Projekty,  Taras zaprojektowane przez Wall Plant

Trendy dotyczące dekoracji ścian, 11 ciekawych propozycji

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Zazwyczaj pokazujemy Wam trendy dotyczące urządzania wnętrz lub ogrodów. Obejmują one stylowe meble, modne dodatki, przeboje kolorystyczne, topowe tkaniny czy materiały wykończeniowe na podłogi. Dziś fokus na ściany, do tej pory pomijane i traktowane po macoszemu. Rok 2017 to czas, gdy koncentrujemy także na nich swoją uwagę podczas projektowania. Ich zadaniem jest urzekanie nas teksturami i elementami, które nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Poniższe przykłady przedstawiają 11 zachwycających pomysłów na dekoracje ścian, zgodnie z najnowszymi trendami. Zobaczcie! 

1. Elegancka cegła

Gdy mówimy o cegle, myślicie pewnie, że to już było i w dodatku powoli wychodzi z mody. Uważamy, że ten rodzaj ściennej okładziny będzie w dalszym ciągu bardzo popularny, przyzwyczailiśmy się do jej ciepłego i bezpretensjonalnego uroku. Nastąpią jednak pewne zmiany. Klasyczny czerwony odcień muru zostanie zastąpiony neutralnymi kolorami, które pozwolą stworzyć bardziej nowoczesną i wyrafinowaną aranżację wnętrza. 

2. Płytki z teksturą

Teksturowane płyty o surowym wykończeniu są nie tylko łatwe do zainstalowania, ale również dodają ciekawy element do wnętrza dzięki temu że są trójwymiarowe. Ich interesująca faktura stanowi dodatkowy atut, który możemy postrzegać wszystkimi zmysłami. 

3. Wyraźna fuga

W przeszłości popularną praktyką było użycie fugi pomiędzy cegłami czy płytkami w taki sposób, aby powierzchnia stawała się gładka. Jednak obecnie zdominowała ją moda na szorstki i niedokończony wygląd. Chodzi o to by pokazać szczeliny między cegłami na ścianie. Jeśli chcecie zaszaleć, postawcie na nietypowy i odważny kolor. 

4. Miniaturowe płytki

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez The White Room

Mozaika w kuchni i łazienkach nie jest nowym elementem lecz nadal pozostaje popularna w celu dodania tekstury i koloru do wnętrza. Obecnie silnym trendem staje się nieregularna mini płytka ze szkła, w różnych rozmiarach i odcieniach. Daje możliwość stworzenia bardzo kreatywnego projektu i stanowi elegancką alternatywę dla tradycyjnej mozaiki. A co najciekawsze, możemy stosować ją jako element dekoracyjny lub w wersji total look. 

5. Zdjęcie XXL

Dentysta Rodzinny, EL-RAD poczekalnia: styl , w kategorii Kliniki zaprojektowany przez STUDIO 180°
STUDIO 180°

Dentysta Rodzinny, EL-RAD poczekalnia

STUDIO 180°

Jeszcze nie tak dawno triumf w dekoracji ścian święciły fototapety i tapety. Później nadeszła moda na gładkie ściany i klasyczne malowanie. Ale fototapety wracają jak bumerang, w coraz to nowszych odsłonach. Ponadczasowym trendem jest spersonalizowana tapeta, stworzona specjalnie na potrzeby mieszkańców i robiona na zamówienie. Może to być zdjęcie z wakacji, ulubiony motyw roślinny, albo nawet zindywidualizowany wzór. 

6. Rustykalna cegła

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Eternity Designers
Eternity Designers

Interior design

Eternity Designers

Urok niedokończonych murowanych ścian jest wieczny! Te prawdziwe, cegły, które zostały użyte do budowy ścian nigdy nie wyjdą z mody, czy to w aranżacji industrialnej, czy rustykalnej. Odkryte ceglane ściany nadadzą niepowtarzalny urok i będą pięknie kontrastować z nowoczesnością w pozostałej części domu.

7. Tapeta z wizualnym efektem 3D

Choć papierowe tapety były używane do powlekania ścian przez dziesięciolecia, wzornictwo kompletnie uległo metamorfozie. Najnowsza technika pozwala na tworzenie wzorów, które łudząco przypominają trójwymiarową fakturę czyli np. panele ścienne. Taka tapeta wywołuje bardzo ciekawy efekt optyczny i jest szalenie modna. 

Na zdjęciu projektanciINTERIOR 3 wykorzystali trójwymiarową tapetę w intensywnym kolorze, która nadaje pomieszczeniu tajemniczy charakter. 

8. Powłoka drewniana

Ciepło naturalnego drewna jest czymś, co jest mile widziane w prawie każdym domu. Podczas ostatnich kilku lat drewno na podłodze święci triumfy, teraz zobaczymy go zdecydowanie więcej… znajdzie się ono także na ścianach.

9. Cegła suszona na słońcu, czy to trend przyszłości?

Obecnie ściany pokryte takim rodzajem okładziny są prawie niespotykane, ponieważ zostały zastąpione twardymi materiałami, które są bardziej odporne na czynniki środowiskowe. Jednak nie możemy zaprzeczyć ich urokowi, zwłaszcza w rustykalnych lub wiejskich domach. Jeśli budujecie dom na przedmieściach lub na wsi, jest to doskonała, ekologiczna alternatywa do rozważenia.

10. Duże płytki kamienne

Jako materiał naturalny, kamień jest czymś co zajmuje najwyższe pozycje na wykresach trendów każdego roku. W najbliższej przyszłości sprawa wiele się nie zmieni. Będziemy jednak dążyć do powiększenia obszaru poddawanego kamieniowi, z detalu na całą ścianę. Dodatkowo im większy wymiar samej płytki tym lepiej. 

Koniecznie zajrzyjcie też tutaj: 12 sposobów na spektakularne dekorowanie ścian kamieniem

11. Zieleń

Wreszcie przyjrzyjmy się zielonym ścianom. Ten trend wydaje się być przyszłością w czasach szerzącej się mody na naturę i ekologię. To wspaniały i skuteczny sposób, aby wnieść odrobinę zieleni do domu. Jej zalety są wszechstronne: tworzy wspaniały mikroklimat, schładza i oczyszcza powietrze, a przede wszystkim wygląda zjawiskowo!

Jaka ściana Wam się marzy w Waszym domu? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu