homify 360°: dom na całe życie!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

homify 360°: dom na całe życie!

Alicja Olko Alicja Olko
DOM ZI Nowoczesne domy od MACIEJ JANECZEK ARCHITEKT Nowoczesny
Loading admin actions …

Na południu Polski stanął dom, do którego możemy mieć pewność, że będzie długo służyć nie tylko aktualnym właścicielom, ale także następnym pokoleniom. Dzięki swojej ponadczasowej bryle, najwyższej jakości materiałom, a także nowoczesnemu wnętrzu przez długi czas nie wyjdzie z mody, zapewniając trwałe i solidne lokum dla całej rodziny.

Za projekt tego wyjątkowego domu odpowiedzialny jest architekt Maciej Janeczek. Wzniesiono go na obszernej działce na wzgórzu, pośród zieleni, skąd rozciąga się fantastyczny widok na okoliczny krajobraz. Zobaczcie w szczegółach, co czyni ten dom, jak i jego wnętrze, tak wyjątkowym.

Koncept

Na działce otoczonej polami i lasami zdecydowano się wznieść dwa budynku. Główny, pełniący funkcje mieszkalne, znajduje się po lewej stronie i odznacza się z tej perspektywy śnieżnobiałą fasadą. Drugi z kolei, usytuowany na prawym krańcu parceli, to garaż wraz z pomieszczeniami dla gości. Jego bryła jest nieco mniejsza, a fasada pomalowana na szaro.

To ujęcia pozwala nam na zapoznanie się ze specyfiką okolicy, w jakieś wzniesiono ten dom. Budynki dominują na tej przestrzeni, zdają się być jedynymi zabudowaniami w tym idyllicznym miejscu.

Garaż

Kamienny podjazd prowadzi do garażu. Jest tutaj dużo miejsca do parkowania dla licznych gości, przybywających z wizytą do właścicieli domu. Zadaszony wjazd do garażu obramowany jest na biało. Sama brama wykonana została z drewna. Biel i drewno dopełnia otynkowana fasada piętra, za którą skrywają się pomieszczenia dla gości.

Dwa budynki

Można także podjechać nieco wyżej i zaparkować na wygodnym zajeździe tuż pod właściwym domem. Ogród pomiędzy dwiema bryłami budynku zagospodarowano w sposób tarasowy, tworząc zróżnicowane poziomy na jego terenie. Sam ogród jest minimalistyczny, dominuje zielony trawnik oraz wysypane kamieniami skalniaki. Nie ma tutaj potrzeby na bujną i kolorowa roślinność, gdyż największą ozdobą działki jest otaczający ją las i złociste pola.

Dom

Budynek domu składa się z kilku różniących się kształtem i formą brył. Ich kubistyczny charakter nadaje całości wyjątkowo nowoczesny charakter. Każda bryła różni się nie tylko rozmiarem, ale także kolorem i materiałem użytym na zewnętrznej fasadzie. Całość utrzymana została jednak w stonowanej palecie barw, bazującej na różnych odcieniach szarości, bieli i beżu. Od strony południowo-zachodniej dom otwiera się na okolicę, dzięki dużym przeszkleniom. Z okien rozciąga się przepiękny widok na okolicę.

Salon

Wnętrze domu pozwala, aby w nim oddychać. Wysokie sufity nie tylko pogłębiają wrażenie przestronności, ale czynią także pomieszczenia jaśniejszymi. Pozwalają również na ich stylowe udekorowanie, co widzimy na tym przykładzie, gdzie z wysokiego sufitu zwiesza się lampa o fantazyjnym kształcie, pełniąca rolę głównej dekoracji.

Biel i czerń przenikają się w tym pomieszczeniu, składając się na elegancką i nowoczesną całość. Nie ma tu miejsca na zbędne dekoracje i dodatki, wnętrze to samo w sobie jest wystarczająco ozdobne. Także widok obramowany wielkopowierzchniowymi oknami staje się integralną częścią dekoru wnętrza.

Kuchnia

Kuchnia ma charakter ultra nowoczesny, a nawet futurystyczny. Białe meble o niekonwencjonalnych kształtach, ostro załamujących się liniach i nieregularnych formach składają się na jej zabudowę. Czarna posadzka oraz czarne ściany stanowią wyrazisty kontrast dla ich bieli. Duże okna zapewniają dopływ naturalnego światła i utrzymują w pomieszczeniu odpowiedni poziom naświetlenia.

Korytarz i przedpokój

Obszar ten łączy ze sobą poszczególne strefy w tym domu. Tutaj także zlokalizowano klatkę schodową, wiodącą na piętro, gdzie zlokalizowano pomieszczenia prywatne mieszkańców. Strefa wejścia jest jasna i zachęcająca. Dominują tu beże, biel i szarości, składające się razem na stylową i elegancką całość. Także tutaj zrezygnowano ze zbędnych dekoracji, hołdując idei minimalizmu.

Schody

Designerskie schody prowadzą na piętro, gdzie zlokalizowano pomieszczenia prywatne. Białe, gładkie płyty wraz ze wznoszeniem się ku górze przechodzą w stopnie, przyczepione z jednej strony do fantazyjnej czarnej ściany ze świetlistymi, abstrakcyjnymi ozdobami. Przeźroczysta balustrada po drugiej strony czyni użytkowanie schodów bezpiecznym i wygodnym. Ich modernistyczny design wpisuje się w dekoracyjną estetykę całego wnętrza.

Luksus w piwnicy

W tak ekstrawaganckim domu nie mogło zabraknąć miejsca na strefę wellness. Wspaniały kryty basen znajduje się na parterze, a cały wystrój pomieszczenia, w którym go umieszczono, zaprasza do relaksacji. Drewniana podłoga i egzotyczna roślinność nadają temu obszarowi iście azjatyckiego charakteru. Sam basen emanuje zielonkawym blaskiem, a futurystyczny klimat pogłębiają załamujące się lustra na jednej ze ścian. Poza basenem, mieszkańcy domu korzystają także z jacuzzi, sauny i kina domowego.

Jeżeli szukacie nieprzeciętnego projektu domu, zajrzyjcie do artykułu dom marzeń z nieziemskim widokiem.

Co myślicie o tym wnętrzu jak z przyszłości?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu