Projekty,  Ogród zaprojektowane przez TERESA JARA - ESTUDIO DE PAISAJISMO

Przed i po: nowy ogród z przemiłą niespodzianką

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Ogród to przestrzeń niemalże luksusowa, gdyż w dzisiejszych czasach nie każdy może sobie na nią pozwolić. Zwłaszcza, jeśli mieszka w mieście. Ogrody miejskie to swoisty powiew świeżości, ucieczka od codziennej rutyny i ulicznego zgiełku. W niniejszym Katalogu Inspiracji zdecydowaliśmy się na zaprezentowanie Wam ogrodu może nie najbardziej skomplikowanego w swej formie, czy nad wyraz oszałamiającego, ale ogrodu, który ma wszystko, co mieć powinien. Czegóż przecież chcieć więcej?

Praca w toku – część 1

Każdy ogród marzeń wymaga czasu i wysiłku. Zanim zaprezentujemy efekt finalny prac budowlanych, przyjrzyjmy się najpierw poszczególnym etapom na drodze do realizacji celu ostatecznego. Ich analiza pomoże nam przewidzieć wszystko to, z czym trzeba się liczyć, jeśli zapragnie się odtworzenia takiego samego ogrodu przy posiadanej rezydencji.

Po pierwsze – baza pod podłogę. Na bazie zostanie umiejscowiona betonowa płyta uzupełniona o odpowiednią konstrukcję. Dopiero na wspomnianej konstrukcji rozlokowana zostanie właściwa nawierzchnia.

Praca w toku – część 2

Realizacja basenu wymaga wykopu. Ów wykop w kolejnych etapach zostanie wzmocniony betonem oraz wyłożony folią basenową w kolorze niebieskim, czyli kolorze najbardziej zbliżonym do barwy morza.

Przestrzeń do relaksu

Oto i efekt ciężkich prac! Nad basenem zorganizowano miejsce idealne do relaksu i wyłożone drewnem, odrobinę dalej – przestrzeń o podobnym przeznaczeniu, choć innej nawierzchni, którą zdominowało pokaźne siedzisko z kolorowymi poduszkami. Drewno to najlepszy materiał podłogowy w tego typu miejscach, gdyż nie przewodzi ciepła i można po nim bezpiecznie chodzić na boso bez ryzyka poparzenia stóp. Białe leżaki doskonale komponują się z całością.

Oczywiście, nie mogło zabraknąć zieleni. Zieleń to świeżość i życie!

Basen

Oto i ogrodowa niespodzianka – basen. Czyż może być coś bardziej przyjemniejszego przeznaczonego tylko do naszego użytku? Choć prezentowana przestrzeń nie jest przesycona dekoracjami, czy innymi wystawnymi elementami, i tak jest olśniewająca! Mamy w jej obrębie wszystko to, co niezbędne: starannie dobrane materiały, sporo zieleni oraz komfortowe meble.

Odrobina raju

Z perspektywy, z której wykonano zdjęcie, widać jeszcze więcej. Zwłaszcza ukryte wcześniej przed naszym wzrokiem nadbasenowe siedzisko po lewej, wyłożone bambusowymi poduszkami. Ani centymetr przestrzeni nie został zmarnowany i pozostawiony sam sobie! Pomysłowo i stylowo.

Co sądzicie o tym projekcie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu