięćdziesięciu stopni. Tym samym tworzą się dwa prostopadłe pasy. Projektanci zadbali o to, by poszczególne pokoje i salon gwarantowały domownikom prywatność, pamiętając również o zorganizowaniu strefy z cudownym widokiem na ogród.

Przestrzeń na zewnątrz

Cały dom otacza piękna zielona przestrzeń. Eksperci specjalnie zbudowali dom z dużą ilością przeszkleń, by można było obserwować ją o każdej porze dnia. Projekt jest bardzo nowoczesny i zdecydowanie wyróżnia się na tle innych, okolicznych budynków.

Warto podkreślić fakt, że ten obiekt zaaranżowany został w myśl idei zrównoważonego rozwoju. Jednym z rozwiązań godnych pochwały jest to, że ciepła woda produkowana jest przez panele słoneczne.

Korytarz

Korytarz jest wyjątkowo jasny i przestronny. Tak zaaranżowana przestrzeń wizualnie wydaje się być dużo większa, niż w rzeczywistości. Ten efekt z pewnością wywołuje biały kolor, który obecny jest na każdej ze ścian  tego pomieszczenia oraz jasny odcień drewnianych paneli. Balustrada schodów mieni się delikatnym złotym błyskiem, co sprawia, że cała przestrzeń wręcz emanuje elegancją i nowoczesnym stylem.

Salon

Salon jest otwartą przestrzenią, w której dominuje prostota i minimalizm, charakterystyczna dla tego obiektu. Z niego rozciąga się widok na cały ogród. Na tym zdjęciu bez wątpienia wyróżnia się kuchnia z wyspą, której blat roboczy zawiera element drewna w ciemnym odcieniu. Zwróćcie uwagę również na trzy, czarne wiszące lampy. Tworzą one ciekawą kompozycję w tej strefie i z pewnością stanowią bardzo modny dodatek. 

Pokoje

Idąc wzdłuż tej ściany, natrafimy na kameralne pokoje, w których można odpocząć. Do oświetlenia tego przejścia postanowiono użyć halogenów. Ułożone zostały na suficie w prostą linię, co podkreśla esencję całego budynku, w którym dominuje ład i porządek. Ten obiekt wprost zachwyca swoim minimalistycznym charakterem.

Szukacie innych nietypowych projektów budynków? Sprawdźcie tutaj:

homify 360°: nowoczesny dom w Gorzowie Wielkopolskim

Co myślicie o tym przykładzie domu w bieli?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu